Як поставити таймер на вимкнення комп’ютера на Windows?

Показати зміст статті

 1. Поставити таймер за допомогою Windows
 2. Діалогове вікно «Виконати»
 3. Окремий ярлик
 4. Створення таймера через пакетний файл BAT
 5. Через планувальника завдань Windows
 6. Програми таймери

Таймер вимкнення комп’ютера — функція, з якою хоча б раз стикався кожен користувач. Наприклад, можна залишити пристрій виконувати певні дії, а через деякий час комп’ютер самостійно вивантажить програми та вимкнеться.

Розповідаємо варіанти, як запрограмувати комп’ютер на вимкнення через певний час.

Поставити таймер за допомогою Windows

Фірмова ОС Microsoft Windows пропонує кілька стандартних утиліт, як поставити таймер на вимкнення комп’ютера. Не всі вони прості та інтуїтивно зрозумілі, але чітко виконують свою функцію. Розберемо варіанти вимкнення комп’ютера за таймером детально.

Діалогове вікно «Виконати»

Реліз ОС Windows 7 отримав вбудовану утиліту Shutdown. Вона використовується, щоб керувати параметрами живлення ПК, дає змогу керувати пристроєм віддалено, перезапускати пристрій і активувати енергоощадний режим. Це простий і зрозумілий інструмент, що дає змогу встановити таймер вимкнення комп’ютера.

Щоб запустити ПЗ, необхідно зробити дві нескладні дії:

 • натисніть комбінацію Windows + R;
 • наберіть команду shutdown -s -t X у меню, що відкрилося.

X у діалозі — час до вимкнення. Важливо, що цифра вказується в секундах. Щоб встановити зворотний відлік на одну хвилину, вкажіть число 60, на 30 хвилин — число 1800, а для однієї години число буде 3600.

Щойно введете команду, натисніть ОК. Так ви надішлете системі команду на вимкнення. У призначений час з’явиться сповіщення. Воно повідомляє, що Windows вимкнеться. На Win 10 і новіше повідомлення розгорнеться на робочому столі, якщо ви використовуєте Win 7, то сповіщення відобразиться тільки в треї.

Під час використання команди таймер вимкнення може не спрацювати. Це відбувається в ситуаціях, коли одна з програм не зможе завершити роботу або покаже діалог завершення, де необхідно підтвердити вихід. Примусово вивантажити весь додаток дасть змогу префікс -f. Його потрібно додати в команду вимкнення. Можна розташувати префікс після часу.

Іноді виникають ситуації, коли активний таймер потрібно скасувати. Вам допоможе shutdown -a. Команду потрібно вставити в діалогове вікно «Виконати». До слова, ця команда працює в терміналі CMD і PowerShell. Принцип роботи аналогічний — вставте shutdown -s -t X, підтверджуєте дію кнопкою «Ввод».
У терміналі ви можете ознайомитися з додатковими командами, доступними для утиліти. Впишіть shutdown /?, після чого відобразиться список доступних атрибутів.

Окремий ярлик

Формально, цей варіант не можна вважати повноцінним методом поставити таймер вимкнення комп’ютера. Це вдосконалена версія попереднього способу. Вона зручніша, оскільки користувачеві не потрібно щоразу запускати «Виконати» і прописувати команду.

Розглянемо алгоритм створення потрібного ярлика:

 1. На робочому столі клацніть ПКМ і виберіть пункт «Створити».
 2. У вікні, що з’явиться, буде доступно кілька опцій, ваша мета — «Ярлик».
 3. Відкриється діалогове вікно, що дає змогу створити шлях до програми, потрібно вибрати директорію за адресою C:\Windows\System32\shutdown.exe. До цього шляху допишіть префікси -s -t X. Аналогічно попереднім способам, замість X можна ввести необхідний час у секундах.
 4. Опціонально можете вписати відповідну назву ярлика і вибрати іконку.

Тепер, щоб поставити таймер вимкнення комп’ютера Windows 10 або інших ОС, двічі клацніть по ярлику. Активується зворотний відлік. Таким чином можна запрограмувати кілька таймерів із різним часом.
Або можна відредагувати поточний ярлик. Клацніть ПКМ по іконці, виберіть підменю «Ярлик». Щоб змінити час зворотного відліку, використовуйте вікно «Об’єкт».

Створення таймера через пакетний файл BAT

Файли, що містять розширення «.bat» використовуються для автоматичного запуску послідовності команд. Вимкнення за часом — та послідовність, яку можна створити за допомогою «батника».
Виконувані файли створюються за допомогою «Блокнота». У текстовому редакторі потрібно прописати одну з команд:

 • echo off cls set /p timeroff=X shutdown -s -t %timeroff% (X = час у секундах);
 • shutdown.exe -s -t X (X = час у секундах);

Якщо використовувати другий варіант, є можливість встановити свій текст повідомлення. Воно відобразиться за кілька секунд до вимкнення ПК. Введіть префікс -c, після нього — текст у лапках.
Щоб зберегти «батник», у меню «Тип файлу» потрібно вибрати «Усі файли», після назви слід прописати розширення .bat. Пакетний файл запускається аналогічно простому ярлику. Двічі клацніть по іконці, щоб поставити таймер вимкнення комп’ютера.

Через планувальника завдань Windows

Черговий інструмент Windows, який пропонує розширені налаштування з управління ПК. Налаштування таймера засобами планувальника підходить користувачам, яким потрібно вимкнути комп’ютер у точний час і певну дату.
Початкове налаштування планувальника може здатися складним.

Але досить кілька разів скористатися утилітою, щоб зрозуміти її принцип і швидко налаштовувати таймер:

 1. Запустіть планувальник можна клавішами Win + R. Відкриється діалогове вікно, де потрібно набрати tasckschd.msc.
 2. У меню «Дії» доступний варіант «Створити просту задачу», клацніть по ньому. Потрібно вписати ім’я і натиснути «Далі».
 3. Вкажіть дату і час вимкнення. Меню «Дія» запропонує опцію запуску програми. У вікні «Програма або сценарій» потрібно вставити команду shutdown і прописати префікс -s.

Тепер завдання створено, у зазначений час комп’ютер завершить завдання і вимкнеться.

Програми таймери

Щоб не витрачати час на прописування команд і створення завдань, можна використовувати сторонні програми. У мережі є достатньо спеціалізованого софту, який дозволяє поставити таймер виключення комп’ютера.
Розберемо популярні рішення:

 1. Airytec SwitchOff. Безплатне ПЗ зі зручним інтерфейсом і можливістю налаштовувати таймер із панелі повідомлень. Додаток дає змогу вимкнути, перезавантажити або відправити пристрій у режим сну за вказаним часом. Окрема перевага софта — вимкнення мережевого з’єднання.
 2. Wise Auto Shutdown. Просунутий інструмент для створення сценаріїв і дій за таймером. Крім вимкнення ПК, можна призначити запуск програм на певний час.
 3. Таймер вимкнення. Простий софт, пропонує опцію, зазначену в назві. Програма вирізняється зрозумілим користувацьким інтерфейсом і можливістю автозапуску під час завантаження Windows. Особливість, яку потрібно враховувати під час використання софту — примусове завершення всіх програм. Під час роботи над проєктом користувач може не встигнути зберегтися.
 4. GoWay. Ще один додаток, який вирізняється мінімалістичним інтерфейсом. Можна налаштувати таймер вимкнення комп’ютера, перезапуск і вихід.. Доступна можливість встановити зворотний відлік або точний час і дату.
 5. Power Off. Портативний додаток, який не потрібно інсталювати. Софт дає змогу встановити додаткові параметри, наприклад, вимкнення за розкладом. Софт не згортається автоматично, тому натискання на червоний хрест закриє його і вимкне таймер.

Пам’ятайте, що завантажувати додатки потрібно з офіційних джерел, щоб не попастися на вірус, замаскований під корисну програму.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
або


Ваша оцінка


Коментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів