Як зробити скриншот на айфоні

Показати зміст статті

 1. Створення знімка екрана на моделях iPhone
 2. Створення знімка екрана на iPhone 11
 3. Створення знімка екрана на iPhone 12
 4. Створення знімка екрана на iPhone 13
 5. Створення знімка екрана на інших айфонах
 6. Створення знімка екрана на моделях iPhone з Touch ID і верхньою кнопкою

Можливість зробити скриншот — корисна функція, доступна на будь-якому смартфоні. Продукція Apple не відстає від конкурентів і пропонує різні способи зробити знімок екрана. Розповідаємо, як зробити скриншот на Айфоні за допомогою кнопки Home і на нових пристроях з Face ID.

Створення знімка екрана на моделях iPhone

Якщо ви любите класичні смартфони Apple і користуєтеся «олдскульною» моделлю SE, або не поспішаєте міняти свій вінтажний Айфон 6s, у вас є можливість зробити скрин екрана за допомогою двох кнопок. Досить затиснути клавішу блокування і Home, після чого пролунає характерний звук знімка і ви побачите мініатюру створеного скриншота.

Іноді швидке натискання може не спрацювати. Щоб напевно отримати знімок екрана, затисніть обидві кнопки до моменту звукового сповіщення.

Створення знімка екрана на iPhone 11

Починаючи з iPhone X, Apple зробили редизайн своїх пристроїв. Сучасні гаджети компанії позбавлені TouchID, разом із технологією розпізнавання відбитка зникла фізична кнопка «Додому». Тож, алгоритм створення скрина теж змінився.
Якщо ви шукаєте спосіб, як на айфоні зробити скриншот, то просто натисніть кнопки блокування та збільшення гучності. Ви побачите на екрані зменшену версію вашого знімка, при натисканні відкриється вбудований редактор.

Можна додати написи та покажчики, підкреслити важливі ділянки зображення, щоб було зрозуміло, на що звертати увагу.

Додатково редактор пропонує такі опції:

 • зберегти скрин у Галереї;
 • зберегти у Файлах;
 • додати скриншот у нотатки;
 • скопіювати та видалити;
 • видалити знімок екрана.

Опції доступні на iOS 16. Щоб отримати до них доступ, потрібно натиснути на кнопку «Готово», після чого відкриється контекстне меню.

Для створення знімка екрана можна просто попросити Siri. Дайте команду голосовому помічнику і можна взагалі не торкатися екрана, щоб отримати його скрин.

Створення знімка екрана на iPhone 12

Як і в iPhone 11, його наступник не отримав фізичної кнопки Home, однак, у всіх смартфонів на iOS є віртуальні кнопки. Усі вони доступні завдяки меню AssistiveTouch (Дотик).
Це меню, яке можна налаштувати на свій розсуд, щонайменше, можна призначити створення скриншота на одну з кнопок.

Для активації меню «Дотик» потрібно виконати ці дії:

 1. Перейдіть у «Налаштування» і відкрийте вкладку універсального доступу.
 2. Знайдіть пункт «Дотик» і активуйте його.

Для персоналізації віртуальної кнопки відкрийте вкладку «Меню верхнього рівня». Кнопка «Користувач» з іконкою у вигляді зірочки кастомізується. Ви можете призначити на неї власні дії.

Відповідно, клацніть на кнопку, відкриється список, майже в кінці розташовується опція «Знімок екрана». Коли ви призначите дію, потрібно натиснути на віртуальну кнопку AssistiveTouch та обрати відповідну функцію.

Якщо ви шукаєте спосіб як зробити скріншот на Айфоне 12 швидше, можна в меню «дотик» призначити створення скріншота на подвійний або потрійний тап. Можна не відкривати меню AssistiveTouch, а просто клацнути кілька разів по кнопці.

Створення знімка екрана на iPhone 13

Актуальні Айфони мають розширені можливості взаємодії з акселерометром. Починаючи з 14-ї версії iOS у смартфонах з’явилася можливість встановлювати дії на постукування по задній кришці. Це дає змогу робити знімки екрана простим і зручним жестом.

Щоб активувати функцію постукування, потрібно перейти в меню «Дотик», знайти опцію «Торкнутися ззаду» і вибрати створення скриншота на дію подвійного або потрійного постукування.

Створення знімка екрана на інших айфонах

Якщо ви шукаєте спосіб, як зробити довгий знімок з екрана на айфоні, то починаючи з iOS 13 ця можливість доступна в контекстному меню.

Для скриншота з прокруткою досить виконати три кроки:

 • зробити звичайний знімок екрана;
 • натиснути на мініатюру скрина;
 • вибрати вкладку «Вся сторінка».

Можна зберегти довгий знімок з екрана або попередньо його обрізати. Для цієї дії в редакторі передбачена окрема кнопка.

Створення знімка екрана на моделях iPhone з Touch ID і верхньою кнопкою

Для смартфонів із фізичною Home і клавішею блокування вгорі логіка створення скриншота аналогічна моделям з бічною кнопкою блокування.
Просто затисніть TouchID і блокування на кілька секунд, і ви отримаєте знімок екрана.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
або


Ваша оцінка


Коментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів