Чесний гайд із вибору ноутбука

Показати зміст статті

  1. ПРОЦЕССОР
  2. ОПЕРАТИВНА ПАМ’ЯТЬ
  3. HDD АБО SSD
  4. ВІДЕОКАРТА
  5. ДИСПЛЕЙ

Вибрати ноутбук, який зможе без проблем виконувати поставлені перед ним завдання, може бути не просто. Величезний асортимент, наданий різними виробниками, може дезорієнтувати. Є кілька способів щодо вирішення цього питання. Ви можете звернутися до нашого консультанта в інтернет-магазині або в найближчому магазині Фокстрот, заглибитися у вивчення документації й характеристик або вибрати найприємніший спосіб – прочитати цю статтю!

Почати вибір «універсального бійця» варто з визначення ваших потреб. Задайте собі питання: навіщо мені потрібен ноутбук? Які завдання він буде допомагати мені вирішувати і які вимоги в мене є до пристрою?

Ноутбук на столі

Від відповідей на ці питання будуть залежати основні критерії та характеристики майбутнього помічника. Ми розглянемо 5 пунктів, які допоможуть визначитися з базовими критеріями й параметрами. Почнемо із найскладнішого – вибору процесора.

ПРОЦЕССОР

Це головна складова пристрою – мозок ноутбука, його обчислювальний центр. Від його характеристик залежить кількість одночасно виконуваних операцій і те, наскільки «важкі» програми він зможе запускати.

Основна частина процесорів виробляється американською компанією Intel, яка досягла успіху в цій справі і створює дійсно класні пристрої. Розглянемо існуючі типи детальніше.

Celeron

Добре справляється зі стандартними офісними програмами, переглядом фільмів на коліні і старим добрим серфінгом в інтернеті. Ноутбук із таким процесором легко справляється з простими завданнями й може працювати автономно 5–7 годин, що вже непогано. Може потягнути ігри без замороченої графіки, але розраховувати на комфортну гру не варто.

Pentium

За характеристиками цей процесор продуктивніше ніж попереднє покоління. Він призначений для тих же завдань, але зможе виконувати їх швидше й без сильних затримок. Запустити на ньому більш важку програму буде простіше, також вам буде доступна покращена інтегрована графіка.

Core i3

Intel Core – це сімейство, яке вигідно відрізняється від попередніх мікропроцесорів наявністю нових технологій, що прискорює роботу ноутбука. Технологія Hyper-Threading або багатопотоковість допомагає процесору одночасно обробляти кілька операцій без помітних затримок. Тобто ви зможете без проблем скролити стрічку у Фейсбуці, слухати музику й завантажувати файли. Також ви зможете монтувати відеоролики, завдяки технології Quick Sync Video.

Core i5

Цей процесор без проблем впорається з повсякденними завданнями і до того ж ви зможете запускати програми для обробки фото, сучасні ігри й не переживати, що все зависне в непідходящий момент. Завдяки автоматичній функції TurboBoost підвищується продуктивність процесора, тому ноутбук працює швидше й ефективніше. Він автоматично буде збільшувати продуктивність під час роботи з важкими програмами, а під час роботи з документами – повертатися до нормальних показників. Отже, заряд батареї використовується максимально ефективно.

Core i7

Флагманський мікропроцесор має потужні параметрами і відмінно підійде для роботи з програмами для обробки відео/фото та створення 3D моделей. Цей процесор часто використовують фотографи, дизайнери та архітектори.

Процесор в ноутбуці

ОПЕРАТИВНА ПАМ’ЯТЬ

Це «короткострокова пам’ять» пристрою, оперативна пам’ять потрібна ноутбуку для того, щоб швидко реагувати на ваші запити й обробляти завдання. У принципі, для комфортної роботи буде достатньо 8 Gb, вибирайте пристрій з об’ємом пам’яті не менше цього.

Оперативна пам'ять

HDD АБО SSD

Внутрішні накопичувачі призначені для збереження файлів на вашому комп’ютері. Вони бувають двох видів.

HDD (жорсткий диск)

Принцип його роботи дуже схожий на роботу грамофона. Як у грамофоні голка зчитувала інформацію з пластинки, так і тут, тільки трохи більш сучасно. 😊

Серед переваг жорсткого диска – низька вартість за великого обсягу пам’яті.

З недоліків можна відзначити високу чутливість HDD дисків до падінь, галасливу роботу й низьку швидкість зчитування інформації (відносно). Також вони споживають досить багато енергії, у порівнянні з іншими накопичувачами.

SSD (твердотільний накопичувач)

Його технологію роботи можна порівняти зі звичайною флешкою. Хоча пару років назад він коштував досить дорого, сьогодні SSD доступний практично кожному користувачеві.

Серед його переваг – мінімальне енергоспоживання в порівнянні з попереднім накопичувачем, відсутній шум під час роботи й маленькі габарити.

У SSD два головні недоліки: висока вартість, особливо в порівнянні з HDD і при виході з ладу ви не зможете відновити інформацію з диска.

HDD або SSD

ВІДЕОКАРТА

Відеоадаптер – це пристрій, який відповідає за обробку зображення. Від його потужності буде залежати те, наскільки комфортно ви зможете обробляти фотографії або відео в редакторах і грати в сучасні ігри.

Відеокарти бувають двох типів – інтегровані й дискретні. Розглянемо детальніше особливості кожної з них.

Інтегрована

Відеокарта вбудована в процесор і працює за рахунок його ресурсів і оперативної пам’яті. Вона не розрахована на складні завдання, але відмінно впорається з відтворенням відео високої якості або переглядом презентацій. Ця відеокарта не витрачає багато енергоресурсів і не нагріває ноутбук.

Дискретна

Це окрема деталь, яка працює за рахунок свого власного ресурсу. Саме з таким відеоадаптером ви зможете насолоджуватися сучасними іграми. Але все залежить також від його швидкодії.

З іншого боку, акумулятор буде швидше розряджатися, а ноутбук може сильно нагріватися під час запуску потужних ігор або програм.

Вибір відеокарти для ноутбука

ДИСПЛЕЙ

Діагональ ноутбука може бути від 10 до 17,5 дюймів.

10–14 дюймів – це зазвичай тонкі й невеликі пристрої, які зручно брати із собою в дорогу. На такому ноутбуці зазвичай не пограєш комфортно у «Відьмака», але зате зручно обробляти документацію, робити презентації або дивитися відео. Заряду такого ноутбука вистачає на 7–8 годин автономної роботи.

15,6 дюймів – це стандартний звичний екран, такі ноутбуки досить компактні, а діагональ дозволить насолоджуватися фільмами або іграми.

17 дюймів і більше – це пристрої, які можуть повністю замінити стаціонарний ПК. Брати із собою в дорогу такий ноутбук не дуже зручно, але діагональ дисплея забезпечить вам якісне занурення у світ кіно або ігор.

Розмір дисплея для ноутбука

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
абоКоментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів