Догляд за технікою: чим протирати екран ноутбука та корпус

Показати зміст статті

 1. Як правильно чистити ноутбук
 2. Які засоби використовувати для чищення ноутбуків
 3. Чищення ноутбука – основні етапи роботи
 4. Як розібрати ноутбук для чищення

Доглядати за екраном ноутбука важливо з кількох причин. По-перше, екран є найважливішою частиною ноутбука, оскільки це те, що ви бачите та з чим працюєте. Тому важливо зберігати екран у хорошому стані, щоб він продовжував працювати коректно та відображати зображення високої якості. Тут важливо і те, чим витерти екран ноутбука, тому що звичайна ганчірка або вологі серветки залишатимуть видимі розводи.

По-друге, екрани ноутбуків часто бувають дуже дорогими, і їхня заміна може бути дуже дорогою. Якщо ви дбатимете про свій екран і запобігатиме появі подряпин та інших пошкоджень, то зможете продовжити термін його служби.

Нарешті, екрани ноутбуків можуть бути дуже чутливими до пилу, бруду та відбитків пальців. Регулярне очищення екрана допоможе зберегти його в ідеальному стані, забезпечуючи ясніше та чіткіше відображення. Перепродати доглянуту техніку за кілька років буде набагато простіше, причому за вищою ціною.

Як правильно чистити ноутбук

Невеликий посібник, як очистити ноутбук в домашніх умовах:

Вимкніть ноутбук, відключіть його від заряджання та інших пристроїв.

 1. За допомогою м’якої тканини або мікрофібри очистіть екран від пилу, відбитків пальців та інших забруднень. Не використовуйте жорсткі матеріали, папір або рушники, оскільки вони можуть подряпати екран.
 2. Якщо на поверхні дисплея є плями, використовуйте спеціальні засоби для очищення екрана, але не використовуйте спирт або інші хімічні агресивні речовини, які можуть його пошкодити.
 3. За допомогою ватного тампона або палички для вух очистіть клавіатуру та тачпад від пилу та бруду. Можна використовувати трохи зволожений водою ватний тампон, але не використовуйте сильні очищувачі або рідини, які можуть пошкодити кнопки або тачпад.
 4. Обережно очистіть вентиляційні отвори та інші місця, де накопичується пил. Це допоможе запобігти перегріву ноутбука та зберегти його працездатність.
 5. Якщо потрібно, можна використовувати спеціальні засоби для очищення корпусу ноутбука, але не використовуйте абразивні засоби або сильні очищувачі, які можуть пошкодити поверхню корпусу.

Пам’ятайте, що правильний догляд не лише забезпечує гігієнічність техніки, а й продовжує термін служби пристрою.

Які засоби використовувати для чищення ноутбуків

Під час чищення ноутбуків можна використовувати різні засоби, які допоможуть видалити пил, бруд та інші забруднення без пошкодження поверхонь. Що підійде:

 • М’яка мікрофібра. Ось чим протирати ноутбук найбезпечніше. Цей засіб підійде для очищення екрана, клавіатури та тачпада. Мікрофібра не залишає подряпин і не чинить агресивного впливу на глянсовий або матовий дисплей.
 • Спеціальні засоби для чищення екранів. Такі можна знайти у будь-якому спеціалізованому магазині. Вони не містять спирту та інших агресивних речовин, не залишають слідів.
 • Ватні палички та тампони. З їх допомогою легко буде видалити пил і бруд із кутів та важкодоступних місць.
 • Пензлики. Допомагають прибрати пил з клавіатури та вентиляційних отворів, не пошкоджуючи поверхню.
 • Компресор повітря. Відмінний засіб для видалення пилу та бруду з вентиляційних отворів та інших важкодоступних місць. Однак слід бути обережним при використанні компресора, щоб не пошкодити поверхню.

Важливо вибирати такі засоби для чищення ноутбука, які не пошкоджують поверхні та не містять агресивних речовин, які можуть зашкодити ноутбуку.

Чищення ноутбука – основні етапи роботи

Якщо у вашому випадку чищення поверхонь не вирішить проблему, можна обережно розібрати ноутбук і почистити всі вентиляційні отвори та важкодоступні кути, де накопичується пил та бруд. Розглянемо основні етапи.

Як розібрати ноутбук для чищення

Розбирання ноутбука для чищення може бути складною процедурою, тому, якщо ви не впевнені у своїх навичках, краще звернутися до фахівця. Однак, якщо ви вирішили виконати розбирання самостійно, то ось кілька кроків, які можуть допомогти вам у цьому:

 1. Вимкніть ноутбук і від’єднайте його від електричної мережі та всіх периферійних пристроїв.
 2. Переверніть лептоп та від’єднайте акумулятор.
 3. За допомогою викрутки зніміть гвинти з нижньої частини ноутбука.
 4. Обережно від’єднайте клавіатуру та інші периферійні пристрої від материнської плати. Зазвичай потрібно зняти кришку з петлями.
 5. Від’єднайте екран від материнської плати, акуратно від’єднавши роз’єми.
 6. Від’єднайте вентилятори та радіатори від материнської плати.
 7. Обережно видаліть пил і бруд за допомогою мікрофібри, пензлика та компресора повітря.
 8. Зберіть ноутбук назад, дотримуючись інструкцій у зворотному порядку.

Якщо у вас виникнуть труднощі при розбиранні або збиранні ноутбука, краще звернутися до фахівця. А якщо немає впевненості у власних навичках, не варто самостійно намагатися розкрити корпус. На цьому ми закінчуємо наш матеріал, дякую за увагу!

 

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
або


Ваша оцінка


Коментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів