Як злити воду з бойлера: інструкція

Показати зміст статті

 1. Як правильно злити воду з водонагрівача
 2. Приготуйте матеріали та інструменти
 3. Знизьте температуру води
 4. Знеструмте бойлер
 5. Перекрийте подачу води
 6. Злийте воду з водонагрівача
 7. Як злити воду з бойлера через клапан
 8. Спорожнення резервуара через штуцер
 9. Як злити воду з бойлера через кран

Будь-який електричний водонагрівач накопичувального типу потребує періодичного спорожнення. Його спустошують перед консервацією на зиму в приміщеннях сезонного користування, для очищення ТЕНа або заміни деталей. Загальна схема того, як злити з бойлера воду, має однакові етапи для пристроїв усіх моделей і конструкцій. Відмінності обумовлені типом обв’язки (підключення до джерела водопостачання).

Наводимо короткий покроковий посібник зі зливу вмісту водонакопичувача. Він допоможе спустошити його легко і безпечно.

Як правильно злити воду з водонагрівача

Пристрій електроводонагрівача має спільні риси незалежно від фірми-виробника та орієнтації в просторі. У вертикальних і горизонтальних баках нагрівальний елемент (ТЕН) розміщений у основі резервуара, трубка забору гарячого водопостачання (ГВП) – у верхній частині, фітинг подачі холодного (ХВП) – у нижній. Під час витрати гарячої води бак одночасно заповнюється холодною: так тиск усередині залишається стабільним, а через різницю температур шари рідини не змішуються.

Для припинення наповнення бака потрібно просто перекрити подачу ХВП. Але щоб спорожнити його, цього недостатньо, як і спробувати просто злити воду з бойлера через змішувач. Змішувач випустить лише кілька літрів — те, що знаходиться вище водозабірної трубки. Далі рівень рідини знизиться, і те, що залишилося всередині, вже не можна буде злити.

Повне спустошення резервуара можливе тільки через нижній, «холодний», привідний фітинг. Залежно від схеми обв’язки для цього може знадобитися просто відкрутити водозапірний механізм на трійнику або розібрати трубні з’єднання.

Приготуйте матеріали та інструменти

Для роботи слід тримати під рукою мінімальний запас інструментів, матеріалів і місткостей.

Стане в пригоді таке:

 1. Комплект шестигранників і викруток з різними шліцами й діаметрами.
 2. Розвідні ключі відповідних розмірів.
 3. Трубки або стрічки для носика водовипускного клапана або трійника (зазвичай не більше ½ дюйма).
 4. Відро, таз або інша місткість.

Якщо з’єднувальні фітинги не обслуговували тривалий час, вони могли заіржавіти або окислюватися. Щоб полегшити їхнє знімання, може стати в пригоді ганчірка, оцет або інші очищувальні засоби.

Знизьте температуру води

Щоб уникнути опіків, вимкніть нагрівання пристрою. Можна дочекатися повного охолодження або прискорити процес, використавши частину вмісту на господарські потреби або просто спустивши його. Вивільнений об’єм автоматично заповниться через патрубок ХВП, і роботу з агрегатом можна буде почати швидше.

Знеструмте бойлер

Усі маніпуляції з водонагрівачем, як і з будь-яким іншим електроприладом, слід здійснювати тільки після відключення його живлення. Перед тим, як злити воду з бойлера, витягніть вилку його шнура з розетки або знеструмте саму розетку.

Перекрийте подачу води

Щоб бак не заповнювався повторно, водопровідну магістраль на вході в житло слід перекрити. Це тимчасово позбавить водопостачання всю квартиру або будинок. Більш зручна альтернатива — перекрити подачу водопостачання безпосередньо на вході в резервуар. Для цього використовують вентиль на трійнику труби, що підводить ХВП до приладу. Якщо такого вентиля немає, замість нього доведеться скористатися головним краном подачі.
У квартирах і будинках із центральним ГВП знадобиться додатково перекрити і його теж.

Злийте воду з водонагрівача

Наступний крок — безпосереднє спустошення резервуара. Його починають зі зливу рідини через змішувач. Подальший алгоритм дій залежить від схеми підключення агрегату до водопроводу.

Існує три основні способи, як злити з бойлера воду, якщо він встановлений відповідно до інструкції виробника. Усі вони включають два основоположні пункти.

 1. Бак спустошується через функціональний отвір у його нижній частині (найчастіше «холодний» штуцер).
 2. Паралельно з випуском рідини в накопичувач обов’язково має надходити повітря.

Дотримуючись цих умов, ви зможете спорожнити нагрівач через клапан безпеки, водозабірний фітинг або трійник.

Як злити воду з бойлера через клапан

Більшість виробників рекомендують метод скидання вмісту нагрівача через запобіжний затвор як оптимальний. Головний недолік такого спуску — низька швидкість потоку. Носик клапана зазвичай має невеликий перетин (у середньому 5-8 мм), через що на спорожнення місткості об’ємом 80-100 л знадобиться близько двох годин.

Покрокова інструкція зливу в цьому випадку виглядає так:

 1. Переконавшись, що прилад вимкнено, а водопостачання перекрито, відкривають гарячий кран змішувача. Вміст бака стече до рівня забірного патрубка, а далі відкритий кран послужить джерелом повітря, що надходить всередину.
 2. Під зливний затвор підставляють заготовлену місткість. Також на нього можна надіти шланг із відповідним перетином, другий кінець якого слід помістити у відро, таз або іншу посудину.
 3. Повертають важіль запобіжного клапана.

Швидкість спуску можна збільшити кількома способами.

 1. Зняти шланг із вихідного штуцера. Це забезпечить приплив повітря всередину нагрівача.
 2. Вставити в отвір тонку викрутку. Зробити це можна після від’єднання підвідного шланга. Завдяки цьому пружина-блокувальник зворотного ходу рідини підніметься, і швидкість її спуску збільшиться. Цей же метод використовують, якщо важіль на запобіжному клапані відсутній.
 3. Зняти запобіжний затвор. Це звільнить вхідний патрубок і значно посилить натиск.

Спорожнення резервуара через штуцер

У цьому випадку спустошення накопичувача також починається зі зливу через найближчий змішувач.

 1. Відкрийте змішувач і не закривайте його до закінчення роботи.
 2. Зніміть ключем обидві підводки до агрегату.
 3. Підставте під штуцер заздалегідь підготовлену місткість.
 4. Повільно відкрутіть ключем кріплення гарячого патрубка. Прикривайте отвір пальцем, щоб не дати повітрю потрапити всередину, інакше під час відкручування холодного фітинга вміст хлине з нагрівача потоком.
 5. Відкрутіть патрубок ХВП. Тепер можна прибрати палець із патрубка ГВП.
 6. Контролюйте натиск рідини, що стікає, зменшенням або збільшенням отвору в «гарячому» штуцері.

Опціонально на вихідний патрубок можна встановити заздалегідь підібраний кран із внутрішнім різьбленням ½″ і накрутити його замість знятої труби ГВП. Такий регулятор дасть змогу зручно контролювати натиск, залишаючи вільними обидві руки.

Як злити воду з бойлера через кран

Найпростіший спосіб спорожнення електроводонагрівача. Підходить для пристроїв, оснащених зливними механізмами. Вони розташовуються на трійнику після запобіжного затвора.

 1. До зливного отвору підключають трубку відповідного діаметра. Другий її кінець опускають у заздалегідь підготовлену місткість.
 2. Кран на трійнику відкривають, спускаючи всю рідину або потрібну її кількість. Ним же регулюють інтенсивність напору.

Після завершення процедури незалежно від конструкції електроводонагрівача всі етапи роботи повторюють у зворотному порядку. Вентилі закривають, зняті деталі встановлюють на колишнє місце. Електроживлення підключають в останню чергу, а перед увімкненням приладу в режим нагрівання обов’язково переконуються, що він наповнений.

Якщо бак не вдається спустошити жодним із перерахованих методів, краще звернутися по допомогу до фахівця. Самостійна взаємодія з таким агрегатом може бути небезпечною.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
або


Ваша оцінка


Коментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів