Як дізнатися, чий номер телефону дзвонив

Показати зміст статті

 1. Як визначити, хто дзвонив із незнайомого номера
 2. Шукаємо номер телефону через пошуковик Google
 3. Перевіряємо номер за допомогою онлайн-сервісів
 4. Обчислюємо того, хто телефонував через месенджери
 5. Додаткова можливість пошуку абонента, який дзвонив у Телеграм
 6. Визначаємо, хто телефонував, через мобільні додатки
 7. GetContact
 8. TrueCaller

Дзвінки з незнайомих номерів — проблема, з якою стикається більшість користувачів. Немає нічого поганого в тому, що вам телефонують, дратує факт того, що переважна частина тих, хто телефонував, — шахраї, спамери або мережеві продавці. Ми зібрали топ способів дізнатися, чий номер телефону дзвонив і як перевірити абонента, щоб не попастися на зловмисника або мікрокредитну організацію.

Як визначити, хто дзвонив із незнайомого номера

Якщо ви пропустили дзвінок від незнайомого номера або бачите, як вам телефонує невідомий абонент і скидає — не можна передзвонювати. Як мінімум ви потрапите в «гарячі бази». На ваш номер приходитимуть дзвінки з call-центрів із рекламними пропозиціями та іншим спамом.

У гіршому випадку ви зателефонуєте за номером, який підключений до платної лінії, і всі гроші на рахунку підуть на оплату розмови. Ще більш небезпечний варіант — крадіжка номера через дублікат SIM-карти. У цьому випадку зловмисники скористаються номером, щоб отримати доступ до інтернет-банкінгу та інших акаунтів.

Перш ніж телефонувати, можна дізнатися чий це номер телефону. Для цього використовуйте пошуковики, онлайн-сервіси, месенджери або мобільні додатки.

Шукаємо номер телефону через пошуковик Google

Найпростіший спосіб, за допомогою якого можна дізнатися, з чийого номера телефонували — пошукові системи. Існує кілька «пошуковиків» від великих IT-корпорацій. Найбільш просунутий — від Google. Оскільки сервери компанії найкраще справляються з агрегацією даних, знайти власника номера на сторінках цього сайту буде найпростіше.
За яким принципом працює пошук номера в Гугл?

Розглянемо основні сценарії:

 1. Якщо вам телефонує зловмисник, з більшою часткою ймовірності він використовує номер, який раніше вже був засвічений. Інформація про такий номер є на спеціалізованих сайтах.
 2. Якщо незнайомий номер пов’язаний з організацією, він з’явиться на тематичних ресурсах — маркетплейсах, форумах, або занесений до бази Карт Google.
 3. Приватний номер можна розпізнати за допомогою пошукової системи, у разі, якщо його використовували в дошках оголошень.
 4. Щоб пошук був ефективним, необхідно його оптимізувати.

Недостатньо просто ввести номер у рядок, потрібно використовувати кілька варіантів написання. Припустимо, повний номер має вигляд як +38 (011) 111-11-11.

Варіанти введення, які допоможуть дізнатися чий це номер телефону, будуть такими:

 • 011 111 11 11;
 • 380111111111;
 • 80111111111;
 • (011) 111 11 11.

Що більше різних комбінацій ви наберете, то вища ймовірність знайти необхідну інформацію. Особливо ретельно потрібно вивчити першу сторінку, тут знаходяться найбільш релевантні результати.

Перевіряємо номер за допомогою онлайн-сервісів

Якщо пошук у Google не приніс результатів, онлайн-ресурси — робочий метод дізнатися чий це номер телефону безплатно. Не всі сторінки індексуються «пошуковиком», деякі сайти приховують сторінки від Google, щоб не показувати базу номерів.
Спеціалізовані ресурси добувають номери телефонів різними способами. Найпоширеніший — робота спільноти. Користувачі, зареєстровані на сайті, самостійно поповнюють реєстр — вводять номер телефону, додають опис і позначають статус. Наприклад, «небезпечний/ненебезпечний» або «шахрай/бот/організація».

Щоб перевірити номер телефону за допомогою онлайн-сервісів, виконайте такі кроки:

 

 1. Перейдіть на сайт. Існує багато ресурсів зі своїми базами даних, найпопулярніші — Можу взяти слухавку?, telGuarder і Телефонний Довідник.
 2. Введіть номер телефону в пошуковий рядок. На відміну від пошукових систем, можна набрати номер в одному форматі: якщо телефон є в реєстрі, система розпізнає його і знайде незалежно від написання.
 3. Перегляньте відгуки. Іноді звичайної оцінки недостатньо, щоб зрозуміти, чи варто передзвонювати або брати слухавку, коли власник номера набере вас наступного разу. Досвід спілкування у різних користувачів відрізняється і не може нести повну інформацію про абонента.

Якщо номера телефону немає в базі онлайн-ресурсів — це не означає, що номер «чистий». Можливо, телефон використовують не так давно і про нього не встигли залишити відгук.
Або ж власник — приватна особа, якої не буде в базі. У такому разі варто знайти номер іншими способами, а потім поділитися своїм досвідом з іншими користувачами.

Обчислюємо того, хто телефонував через месенджери

Сервіси з обміну повідомленнями — чудові інструменти, які дають змогу дізнатися, чий номер телефону дзвонив. Такими ресурсами користуються мільйони власників смартфонів, тому з більшою ймовірністю той, хто дзвонив вам, зареєстрований хоча б в одному месенджері.
Популярні додатки: Вайбер, Ватсап і Телеграм — вимагають реєстрацію за номером. Оскільки ви можете додавати користувачів в контакти по телефону, цей метод допоможе дізнатися чий номер телефону.

Існує два варіанти додавання номера в контактну книгу месенджера:

 • через інтерфейс додатка — потрібно зайти в розділ «Контакти» або «Пошук» і ввести необхідну інформацію;
 • додати номер до телефонної книги смартфона, перейти в «Налаштування», потім — «Облікові записи та синхронізація» і виконати примусову синхронізацію.

У випадку з першим методом у вас буде можливість дізнатися ім’я та прізвище того, хто телефонував. Це зробити дає змогу Viber: вводите номер у рядку нового чату і ваш новий контакт відобразиться з інформацією, яку той вводив під час реєстрації.
Завдяки другому методу можна за один раз додати контакт в усі месенджери. Якщо користувач зареєстрований хоча б в одному з них, ви одразу це визначите. Під час додавання телефону незнайомого абонента вручну можна втратити час. Але в цьому разі ви втрачаєте можливість отримати докладні контактні дані.

Плюс пошуку абонента, який телефонував через месенджери, в тому, що більшість користувачів не використовують налаштування конфіденційності. Мало хто заходить у налаштування програми та відключає можливість пошуку за номером або приховує фотографію.

Додаткова можливість пошуку абонента, який дзвонив у Телеграм

Якщо ви знайшли номер телефону в Telegram і хочете дізнатися ім’я та прізвище, можна використовувати невелику хитрість. Програма дає змогу користувачам використовувати нікнейми — короткі імена, які спрощують пошук усередині Телеграм.

Багато хто використовує однакові нікнейми в різних сервісах, чи то соціальні мережі, форуми, електронні поштові скриньки, чи то сайти з оголошеннями. Можна ввести нікнейм в Instagram або просто загуглити його. Завдяки цьому способу можна дізнатися, чий номер телефону та отримати більше інформації про абонента.

Визначаємо, хто телефонував, через мобільні додатки

Шукати телефон за допомогою Google, пробивати номер на сайті або використовувати шпигунські методи отримання інформації через месенджери — довгий і скрутний процес. Можна спростити пошук, для цього потрібно скористатися додатками.
У фірмових магазинах Google Play та AppStore є кілька програм, які спеціалізуються на пошуку номерів телефону. Розглянемо дві популярні.

GetContact

Потужний інструмент, який дає змогу дізнатися чий номер телефону. Формально додаток не має бази номерів з ім’ям і прізвищем того, хто телефонував. Софт показує, як номер записаний у телефонних книгах інших користувачів.

Завдяки цьому можна дізнатися рід діяльності людини, її захоплення, місце навчання або місто проживання. Якщо ввести номер телефону, ви побачите теги — те, як абонент записаний у контактах. Один номер може містити кілька тегів, наприклад: «Іван репетитор», «Іван Чорноморськ», «Іван Світоцький» та «Іван СумДПУ». В окремих випадках ви відразу зрозумієте, що абонент — шахрай, користувач може підписати контакт абонента саме так.

У програми є два мінуси. Розглянемо їх детально:

 1. Конфіденційність. Щоб скористатися додатком, вам потрібно поділитися своєю телефонною книгою. Номери будуть занесені в базу, їх побачать інші користувачі GetContact під час пошуку.
 2. Платна версія. У базовому наборі функцій доступна обмежена кількість тегів. Щоб відкрити всі теги, потрібно заплатити за преміумпідписку.

Якщо придбати преміум, вам будуть доступні додаткові опції: можна відключити рекламу і дивитися, хто шукав ваш номер.

TrueCaller

Ще один глобальний довідник, але працює за іншим принципом. GetContact показує, як абонент записаний у інших користувачів, ТруКоллер завантажує контакти на сервер, порівнює їх з наявною базою і присвоює рейтинг. Останнє потрібно для того, щоб використовувати функції Автоматичного визначення номера (АВН).

Якщо встановити додаток і дозволити йому працювати в тлі, можна не тільки дізнатися чий номер телефону. Софт зможе розпізнавати спамерів і шахраїв, автоматично їх блокувати. Більшість можливостей програми доступні в безплатному тарифі, але вам показуватиметься реклама.

З преміумпідпискою реклама зникне і з’явиться низка додаткових можливостей, наприклад, ідентифікація користувачів, які пишуть у месенджерах або анонімний перегляд номерів.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
або


Ваша оцінка


Коментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів