Як почистити динаміки на телефоні

Показати зміст статті

 1. Що можна, а що не можна використовувати для чищення динаміків на телефоні
 2. Смартфони з функцією очищення: Android та iPhone
 3. Як почистити динамік на телефоні
 4. Від води
 5. Від олії
 6. Від пилу

Динаміки на телефоні — один із найважливіших компонентів мобільного пристрою. Вони необхідні для відтворення звуку під час дзвінків, перегляду відео, прослуховування музики тощо. Згодом у них може накопичуватися пил та бруд, що може призвести до зниження якості звуку та навіть поломки. У цій статті ми розповімо, як почистити динамік на айфоні чи будь-якому іншому смартфоні. Але спершу трохи корисної інформації.

Що можна, а що не можна використовувати для чищення динаміків на телефоні

Для чищення динаміків на телефоні можна використовувати м’яку щітку або повітряний компресор, щоб видалити пил та бруд з отворів динаміків. Також підійдуть спеціальні серветки для чищення електроніки або ватяні палички, змочені в ізопропіловому спирті або спеціальному розчині для чищення електроніки.

Не можна використовувати для чищення динаміків гострі предмети, такі як голки, зубочистки або ножі, оскільки вони можуть пошкодити мембрану та зіпсувати звук. Також не слід використовувати воду або інші рідини, оскільки вони можуть пошкодити внутрішні компоненти пристрою.

Досить ефективним способом вважається чищення динаміків звуком — спосіб заснований на впливі звуку певної частоти та інтенсивності, який може руйнувати або переміщувати забруднення всередині динаміка шляхом створення коливань високої потужності.

Процедура чищення динаміків звуком проводиться за допомогою спеціального пристрою, що створює звук певної частоти та амплітуди. Він спрямовується всередину динаміка та викликає вібрації, які можуть зруйнувати чи перемістити забруднення всередині. Якщо на вашому смартфоні встановлені досить якісні та потужні динаміки, додаткові інструменти можуть і не знадобитися, все можна зробити самостійно.

Смартфони з функцією очищення: Android та iPhone

Існує навіть окрема категорія смартфонів, які підтримують Speaker Cleaner. Такі девайси відразу поставляються зі встановленим застосунком, за допомогою якого можна запустити звук для очищення динаміків. Ефективність буде не 100%, але близько 80% точно. Більш конкретні цифри залежатимуть від моделі смартфона, якості аудіосистеми та ступеня забруднення. Відразу скажемо, що всі сучасні моделі iPhone цю можливість пропонують, а ось серед пристроїв на Android таке є не скрізь.

Ця функція не спрацює, якщо забруднення в динаміках занадто щільні або якщо вони пошкоджені. У цьому випадку краще провести процедуру чищення динаміків вручну за допомогою м’якої щітки або спеціальних серветок для чищення електроніки.

Як почистити динамік на телефоні

Алгоритм досить простий:

 1. Вимкніть телефон і вийміть акумулятор (якщо це можливо).
 2. Візьміть м’яку щітку (наприклад, зубну) або стиснене повітря. Акуратно пройдіться по динаміку, видаляючи пил та бруд.
 3. Якщо динамік сильно забруднений, можна використовувати ізопропіловий спирт та ватні палички. Невелику кількість спирту нанесіть на кінчик ватного тампона та обережно протріть динамік.
 4. Дайте динаміку просохнути кілька хвилин.
 5. Вставте батарею та увімкніть телефон. Запустіть якесь відео або аудіо та перевірте, чи все працює нормально.

Важливо не тиснути на динамік, щоб не пошкодити його. Якщо звук не працює нормально навіть після чищення, можливо, потрібно замінити динамік.

Описаний вище спосіб універсальний, але в деяких випадках краще вдатися до інших методів чищення.

Від води

Якщо динамік на телефоні потрапив у воду, необхідно відразу ж вжити заходів щодо його чищення. Ось інструкція:

 1. Вимкніть смартфон.
 2. Злегка потрясіть пристрій, щоб видалити надлишки води.
 3. Використовуйте стиснене повітря для видалення вологи з динаміка. Не використовуйте фен або інші джерела тепла, оскільки це може пошкодити телефон або його внутрішні компоненти.
 4. Якщо динамік сильно забруднений, можна використовувати ізопропіловий спирт та ватні палички. Невелику кількість спирту нанесіть на кінчик ватного тампона, акуратно протріть динамік.
 5. Залиште смартфон вимкненим і зачекайте кілька годин, щоб залишки вологи повністю випарувалися.
 6. Увімкніть пристрій та перевірте якість звуку.

Від олії

У цьому випадку робимо таке:

 1. Вимикаємо телефон, за можливості виймаємо батарею.
 2. Беремо м’яку щітку (наприклад, зубну) або стиснене повітря та акуратно проходимо динаміком, поступово видаляючи олію та бруд.
 3. Якщо всередину динаміка потрапило багато олії, використовуємо ізопропіловий спирт та ватні палички. Невелику кількість спирту наносимо на кінчик ватного тампона та акуратно протираємо динамік.
 4. Залишаємо динамік висохнути на кілька хвилин.
 5. Вставляємо батарею та вмикаємо телефон. Перевіряємо звук.

Чищення динаміка звуком у цьому випадку не допоможе, олію потрібно видаляти вручну.

Від пилу

Спосіб у цьому випадку є абсолютно ідентичним тому, яким очищають смартфон від води. Використовуйте стиснене повітря та ватні палички.

Перед очищенням можна активувати ту саму функцію Speaker Cleaner, яка є на iPhone та більшості Android-смартфонів. Сподіваємося, наша стаття допомогла вам розібратися, як почистити телефон, щоб повернути йому колишнє звучання. Дякую за увагу!

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
або


Ваша оцінка


Коментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів