Як оновити Андроїд на телефоні – проста і зрозуміла інструкція

Показати зміст статті

 1. Як оновити Андроїд стандартними засобами?
 2. Як встановити нову версію Android, якщо оновлень немає?
 3. Як оновити Андроїд через комп’ютер?
 4. Особливості оновлення Android на смартфоні
 5. Xiaomi
 6. Huawei
 7. Samsung
 8. Підсумки

Оновлення системи можуть бути важливими з різних причин: для безпеки, оптимізації енергозбереження, зовнішнього вигляду інтерфейсу або виправлення помилок в процесі роботи. Апдейти завжди спрямовані на підвищення комфорту користувача. Чи треба оновлювати ПЗ на Андроїд? Безумовно. У будь-якому випадку, регулярні оновлення Android – одна з переваг цієї операційної системи. А нехтувати перевагами точно не варто.

Багато користувачів задаються питанням: «Якщо оновити Андроїд, все зникне?». Відповідь негативна. Максимум шкоди від установки оновлень – видалення кількох додатків, несумісних з новим ПЗ. Однак це дрібні недоліки в порівнянні з користю оновлень, які помітно прискорюють роботу пристрою і роблять експлуатацію в рази зручніше.

Як оновити Андроїд стандартними засобами?

Кожен пристрій Android оснащено функціоналом для автоматичного оновлення системи. Щоб дізнатися версію ОС, встановленої на гаджет, і при необхідності оновити її, потрібно відкрити налаштування телефона.

Як оновити Андроїд по повітрю, а вірніше по Wi-Fi? Слід прокрутити екран вниз, відшукати пункт «Система», увійти і натиснути «Додаткові налаштування» – «Оновлення системи». Як тільки ви натиснете на потрібний пункт, техніка зв’яжеться з сервером виробника і перевірить, чи є оновлення для вашого пристрою. Якщо оновлення доступні, скачування почнеться автоматично. Звичайно ж, такий спосіб доступний тільки за умови стабільного інтернет-підключення.

До речі, установку оновлень і повідомлення про появу нових версій Аndroid можна налаштувати. Для цього в пункті «Оновлення ПЗ» натисніть на шестірню, розташовану в правому верхньому куті дисплея. Далі приведіть бігунок в активне положення поруч з написом «автозавантаження по wi-fi», щоб пристрій самовільно не використовував мобільний інтернет для скачування апдейтів. У тому ж меню можна налаштувати час оновлення системи – наприклад, вночі, щоб його встановлення не відволікало вас від повсякденних робочих завдань вдень.

Однак буває, що оновити прошивку стандартним способом не вдається. Причин може бути безліч. Наприклад, виробник не відправляє вам оновлення, занадто затримується з розсилкою, ваш смартфон взагалі не підтримує функції оновлень по Wi-Fi або на телефоні в даний момент немає інтернету. Як оновити версію Андроїд в такому випадку? Давайте розбиратися по черзі.

Як встановити нову версію Android, якщо оновлень немає?

Оновити систему можна і без повідомлень від виробника і стандартного меню. Для цього насамперед необхідно пошукати інформацію про офіційні оновлення для вашої моделі телефона, планшета, магнітоли або іншого гаджета. Введіть кілька пошукових фраз в гуглі і знайдіть файл з офіційними оновленнями для вашої моделі техніки. Завантажуйте оновлення офіційного сайту виробника.

Після скачування файлів завантажте їх в пам’ять телефону і зайдіть в «Оновлення системи». Поруч із зазначеним пунктом має бути три крапки, при натисканні на якя з’явиться спливаючий пункт меню «Вибрати файл прошивки». Вам залишається тільки клікнути по назві потрібного файлу, дочекатися установки і перезавантажити пристрій перед подальшою експлуатацією.

Як можна оновити Андроїд, якщо офіційних оновлень немає взагалі? Навіть якщо виробник зовсім забув про користувачів, шанс оновити ПЗ залишається. Світ не без талановитих інженерів і програмістів, повних ентузіазму. Так що альтернативні прошивки для найрізноманітніших моделей техніки – не рідкість на просторах інтернету. Головне – потрудитися знайти оновлення, якими вже користувалися інші користувачі. На замітку: один з найавторитетніших проектів, що займається розробкою альтернативних ПЗ – CyanogenMod.

Варто відзначити, що встановлюючи неофіційні оновлення системи, потрібно бути готовим до нестабільної роботи пристрою і багів. Оскільки найчастіше розробкою такого ПЗ займається одна людина, а не команда професіоналів. Установку аматорських оновлень потрібно проводити, суворо дотримуючись інструкції. У більшості випадків апдейти спочатку скидають на карту пам’яті телефона, а потім встановлюють в режимі Recovery.

Як оновити Андроїд через комп’ютер?

Чи можна оновити версію Андроїд, використовуючи ПК? Звичайно, цей спосіб найчастіше називають установкою оновлень вручну. Інструкції з оновлення Android за допомогою ПК можуть відрізнятися в залежності від виду та моделі техніки. Однак загальний порядок дій зберігається.

 • Знайти, завантажити і встановити програму для оновлення ПЗ. Дуже важливо проявити максимальну пильність і кілька разів перевірити відповідність файлів з поновленням вашої моделі гаджета.
 • Ті ж дії – але тепер шукаємо і встановлюємо драйвера для певної моделі смартфона. Драйвер також шукають за назвою моделі пристрою, але тут можливі універсальні рішення – іноді один драйвер підходить для серії чіпсетів.
 • Підключення смартфона до комп’ютера за допомогою кабелю USB. Важливо враховувати, на який пристрій ви плануєте встановлювати прошивку. Залежно від моделі, під час підключення гаджет може бути включеним, вимкненим або переведеним в спеціальний режим.
 • У програмі установки вибрати файл з оновленнями і натиснути кнопку підтвердження для старту.

Перш ніж запускати процес установки оновлень, переконайтеся, що всі дії, описані в інструкції, виконані.

Особливості оновлення Android на смартфоні

Для того щоб оновити Android правильно, потрібно враховувати модель смартфона. Загальних рекомендацій всього дві: потрібно зарядити батарею по максимуму, щоб уникнути раптового відключення пристрою в процесі установки прошивки, і подбати про підключення до швидкісного інтернету. В іншому, необхідно керуватися типом пристрою.

Xiaomi

Спочатку варто перевірити версію Android стандартним способом і спробувати оновити її штатними засобами, описаними на початку статті. Якщо ж виконати оновлення не вдасться, переходимо до плану В.

Перший крок – ввести в гуглі назву вашої моделі смартфона і фразу «4pda прошивка». 4pda – назва популярного і перевіреного багатьма користувачами форуму, на якому зберігаються прошивки. Далі перебіг подій залежить від мети. Наприклад, якщо нове ПЗ ще не вийшло, шукайте розділ під назвою «Неофіційні прошивки». Усередині знайдіть потрібне ПЗ для вашої моделі смартфона і встановіть програму на комп’ютер.

Детальні інструкції по установці файлів є на форумі. Якщо інструкції все-таки відсутні, встановіть оновлення через режим Recovery. Як оновити Андроїд через рекавері? Файли з оновленнями скиньте на карту пам’яті і заздалегідь помістіть її в телефон. Потім затисніть поєднання клавіш для переходу в рекавері (найчастіше – одночасне натискання кнопки регулювання гучності і клавіші включення). У меню знайдіть пункт «Install from sdcard» (назва може відрізнятися, але зміст буде залишатися той самий), виберіть прошивку на карті пам’яті і натисніть кнопку старту установки.

Ще один помічник власника смартфона Xiaomi – режим Fastboot. Попередньо встановіть на ПК програму під назвою MiFlash. Щоб перейти в Fastboot, вимкніть пристрій і затисніть клавіші живлення і гучності вниз. Якщо все зроблено правильно, на екрані з’явиться кролик. Тепер можна підключати телефон до комп’ютера через кабель USB і натиснути кнопку Flash, яка запустить процес оновлення ПЗ.

Після завершення процесу інсталяції і перезавантаження зайдіть в розділ меню «Про телефон», перегорніть екран вниз і переконайтеся, що встановлена нова версія Android.

Huawei

Як оновити версію Андроїд на телефоні Huawei, якщо завантажити нову версію ПЗ стандартним способом не виходить? Одна з можливих причин несправності – недостатньо швидкий інтернет або перебої з підключенням. Перевірте швидкість передачі даних: вони відображаються біля значка мережі, в рядку статусу.

Варто відзначити, що іноді оновлення не можуть завантажитися на телефон через нестачу вільного місця. Щоб очистити і оптимізувати використання пам’яті, перейдіть в диспетчер смартфона і виконайте оптимізацію натисканням відповідної кнопки. Також перед установкою оновлень не завадить почистити кеш ПЗ. Для цього потрібно зайти в меню «Налаштування», вибрати «Додатки», потім знову «Додатки», у верхньому правому куті натиснути на три вертикальні точки і вибрати пункт «Показати системні». Тепер залишається натиснути в списку «Оновлення ПЗ», перейти в меню «Пам’ять» і вибрати опцію «Очистити кеш».

Після цих маніпуляцій перевірте, чи не відключені поновлення в налаштуваннях (Система – Оновлення ПЗ – шестерня справа вгорі – обидва пункти повинні бути активні). Потім знову спробуйте оновити версію Андроїд штатними засобами. Не вийшло? Тоді приступайте до пошуку потрібних файлів на тематичному форумі і ручному завантаженні в смартфон. Порядок дій однаковий для всіх смартфонів і докладно описаний в попередньому підпункті статті.

Ще один спосіб оновлення ПЗ – установка утиліти HiSuite на ПК. Остання створена для управління даними на мобільному пристрої і оновлення прошивок. Користувачеві лише потрібно підключити смартфон до комп’ютера з активною програмою, і HiSuite сама знайде і запропонує встановити потрібні оновлення.

Samsung

Як оновити Андроїд на телефоні Самсунг? Штатні методи оновлення ПЗ практично не відрізняються від інших смартфонів. Дізнатися версію Андроїд на вашому пристрої можна, зайшовши в меню налаштувань і вибравши «Відомості про телефон», а потім «Відомості про ПЗ». Стандартне оновлення здійснюється в кілька кліків – через меню «Оновлення ПЗ» і пункт «Завантаження і установка».

Як оновити Андроїд на Самсунг, якщо штатні засоби є неефективними? Один з варіантів – використання сервісних програм. Власникам смартфонів Samsung рекомендується використовувати утиліту Smart Switch. Завантажити програму на комп’ютер можна на офіційному сайті Samsung, а мобільний додаток – в Google Play. Після установки утиліти підключіть телефон до ПК через USB. Натисніть на кнопку «Ще» (у верхній частині інтерфейсу Smart Switch) і «Налаштування». Потім перейдіть у вкладку «Оновлення ПЗ» і відзначте галочкою ваш пристрій і пункт «Останнє попереднє завантаження програмного забезпечення». Після цього всі офіційні оновлення будуть попередньо завантажуватися в пам’ять вашого смартфона, і ви зможете оновлювати версію Андроїд навіть в режимі оффлайн.

Як оновити Андроїд на телефоні вручну? Зайдіть на тематичний форум з прошивками (наприклад, 4pda), знайдіть гілку, присвячену вашій моделі смартфона, і завантажте файл з апдейтами. Також можна завантажити спеціальні утиліти для телефонів Самсунг. Дотримуйтесь інструкцій, зазначених на форумі, щоб встановити оновлення правильно.

Підсумки

Оновлення Android важливі для швидкої і коректної роботи будь-якого гаджета – від смартфона до магнітоли або ігрової приставки. Найлегше виконати оновлення системи штатними засобами, через меню налаштувань самого пристрою. Для завантаження апдейтів стандартним способом необхідно переконатися в наявності вільного місця в пам’яті гаджета, зарядити акумулятор і підключитися до швидкісного і стабільного інтернету.

Ваш пристрій не підтримує функцію стандартних оновлень? Тоді завантажте спеціальні утиліти на ПК і, підключивши смартфон за допомогою USB, швидко знайдіть і встановіть потрібні апдейти. Для телефонів Samsung підходить утиліта Smart Switch, для Huawei – програма HiSuite, а для Xiaomi – MiFlash.

Якщо виробник не випустив офіційних оновлень, а нову версію програмного забезпечення спробувати хочеться, завжди можна встановити оновлення вручну. Для цього необхідно зайти на тематичний форум з прошивками, відшукати розділ сайту про вашу модель пристрою і чітко слідувати інструкціям по установці.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
абоКоментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів