Які Айфони підтримують бездротову зарядку

Показати зміст статті

 1. Чи безпечно користуватися бездротовою зарядкою
 2. Функція бездротової зарядки на iPhone 
 3. У яких iPhone є бездротова зарядка
 4. Бездротовий стандарт MagSafe — відмінності від Qi
 5. Головний мінус бездротової зарядки 

Бездротова зарядка — зручна технологія, що дає змогу заряджати смартфон без зайвих дротів і розеток. Але не всі айфони підтримують цю функцію. У цій статті ми розповімо вам, чи можливе бездротове заряджання Apple iPhone вашої моделі, як користуватися функцією та які є плюси та мінуси цього способу заряджання.

Чи безпечно користуватися бездротовою зарядкою

Це питання може виникнути у багатьох користувачів, особливо тих, хто тільки починає використовувати цю технологію. Загалом, можна сказати, що бездротова зарядка для айфонів — безпечний спосіб відновити енергію вашого смартфона. Вона використовує електромагнітне поле для передачі енергії між двома пристроями, а це означає, що не потрібно під’єднувати жодних дротів або вставляти штекер у роз’єм.

Однак варто пам’ятати про деякі перестороги:

 1. Використовуйте сертифіковані та якісні зарядні пристрої від перевірених виробників. Це гарантує, що смартфон заряджатиметься правильно та безпечно.
 2. Уникайте розміщення металевих предметів або кредитних карток між зарядним пристроєм і смартфоном. Це може спричинити перегрівання або навіть пошкодження пристрою.
 3. Не перегрівайте смартфон або зарядний пристрій. Платформа може спричиняти невелике підвищення температури гаджетів через втрати енергії в магнітному полі. Це нормально, але якщо ви відчуваєте, що пристрій і аксесуар занадто гарячі, вимкніть їх і дайте охолонути.

Врахуйте, що процес за бездротовим стандартом зазвичай іде повільніше, ніж дротовий, тому якщо вам потрібно швидко зарядити телефон, цей метод може не підійти. Загалом, при дотриманні всіх правил і рекомендацій у вас не виникне проблем із підтриманням автономності iPhone. 

Функція бездротової зарядки на iPhone 

Бездротова зарядка для iPhone працює дуже просто. Вам потрібно під’єднати зарядний пристрій до джерела живлення та покласти свій смартфон на нього так, щоб він знаходився рівно по центру. Ви побачите значок блискавки на екрані та почуєте звуковий сигнал, що підтверджує початок процесу. Можна продовжувати користуватися гаджетом, поки він заряджається, або залишити його в сплячому режимі.

У бездротового способу є кілька переваг порівняно з дротовим:

 • ви не залежите від наявності штекерів і адаптерів — можна заряджати смартфон у будь-якому місці, де є доступний зарядний пристрій;
 • ви уникаєте зносу роз’єму Lightning і кабелю — бездротовий інтерфейс не вимагає фізичного підключення до смартфона, тому ви знижуєте ризик пошкодження цих деталей.

Деякі зарядні пристрої мають великий майданчик для зарядки. Ви можете одночасно заряджати кілька різних гаджетів, наприклад, iPhone, Apple Watch і AirPods.

У яких iPhone є бездротова зарядка

Технологія з’явилася, починаючи з моделі iPhone 8, і триває у всіх наступних поколіннях. Розглянемо, які Айфони підтримують бездротову зарядку:

 • 8 і 8 Plus;
 • X;
 • XR;
 • XS і XS Max;
 • 11;
 • 11 Pro та 11 Pro Max;
 • SE (2020) і SE (2022);
 • 12 mini;
 • 12;
 • 12 Pro і 12 Pro Max;
 • 13 mini;
 • 13;
 • 13 Pro і 13 Pro Max;
 • 14 і 14 Plus;
 • 14 Pro і 14 Pro Max.

Усі ці моделі підтримують стандарт Qi та можуть працювати з будь-якими сумісними зарядними пристроями. Крім того, деякі моделі мають додаткову функцію MagSafe — це система магнітного кріплення та вирівнювання для швидшого та ефективнішого заряджання. Моделі з MagSafe:

 • iPhone 12 mini;
 • iPhone 12;
 • iPhone 12 Pro та iPhone 12 Pro Max;
 • iPhone 13 mini;
 • iPhone 13;
 • iPhone 13 Pro та iPhone 13 Pro Max

Для цих моделей ви можете використовувати спеціальні аксесуари MagSafe, такі, як MagSafe Charger або MagSafe Duo Charger. Вони автоматично приєднуються до задньої панелі смартфона завдяки магнітам і забезпечують оптимальне положення для бездротової зарядки. Також ви можете використовувати чохли, гаманці або тримачі MagSafe для захисту або персоналізації свого смартфона.

Бездротовий стандарт MagSafe — відмінності від Qi

MagSafe на iPhone являє собою інноваційний підхід до бездротової зарядки, який був вперше представлений Apple у 2020 році. Цей стандарт заснований на принципі магнітного кріплення та вирівнювання, що відрізняє його від звичайного бездротового стандарту Qi. 

Принцип роботи MagSafe полягає у використанні магнітів, розташованих усередині смартфона, та бездротового зарядного пристрою для Айфона. Завдяки цьому при наближенні iPhone до MagSafe магніти забезпечують автоматичне вирівнювання та приєднання смартфона до зарядного майданчика. Таким чином, користувач може бути впевнений, що його гаджет завжди буде правильно розміщений на зарядному пристрої для максимально ефективної передачі енергії.

Одна з переваг інтерфейсу MagSafe — прискорений процес заряджання порівняно з традиційними пристроями Qi. Моделі iPhone, що підтримують MagSafe, здатні заряджатися зі швидкістю до 15 Вт, що значно швидше, ніж стандартне бездротове заряджання за Qi, зазвичай обмежене 7,5 Вт для iPhone.

Крім того, MagSafe пропонує зручність і гнучкість у використанні аксесуарів. Користувачі можуть вибирати з широкого асортименту аксесуарів, які легко кріпляться до задньої панелі смартфона завдяки магнітам. Це забезпечує додатковий захист і можливість персоналізації пристрою, не заважаючи процесу.

Загалом, MagSafe на iPhone відрізняється від стандартного Qi своєю унікальною магнітною системою кріплення, прискореним процесом заряджання та великим вибором аксесуарів, що робить її зручною та ефективною альтернативою для користувачів Apple.

Головний мінус бездротової зарядки 

Бездротова зарядка Apple має один головний мінус — вона повільніша за дротову. Це пов’язано з тим, що під час передачі енергії через магнітне поле частина її втрачається у вигляді тепла або випромінювання. Тому має меншу ефективність і швидкість порівняно з кабелем.

Швидкість також залежить від потужності зарядного пристрою та моделі смартфона. Наприклад, стандартний блок Apple USB-C Power Adapter поставляється з потужністю 20 Вт і може повністю зарядити iPhone приблизно за годину. А стандартний Apple USB Power Adapter з потужністю 5 Вт може повністю зарядити iPhone за три години.

Таким чином, бездротова зарядка може бути повільнішою та менш ефективною, ніж дротова. Однак це не означає, що вона марна або шкідлива. У неї є свої переваги, та вона може бути зручною в певних ситуаціях. 

Наприклад, якщо ви хочете заряджати свій смартфон вночі або під час роботи за комп’ютером, можете просто покласти його на зарядний пристрій і не турбуватися про дроти або розетки. Або якщо ви подорожуєте і не хочете брати з собою багато адаптерів і кабелів, ви можете використовувати одну зарядку для всіх своїх пристроїв Apple.

Як завжди, вибір способу зарядки залежить від ваших особистих уподобань і потреб. Ви можете використовувати бездротову зарядку в тих випадках, коли вам потрібна зручність і комфорт, а дротову — коли потрібна швидкість і ефективність.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
або


Ваша оцінка


Коментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів