Як під’єднати айфон до комп’ютера: варіанти

Показати зміст статті

 1. Як під’єднати iPhone до комп’ютера через USB-кабель
 2. Як під’єднати iPhone до комп’ютера через Wi-Fi
 3. Як під’єднати Айфон до Макбука
 4. Порівняння методів підключення айфона до комп’ютера
 5. Підключення до Windows через кабель через iTunes
 6. Підключення до Windows через Wi-Fi через iTunes
 7. Підключення до MacBook
 8. Що робити, якщо айфон не підключається до ПК або ноутбука через USB?
 9. Що робити, якщо iTunes не бачить iPhone?

Що може бути простіше, ніж з’єднати смартфон і ПК? Але користувачі, які нещодавно перейшли з Андроїд на Айфон, опиняються в ситуації, коли незрозуміло як під’єднати Айфон до комп’ютера. Процес сполучення «яблучних» пристроїв має свою специфіку. Розповідаємо нюанси цього процесу.

Як під’єднати iPhone до комп’ютера через USB-кабель

Оскільки Apple обмежує можливості підключення пристроїв поза екосистемою, знадобляться дві фірмові програми, що дають змогу взаємодіяти зі смартфоном через Windows.

Розглянемо можливості софту:

 • iCloud — утиліта для синхронізації персональної інформації, сюди входять контакти, нотатки, дані календаря і пошти, а ще можна керувати налаштуваннями Айфона;
 • iTunes — інструмент для обміну файлами між iPhone і ПК і створення резервних копій, хоча основною функцією програми від самого початку було придбання контенту і програвання музики.

Взагалі, є кілька неофіційних додатків, за набором функцій вони не поступаються Айклауд і «тунцю». Це певною мірою альтернатива як під’єднати Айфон до комп’ютера через USB. Наприклад, iMazing дає змогу робити зі смартфоном майже все. Тут і створення резервних копій, й історія дзвінків, можливість перенесення даних з одного смартфона на інший або віддалено керувати ґаджетом.

Ми не рекомендуємо користуватися сторонніми програмами, оскільки не гарантуємо збереження ваших даних і працездатність Айфона після маніпуляцій у неофіційному софті.

Повернімось до сполучення смартфона і комп’ютера. Щойно iTunes і iCloud будуть встановлені (драйвери інсталюються разом з додатками), візьміть стандартний шнур від ґаджета, з’єднайте його інтерфейсом USB в ПК, а роз’ємом Lightning — з Айфоном.

У Win 10 і вище з’явиться повідомлення, яке пропонує вибрати, що зробити з підключеним пристроєм. Його поки що не чіпаємо, потрібно розблокувати ґаджет і вибрати кнопку «Довіряти» у повідомленні, що спливе. Буде потрібно ввести пароль. Може з’явитися ще одне вікно з повідомленням «Чи дозволити цьому пристрою доступ до фото і відео?» Тут теж потрібно підтвердити.
Після всіх дій на ПК запуститься iTunes (якщо запуск не відбувся, відкрийте додаток самостійно). Розпочнеться синхронізація, а в панелі навігації, яка розташована вгорі, з’явиться іконка мобільного пристрою. Натисніть на неї, щоб потрапити в меню огляду. Звідси можна обмінюватися файлами звичайним перетягуванням. Або відновити прошивку смартфона, тобто використовувати всі функції ПЗ.

Як під’єднати iPhone до комп’ютера через Wi-Fi

iTunes працює зі смартфоном і без кабелю — синхронізація доступна через бездротову мережу. Головна умова — смартфон і комп’ютер мають використовувати одну й ту саму точку доступу. Якщо у вас дводіапазонний маршрутизатор і дві точки доступу (на 2,4 Гц і 5 Гц), слід вибрати одну і до неї під’єднати портативний ґаджет і ПК.
І в цьому разі вам усе ще не обійтися без попереднього підключення через кабель.

По ходу короткої інструкції ви зрозумієте, чому:

 1. Запускаємо iTunes і підключаємо смартфон через шнур.
 2. Відкриваємо меню доступу до iPhone (це іконка у вигляді телефона).
 3. Заходимо у вкладку «Огляд» і прокручуємо до розділу з параметрами.
 4. Відзначаємо чек-бокс навпроти опції «Синхронізувати з цим iPhone через Wi-Fi».

Тепер можна витягти мобільний пристрій, від’єднати дріт і працювати зі смартфоном через вайфай. «Тунець» бачитиме Айфон, якщо він під’єднаний до тієї самої точки доступу, що й стаціонарний комп’ютер/ноутбук.

Хоча варіант, як під’єднати Айфон до комп’ютера через Wi Fi, простіший і зручніший, при бездротовому під’єднанні не можна виконувати деякі функції. Наприклад, відновлення прошивки доступне тільки через підключення через USB.

Як під’єднати Айфон до Макбука

Смартфони та інша техніка Apple об’єднані в загальну екосистему, власникам iPhone і MacBook взагалі не потрібне попереднє налаштування, встановлення додаткових програм та інші маніпуляції. При з’єднанні через шнур підключений Айфон відображається в панелі інструментів Finder (розділ місця). Можливо, під час першого підключення доведеться підтвердити з’єднання у вікні «Довіряти цьому комп’ютеру?» на смартфоні, але в іншому сполучення проходить безпроблемно.
Якщо активовано чекбокс «Показувати цей iPhone, якщо він підключений до Wi-Fi», робота зі смартфоном можлива через бездротове з’єднання. Передавати файли простіше через AirDrop. У цьому випадку пристрої не повинні бути підключені до одного Wi-Fi, достатньо того, що вони в принципі мають доступ до мережі. І ще потрібно активувати функцію AirDrop на смартфоні та ПК.
Для передачі позначте потрібний файл, клацніть по іконці «Поділитися» і виберіть AirDrop. У списку відобразяться доступні пристрої, натисніть на іконку того ґаджета, на який потрібно передати файли, і вони відправляться.

Порівняння методів підключення айфона до комп’ютера

Кожен спосіб, як під’єднати Айфон до комп’ютера, по-своєму хороший і має слабкі сторони. Розглянемо згадані варіанти та порівняємо їх.

Підключення до Windows через кабель через iTunes

Сильними сторонами методу можна вважати високу швидкість обміну даними, стабільне з’єднання, можливість створювати резервні копії та відновлювати прошивку смартфона. Недоліком є незручність використання: радіус обмежений і займається один порт у ПК або лептопі (яких ніколи не буває достатньо).

Підключення до Windows через Wi-Fi через iTunes

Сильна сторона бездротового з’єднання — великий радіус роботи. Коли дріт не обмежує руху, користуватися пристроями приємніше. Але якщо мережа нестабільна, синхронізація файлів буде нестерпно повільною, та й загалом передача файлів бездротовим методом поступається за швидкістю дротовому сполученню.

Підключення до MacBook

Тут усі ті самі можливості, що й у ПК з Windows, за винятком того, що не потрібно встановлювати додаткове ПЗ — все працює за змовчанням. Для передачі файлів рекомендуємо використовувати бездротове з’єднання та AirDrop, хоча у цього способу є один недолік — акумулятор Айфона швидко розряджається. Якщо сполучення відбувається через шнур, ваш ґаджет, навпаки, заряджається.

Що робити, якщо айфон не підключається до ПК або ноутбука через USB?

Найчастіше дріт буває несправний або гніздо USB забруднилося. Ці проблеми варто усунути та спробувати під’єднатися знову.
Але якщо все з роз’ємами та аксесуарами в порядку, спробуйте такі варіанти:

 1. Перезавантаження обох пристроїв.
 2. Вимкнення антивірусного ПЗ на комп’ютері.
 3. Скидання налаштувань смартфона.
 4. Повторне підтвердження у вікні «Довіряти цьому комп’ютеру?» у смартфоні.

Користувачам, які працюють із застарілими версіями ОС, єдиним виходом як під’єднати Айфон до комп’ютера буде оновити Windows.

Що робити, якщо iTunes не бачить iPhone?

Існує і зворотна ситуація — ПК розпізнає телефон, але мобільний пристрій не відображається в програмі. Тут проблему вирішить перевстановлення драйверів. Можливо, вони застаріли або злетіли після оновлення Windows.

Рекомендуємо виконати ці дії:

 • з’єднайте ґаджет і комп’ютер;
 • перейдіть у диспетчер пристроїв — найпростіше це зробити через кнопку Win, клацаєте ПКМ на іконку Віндовс на панелі завдань і запускаєте необхідний пункт;
 • відкрийте рядок «Контролери USB» і клацніть ПКМ на Apple Mobile Device USB Driver;
 • виберіть пункт оновлення драйверів, система запропонує варіант пошуку драйверів на цьому комп’ютері, вибираємо його;
 • вкажіть шлях до драйверів, він має приблизно такий вигляд: С → Program Files → Common Files → Apple → Mobile Device Support → Drivers.

Перезавантажте систему, щоб закріпити внесені зміни. Тепер iTunes має побачити iPhone.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
або


Ваша оцінка


Коментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів