Що таке NFC і як його можна використовувати

Показати зміст статті

 1. Як працює NFC у телефоні 
 2. Що можна робити з NFC на смартфоні
 3. Наскільки безпечно використовувати NFC на телефоні та чи потрібно відключати функцію
 4. То чи потрібно відключати NFC у смартфоні
 5. NFC — це норма: функція є навіть у бюджетних смартфонах
 6. Як увімкнути NFC у телефоні
 7. Як додати картку для оплати NFC

Ви коли-небудь замислювалися, як телефон може оплачувати покупки в магазині, обмінюватися даними з іншими пристроями або відкривати двері в готелі? NFC — це технологія, яка робить подібні речі можливими. І з кожним роком вона стає все більш популярною та доступною. У цій статті ми розповімо вам про основи модуля NFC, його переваги та недоліки, а також наведемо кілька прикладів застосування в повсякденному житті.

Як працює NFC у телефоні 

NFC — абревіатура, яка розшифровується як Near Field Communication (зв’язок ближнього поля). Це бездротова технологія обміну даними між пристроями на коротких відстанях, зазвичай до 10 сантиметрів. 

В основі лежить принцип індуктивного зв’язку, який дає змогу передавати інформацію між двома антенами через електромагнітне поле. Коли телефон знаходиться поблизу іншого пристрою з підтримкою модуля, наприклад, терміналу оплати або мітки, ці антени починають «спілкуватися» одна з одною, обмінюючись даними.

У вашому телефоні є чип, що забезпечує роботу НФС. Він може функціонувати в трьох режимах: 

 1. Читання/запис. Використовується для зчитування інформації з міток або запису на них. Це може бути корисно, наприклад, для отримання відомостей про товар у магазині або для швидкого підключення до Wi-Fi мережі. 
 2. Емуляція картки. Дозволяє вашому телефону виступати в ролі банківської картки або проїзного квитка, що спрощує оплату покупок і прохід через турнікети. 
 3. Peer-to-peer Призначений для обміну даними між двома пристроями з підтримкою технології, наприклад, для передачі контактів, фотографій або файлів.

Тепер, коли ви знаєте що це — NFC, і як технологія працює у вашому телефоні, ви можете використовувати його для безлічі завдань у повсякденному житті. Оплата покупок, отримання інформації про продукти, швидке підключення до пристроїв і обмін даними стануть ще простішими та швидшими завдяки безконтактному модулю.

Що можна робити з NFC на смартфоні

Телефон з NFC може робити те, що полегшить ваше повсякденне життя та зробить його трохи чарівним. Найбільш потрібна функція — оплата покупки простим дотиком телефона до термінала. Це дозволяє уникнути необхідності носити із собою гаманець із банківськими картками. Але це далеко не всі сценарії застосування.

Розглянемо, на що ще здатний модуль у смартфоні:

 1. Підключення зовнішніх пристроїв. Можна швидко та легко під’єднати свій смартфон до бездротових навушників, колонок або інших аксесуарів, просто доторкнувшись до них.
 2. Передача даних. Можна швидко передавати контакти, фотографії, відео та інші файли між двома смартфонами, просто приклавши їх один до одного.
 3. Цифровий ключ. Смартфон може стати цифровим ключем для відчинення дверей у готелі, офісі або навіть автомобілі.
 4. Підтвердження особи та перепустка. У деяких випадках модуль може використовуватися для ідентифікації замість документів, наприклад, під час проходу на територію підприємства або в спортивний клуб.
 5. Поповнення проїзних квитків і транспортних карток. У деяких містах за допомогою смартфона можна поповнювати баланс транспортної картки або оплачувати проїзд прямо в транспорті.
 6. Зняття готівки в банкоматах. Просунуті банкомати підтримують NFC, що дає змогу знімати готівку без використання пластикової картки, просто приклавши смартфон до відповідного термінала.
 7. Зчитування міток. Багато товарів і рекламних матеріалів оснащені значками з безконтактною технологією, які містять додаткову інформацію про продукт або послугу. За допомогою смартфона ви можете зчитати цю інформацію, наприклад, дізнатися характеристики товару або отримати знижку. Або можна швидко підключатися до Wi-Fi мереж, просто доторкнувшись до мітки. Це особливо корисно, якщо ви перебуваєте в новому місці та не знаєте пароля від мережі. 

Окремі пристрої пропонують можливість налаштування автоматичних дій під час дотику до міток. Наприклад, увімкнення режиму «Не турбувати» під час приходу додому або запуск улюбленого плейлиста в разі підключення до автомобільної системи. Загалом, з цією технологією на вашому смартфоні повсякденні завдання стають простішими, швидшими та зручнішими, роблячи ваше життя трохи яскравішим і цікавішим.

Наскільки безпечно використовувати NFC на телефоні та чи потрібно відключати функцію

Як і з будь-якою технологією, є деякі ризики, які варто враховувати. По-перше, модуль працює на дуже короткій відстані (зазвичай менше ніж 10 см), що ускладнює несанкціонований доступ до даних смартфона. Але зловмисники можуть використовувати обладнання для перехоплення сигналу, тому важливо бути уважним і обережним під час використання цієї функції.

По-друге, у більшості телефонів з NFC вже вжито захисних заходів, як-от екран блокування, шифрування даних і можливість віддаленого стирання інформації в разі втрати або крадіжки пристрою. Це допомагає забезпечити додаткову безпеку для проведення платежів або передачі даних. Ви можете вжити додаткових заходів безпеки:

 1. Переконатися, що у смартфоні активовані захисні функції, такі як екран блокування та шифрування даних.
 2. Використовувати безконтактну оплату тільки в знайомих і надійних місцях.
 3. Знімаючи гроші в банкоматі або розплачуючись смартфоном, слідкувати, щоб там не були приклеєні сторонні мітки.
 4. Не підносити пристрій до рекламних бейджів, приклеєних у громадських місцях.
 5. Не давати телефон іншим людям і не залишати його поруч із чужими пристроями.
 6. При використанні НФС для платежів встановити ліміти на суму операцій, щоб знизити ризики фінансових втрат.

Якщо знати, як користуватися NFC, проблем у вас не виникне. 

То чи потрібно відключати NFC у смартфоні

Відповідь на це питання залежить від особистих уподобань і потреб. Якщо ви часто користуєтеся NFC для оплати покупок або обміну даними з іншими пристроями, то немає сенсу вимикати функцію, бо вона не споживає багато енергії та не заважає роботі інших застосунків. Якщо ви рідко або ніколи не використовуєте технологію або турбуєтеся про можливі ризики для безпеки або конфіденційності, то можете вимкнути функцію в налаштуваннях телефона та вмикати її тільки за необхідності.

NFC — це норма: функція є навіть у бюджетних смартфонах

Це не нова технологія, вона з’явилася ще у 2004 році та відтоді розвивається та поширюється по всьому світу. Більшість сучасних смартфонів оснащують чипом і підтримкою різноманітних сервісів та застосунків на його основі. Навіть якщо ви не готові платити великі гроші за флагман, ви можете знайти бюджетний смартфон з НФС. 

Як дізнатися, чи є NFC у телефоні? Для цього вам необхідно виконати кілька простих кроків:

 1. Перевірте технічні характеристики пристрою в інтернеті або в інструкції з експлуатації, яка була прикладена до телефона під час купівлі. Зазвичай інформація про наявність чіпа вказується в розділі «Комунікації» або «Бездротові технології». 
 2. Вивчіть налаштування. Ви можете знайти інформацію про наявність у параметрах. У більшості випадків для цього потрібно перейти в розділ «З’єднання» або «Бездротові мережі» і знайти пункт «NFC» або «Near Field Communication». Якщо такої опції немає, то, найімовірніше, телефон не підтримує функцію. 
 3. Знайдіть позначку. Ще один спосіб визначити наявність модуля — візуальна перевірка задньої кришки смартфона або коробки. Іноді виробники розміщують значок (буква «N» у вигляді радіохвилі), що вказує на наявність відповідного чипа. 

Нарешті, якщо ви все ще не впевнені, чи є NFC у вашому телефоні, ви можете звернутися по допомогу до продавця або спеціалістів сервісного центру, які зможуть точно підтвердити наявність або відсутність функції. 

Як увімкнути NFC у телефоні

Якщо ви шукаєте метод як скористатися NFC для оплати покупок або обміну даними з іншими пристроями, вам потрібно увімкнути цю функцію на своєму смартфоні. Як це зробити:

 1. Відкрийте налаштування смартфона. Знайдіть іконку шестерні на головному екрані або в меню застосунків.
 2. Перейдіть у вкладку «З’єднання», «Бездротові мережі» або «Комунікації». Тут можуть бути різні варіанти назв залежно від виробника та моделі телефона.
 3. Перейдіть у цей розділ і знайдіть опцію «NFC» або «Near Field Communication». 
 4. Тепер просто переведіть повзунок або поставте галочку навпроти опції. У деяких випадках може знадобитися ввімкнути «Android Beam» або «S Beam» (на пристроях Samsung) для обміну даними між пристроями.

Готово! Тепер смартфон працює з NFC, і ви можете використовувати його для будь-яких цілей.

Якщо ви вирішите вимкнути функцію, просто поверніться до налаштувань і переведіть повзунок або зніміть галочку навпроти відповідного пункту. У багатьох пристроях є кнопка управління модулем у шторці швидких налаштувань. Це простіший спосіб отримати доступ до управління. 

Не забудьте, що для оплати покупок по «безконтакту» вам буде потрібно налаштувати застосунок для мобільних платежів, такий як Google Pay, Apple Pay або Samsung Pay. Дотримуйтесь інструкцій з налаштування відповідної програми, щоб почати використовувати NFC для оплати.

Як додати картку для оплати NFC

Процес може трохи відрізнятися залежно від вибраного вами застосунку, але загалом він досить простий та інтуїтивно зрозумілий. Ось кроки, які вам потрібно виконати:

 1. Спочатку переконайтеся, що у вас встановлено застосунок для мобільних платежів, такий як Google Pay, Apple Pay або Samsung Pay. Якщо ні, завантажте його з відповідного магазину додатків (Google Play для Android або App Store для iOS).
 2. Відкрийте застосунок і зареєструйтеся або увійдіть у свій обліковий запис, якщо ви ще цього не зробили.
 3. У головному меню застосунку знайдіть розділ «Картки» або «Wallet» і натисніть на кнопку «Додати картку» або «Додати кредитну/дебетову картку».
 4. Введіть дані банківської картки: номер, ім’я власника, термін дії та CVV-код. Або можна відсканувати дані через камеру в застосунку.
 5. Після введення банк може запросити підтвердження додавання картки через SMS-код або дзвінок до служби підтримки. Дотримуйтесь інструкцій на екрані та підтвердіть додавання картки.

Тепер ваша картка в додатку, і ви можете використовувати NFC для оплати покупок у магазинах, де приймаються безконтактні платежі. Просто прикладіть задню частину свого смартфона до термінала оплати, підтвердіть транзакцію за допомогою пароля або біометрії, і оплата буде проведена автоматично.

NFC — це зручна та корисна технологія і не становить серйозної небезпеки для конфіденційності, якщо ви стежите за своїм телефоном і підтверджуєте операції. Ви можете самостійно вирішувати, коли і як використовувати функцію на своєму телефоні, вмикаючи або вимикаючи її в налаштуваннях.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
або


Ваша оцінка


Коментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів