Як вибрати перфоратор: основні критерії та додаткові параметри

Показати зміст статті

 1. Види перфораторів
 2. Відмінності перфоратора від ударної дрилі
 3. Як вибрати перфоратор
 4. Допоміжні опції
 5. Комплектація перфораторів
 6. Вибір перфоратора: додаткові нюанси
 7. Підсумки

Перфоратор – це електроінструмент, який в першу чергу призначений для буріння і дроблення цегли, бетону, каменю та інших твердих матеріалів. Про різновиди техніки, її важливих параметрах, а також про те, як вибрати перфоратор – далі в статті.

Види перфораторів

Умовно прийнято ділити перфоратори на три класи:

 • легкий (до 4 кг);
 • середній (до 8 кг);
 • важкий (понад 8 кг).

Легкі перфоратори – це переважно моделі побутового класу потужністю максимум 800 Вт. Такі прилади найчастіше використовують для будівельних і монтажних робіт всередині приміщень. Поширені завдання: підготовка місць під розетки в квартирі, закріплення профілю на стіні.

Якщо ви маєте намір встановлювати комунікації або монтувати електропроводку, необхідно обзавестися середнім перфоратором з потужністю близько 1000 Вт. Таких показників техніки вистачить, щоб пробивати наскрізні отвори для труб.

Перфоратори важкого класу відрізняються найвищою потужністю – до 2000 Вт. У більшості випадків їх застосовують при необхідності демонтажних робіт. Такими перфораторами також можна робити великі отвори в стінах з цегли та інших твердих матеріалів. Так що, якщо ви шукаєте відповідь на питання про те, як вибрати перфоратор для бетону, важкі перфоратори – те, що потрібно.

Відмінності перфоратора від ударної дрилі

Один з найбільш частотних запитів «ударний дриль або перфоратор що вибрати» говорить про те, що багато користувачів цікавляться відмінностями цих двох приладів. Знаючи різницю між ударним дрилем і перфоратором, вам буде набагато легше зробити вибір. Перші відмінності помітні вже в зовнішньому вигляді техніки. Перфоратори – набагато більш габаритні вироби. Їх конструкція і ударна система створені для виконання головної мети – буріння дуже міцних, щільних матеріалів.

По-друге, перфоратор, на відміну від дрилі, вміє працювати в трьох режимах – обертання, обертання з ударом і просто удар. І нарешті, перфоратор набагато краще справляється з пробиттям отворів в твердих матеріалах. Ніяка ударна дриль не зрівняється по потужності з важким перфоратором. Основне призначення перфоратора – це довбання твердих матеріалів (бетону, цегли,, штукатурки, тощо). Навіть найпотужніший дриль може вийти з ладу при дуже довгому бурінні цегли або бетону, чого не скажеш про перфораторах.

Непрямими відмінностями від дрилі можна також вважати використання в парі з приладом бурів, зубил і пік. Тоді як з ударним дрилем застосовуються різні види свердел. До слова, тим, хто цікавиться, як вибрати бур для перфоратора, слід в першу чергу звертати увагу на сумісність з самим приладом. Перш ніж купити бур, потрібно з’ясувати, на установку в гніздо якого типу розрахована насадка і чи буде насадки досить потужними для вашого перфоратора.

Разом з тим, варто зазначити, що дриль – більш універсальний інструмент. Крім того різання отворів в матеріалах середньої міцності (дерево, пластмаса, кераміка) прилад може допомогти зі шліфуванням поверхні (за рахунок застосування насадок) і розмішуванням будівельних сумішей.

Як вибрати перфоратор

Один з найважливіших критеріїв вибору перфоратора – енергія удару. Чим вище цей показник – тим сильніше руйнівний вплив техніки. Також енергія удару багато в чому впливає на швидкість виконання робіт. Продуктивність приладу залежить ще від двох параметрів: частоти ударів і частоти обертання шпинделя. Багато сучасних моделей оснащені зручною регулюванням обертання – за допомогою натискання на курок.

Наступний параметр, на який варто звернути увагу, – кількість режимів. Перфоратори бувають:

 • дворежимними – свердління та свердління з ударом;
 • трьохрежимний – свердління, свердління з ударом і удар.

Якщо вам потрібен універсальний прилад, здатний виконувати весь спектр робіт, віддавайте перевагу Трьохрежимний техніці. В іншому випадку для демонтажних підприємств вам знадобляться допоміжні пристрої.

Як вибрати хороший перфоратор для роботи з певним матеріалом? Придивіться до параметру під назвою «максимальний діаметр свердління». Зазвичай в характеристиках вказані цифри для дерева, цегли, бетону і т.д.

Що залежить від типу патрона? Те, як ви будете підбирати оснастку для перфоратора. Патрони SDS традиційно вважаються кращими, тому що розраховані на утримання насадок з хвостовиком різних форм і розмірів. Якщо перфоратор легкий, він забезпечується патронами категорії SDS +, а якщо середній або важкий – SDS max.

Як вибрати перфоратор для домашнього користування, якщо ви хочете вільно пересуватися по квартирі і не думати про довжину шнура? Зверніть увагу на акумуляторні моделі. Якщо ви маєте намір працювати з перфоратором кожен день протягом декількох годин, подбайте про наявність антивібраційною захисту.

Для додаткової безпеки під час експлуатації прилад повинен бути оснащений запобіжною муфтою. Остання спрацьовує в разі заклинювання бура і запобігає втраті контролю над управлінням.

Допоміжні опції

Коли пріоритети в плані основних параметрів визначені, вибір конкретної моделі може залежати від допоміжних опцій. Як вибрати перфоратор для дому, якщо ви розраховуєте на тривалий термін служби приладу? Обов’язково поцікавтеся наявністю такої допоміжної опції як глушіння удару.

Те ж саме стосується захисної системи від пилу і бруду, яка вбереже техніку від поломок внаслідок забруднення внутрішніх механізмів. Для тих, хто довго працює з перфоратором, життєво необхідний фіксатор механізму запуску. Опція служить для того, щоб раз за разом не активувати пристрій. Також фіксатор допомагає з закріпленням положення контролера потужності, що сприяє більш продуктивній роботі.

Як вибрати перфоратор для ремонту квартири, щоб робота була максимально комфортною? Переконайтеся в наявності таких додаткових функцій, як: плавний старт (гасить зайву вібрацію на старті роботи), вимірювач глибини (автоматична підказка для визначення потрібного рівня занурення), реверс (звільняє застряглий наконечник), регулювання швидкісного режиму (зміна рухів в залежності від виду роботи ).

Комплектація перфораторів

Комплектація багато в чому впливає на те, який перфоратор вибрати в кінцевому рахунку. Виробники комплектують свої вироби по-різному, але в будь-яку комплектацію повинні бути включені зарядний пристрій і допоміжні бури для різних будівельних матеріалів (бетон, камінь, цегла, тощо). Додатково можуть бути запропоновані перехідники для зміни режиму на свердління. Такі перехідники дозволяють використовувати стандартні, а не швидкозажимні свердла і значно економити кошти.

У комплектацію також можуть входити запасні щітки для двигуна. Останні вимагають досить частої заміни за умови інтенсивної експлуатації приладу. Важливо наявність зручного кейса, в якому техніку можна транспортувати, не турбуючись про її збереження. Добре, якщо в комплектацію приладу також будуть включені бічні ручки і патрони.

Вибір перфоратора: додаткові нюанси

Серед додаткових параметрів варто згадати вид перемикача реверсу і розташування двигуна. Перемикач реверсу може бути:

 • ламельним – зручний в експлуатації, але недостатньо захищений від негативного впливу пилу;
 • кнопковим – ті ж характеристики, що і в попередньому випадку;
 • щітковим – самий довговічний і надійний варіант, який подовжує термін служби приладу.

Що стосується розташування двигуна, горизонтальна позиція сприяє максимальної точності свердління, а вертикальна – робить прилад більш компактним і зручним в роботі.

Підсумки

Сподіваємося, що матеріали статті допомогли вам розібратися в найважливіших критерії вибору перфоратора і наблизитися до відповіді на запит «перфоратор для дому який вибрати». Резюмуючи вищесказане, зазначимо, що в першу чергу потрібно визначитися з вагою вироби, далі вибрати енергію удару в залежності від ваших потреб. Наступний крок – вибір кількості режимів і максимального діаметра свердління. Додатково рекомендується звертати увагу на наявність захисту від пилу, запобіжної муфти і комплектацію приладу. У будь-якому випадку, рішення на користь конкретної моделі залишається за вами.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
абоКоментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів