«Довбуш» – кінопрем’єра культової історії до Дня Незалежності України

24 серпня в усіх працюючих кінотеатрах  – прем’єра без перебільшення найпотужнішої української стрічки цього року. FILM.UА і Фокстрот неодмінно проведуть розіграш квитків на фільм. Не пропустіть!

Історія настільки сильна, що з перших хвилин офіційного трейлеру охоплюють мурахи. Ворог більший числом і зброєю. Його погрози як чума ширяться українськими Карпатами.

«Знайду кожного і заб’ю, знищу усіх, їхніх жінок і дітей».

І лише слова легендарного захисника українських гір дарують надію…

«А ми зберемо своє войско, зупинимо ворога і дамо людям свободу».

«Ви вірите, що ви вільні люди?» – сміється ворог.

І у відповідь Довбуш розпочинає легендарну битву за свою землю, рідних людей, єдину правду. Це історія не про смерть, це історія про безсмертя.

Фільм був заявлений на 10-му конкурсному відборі Держкіно ще у 2017-му. 7 років важкої праці, аби у 2023 році, коли Україна другий рік поспіль незламно стоїть за свою свободу, ми змогли вдихнути 120 хвилин неймовірної оповіді про боротьбу. За правду, яка завжди перемагає.

Подвиг Довбуша – легендарна сторінка в історії України. На початку 18 століття шляхта змушує гуцулів ховати свої сім’ї в горах. Двоє братів, Олекса та Іван Довбуші, повстають за свою родину. Тепер вони поза законом, тепер вони опришки. У пошуках помсти брати перетворюються на ворогів один для одного. Іван прагне грошей, а Олекса – справедливості. Саме він очолює величезне повстання гуцулів. Шляхта робить усе можливе, аби знищити Олексу Довбуша. Але він геніальний стратег. Так виникла легенда про карпатського лицаря. Сміливість і розум якого зробили неможливе.

Фільм «Довбуш» 2023 року про те, як один культовий українець жив і обманув смерть.

Режисер і сценарист фільму – лауреат Державної премії України Олександра Довженка і Заслужений артист України. Олесь Санін відомий своїми вражаючими роботами про свободу і вибір людини. Його фільми «Мамай» (2003) і «Поводир» (2013) змусили не одне серце битися сильніше.

Фільм «Довбуш» став справжнім епосом про свободу. Масштаби сенсаційні.

Ще до початку зйомок декілька місяців тривала фольклорна експедиція в Карпатах: збирали матеріали, щоб відтворити унікальну атмосферу 18 століття. Знімали у заповідних карпатських місцях – у Буковці і на Синевирі, на Чорногорі й на Стигу, на Писаному камені й у багряному лісі. Загалом було задіяно 50 природних локацій. Це не лише місця автентичної краси, але й реального перебування історичного героя Олекси Довбуша.

Уся зброя створювалась у відомій студії сценічного реквізиту та декорацій «Кузня фантазій».

Знімальний процес фільму тривав 108 днів. У зйомці однієї зі сцен було задіяно за раз 498 акторів. І 596 людей команди перебували на майданчику, аби зробити одну епічну сцену.

Одяг у фільмі – це робота 117 майстрів. Усі 57 кг металевих елементів для костюмів (хрести, зґарди, чепраги) були виготовлені майстрами вручну. Кожна сукня однієі із ключових героїнь фільму – княгині Яблуновської важить до 10 кг і була виготовлена за кроєм 18 століття.

Акторський склад теж епічний і вражаючий. Не лише виконавець головної ролі Довбуша Сергій Стрельников має більше 50 ролей у послужному списку, а майже всі актори – це відомі імена у польському та українському кінематографі. Саме тому на екрані ви не побачите акторів, ви побачите реальних особистостей з минулого. Ніби вони ожили, аби переповісти легендарну історію нам сьогодні. Показати силу творити свою долю. Вільну історію власної країни. І нагадати, чиї ми нащадки. Нагадати, що легендарний захисник українських гір Довбуш у кожному з нас.

 

Грандіозна прем’єра пригодницько-історичного екшну «Довбуш» в Україні  – вже 24 серпня в усіх діючих кінотеатрах України. Стежте за новинами в соцмережах FILM.UA Distribution і не пропустіть розіграш квитків на перегляд стрічки на сторінках Фокстрот  у Telegram, Facebook та Instagram.


 Жанр: пригодницько-історичний екшн
Виробництво: Pronto Film за підтримки Державного агентства України з питань кіно
Хронометраж: 120 хв
Режисер: Олесь Санін
Оператор: Сергій Михальчук
Художники-постановники: Олександра Дробот, Юрій Григорович
Художниця з костюмів: Гала Отенко, Марія Керо
Постановники трюків: Петро Треско, Руслан Горлий, Петро Жирун
Кастинг-директор: Алла Самойленко
У ролях: Сергій Стрельников, Олексй Гнатковський, Дар’я Плахтій, Матеуш Косьцюкевич, Агата Бузек та ін.

Дистриб’ютори: FILM.UA Distribution та Кіноманія
Прем’єра в Україні: 24.08 2023

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
або


Ваша оцінка


Коментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів