Способи: як увімкнути камеру на ноутбуці з Windows 7/10

Показати зміст статті

 1. Комбінація клавіш
 2. Як увімкнути камеру на ноутбуці в Windows 10
 3. Як увімкнути камеру на ноутбуці в Windows 7
 4. Усунення несправностей
 5. Наявність помилок і пошкодження комплектувальних
 6. Перевірка помилок файлової системи
 7. Проблема з драйверами
 8. Інші несправності

Вбудована вебкамера — мастхев для будь-якого сучасного ноутбука. Виробники експериментують з її розташуванням і методом активації, але рідко коли портативний ПК позбавляється засобу візуалізації. Розбираємося, як увімкнути камеру на ноутбуці, якщо вона раптово перестала працювати або виробник вирішив використовувати особливий метод її активації.

Комбінація клавіш

У портативних ПК часто використовуються комбінації клавіш для запуску функцій. Оскільки ноутбук має залишатися компактним, більшість моделей не мають повноцінної клавіатури з окремою кнопкою запуску вебкамери.

Для цих цілей була придумана функціональна клавіша Fn. У поєднанні з рядом кнопок F1-F12 можна запускати додаткові можливості лептопа. Найчастіше в пристрої вже призначена комбінація як увімкнути камеру на ноутбуці. Тобто, досить натиснути дві клавіші, щоб активувати засіб візуалізації.

У різних виробників хоткей запуску вебки свій. Деякі бренди вішають функцію на поєднання Fn + Esc. Щоб зрозуміти, який варіант запускає камеру, досить оглянути кнопки та знайти на функціональному ряду клавішу з іконкою фотоапарата або відеокамери. У сучасних ноутбуках, особливо у флагманських пристроях, на вимкнену камеру вказує індикатор, вбудований у кнопку активації.

Якщо комбінація не допомогла, є дві софтверні причини, чому не вдалося запустити засіб візуалізації.

Розберемо обидва варіанти:

 • не встановлено відповідне ПЗ — система не розпізнає хоткей, оскільки немає виконуваних компонентів для цієї дії;
 • у налаштуваннях встановлено інверсний варіант взаємодії з Fn — простіше кажучи, одиничне натискання клавіші з іконкою фотоапарата активує камеру, а поєднання з Fn запускає іншу функцію.

Якщо поєднання клавіш не розв’язало проблему, як увімкнути камеру на ноутбуці Windows 10, варто перейти до наступного методу.

Як увімкнути камеру на ноутбуці в Windows 10

Операційна система Win 10 привнесла безліч змін у користувацький інтерфейс. Було істотно перероблено меню налаштувань, завдяки цьому можна легко активувати засіб візуалізації.

Для зручності ми розділили процес на три етапи:

 1. Відкрийте розділ параметрів. Вам потрібно клікнути ПКМ по меню Win і активувати потрібну опцію.
 2. Зайдіть у меню конфіденційності. У ньому розташовано кілька підпунктів, що відповідають за «чутливі» дані, нас цікавить пункт «Камера».
 3. Активуйте обладнання. Зсуньте тумблер під пунктом «Дозволити додаткам доступ до камери», додатково можна видати дозволи софту, який зможе підключатися до вебки.

Щоб перевірити працездатність обладнання, можна скористатися стандартною програмою «Камера», вбудованою в операційну систему. Перейдіть у меню «Пуск», далі «Усі додатки» і знайдіть необхідну утиліту. Якщо програма запустилася, «вічко» справне і готове до роботи.

Як увімкнути камеру на ноутбуці в Windows 7

Стара, але все ще актуальна версія Windows (редакція встановлена на 10% комп’ютерів у всьому світі) не пропонує вбудованих засобів, як вмикати вебкамеру на ноутбуці. Але це не означає, що за часів розквіту Windows 7 не можна було користуватися вебкою.

Просто за це відповідало програмне забезпечення від виробників.
Щоб активувати камеру на «сімці», потрібно виконати такі дії:

 • перейти в пункт «Пристрої та принтери», попередньо відкривши меню Windows;
 • знайти під’єднаний пристрій камери, клацнути ПКМ і активувати його.

Програми для запуску камери можуть бути різними, це може бути Crystal Eye, HP MediaSmart Webcam, Life Frame або Lenovo EasyCamera. Усіх їх об’єднує іконка вебкамери, тому ви точно не пропустите софт у налаштуваннях під’єднаних пристроїв.

Усунення несправностей

Якщо обладнання візуалізації не запускається стандартними методами, ймовірно, ноутбук має програмні або апаратні несправності. Зазначимо основні причини чому камеру на ноутбуці не ввімкнути:

 1. Несправні клавіші. Комбінація, за допомогою якої запускається вебка, не спрацювала через те, що на клавіатуру нещодавно пролили рідину або всередину потрапив бруд. Можна почистити пристрій введення або використовувати інші методи як вмикати вебкамеру на ноутбуці.
 2. Пошкодження компонентів системи або помилки диска. Операційна система не може ініціалізувати запуск камери, оскільки деякі файли запуску пошкоджені або відсутні.
 3. Проблема з драйверами. Програмне забезпечення несумісне з новою версією операційної системи, драйвер перестав відповідати через помилки. Іноді драйвер може просто видалитися із системи.

Більшість із них можна виправити самостійно без необхідності нести лептоп у сервісний центр. Розберемо кожну причину детально.

Наявність помилок і пошкодження комплектувальних

Збій системи — поширена причина, чому деякі можливості операційної системи перестають працювати.
Причин може бути багато, розберемо найпоширеніші:

 • порушено живлення — пристрій розрядився під навантаженням і не встиг перейти в режим енергоощадження, замість цього просто вимкнувся;
 • пошкодження жорсткого диска — деякі блоки внутрішнього сховища неможливо зчитати, через що функції можуть бути недоступні;
 • шкідливе ПЗ — віруси та інші шкідливі програми пошкоджують операційну систему, через що її працездатність порушується.

Незалежно від джерела проблеми, одним із робочих засобів діагностики є команди: DISM і SFC. Перша відповідає за перевірку цілісності ОС, вона сканує сховище компонентів, відновлює пошкоджені області (якщо це можливо). Друга — відновлює системні файли.

У разі, коли ви шукаєте спосіб як ввімкнути камеру на ноутбуці Windows 10, вам буде потрібно використовувати обидві команди, алгоритм дій буде наступний:

Відкрийте командний рядок. Це можна зробити трьома способами. Введіть у пошуку CMD, клацніть ПКМ і виберіть запуск від імені адміністратора. Натисніть комбінацію Win + R, щоб запустити діалогове вікно «Виконати» і набрати CMD з подальшим запуском. Або можна клацнути ПКМ по меню Win і вибрати запуск командного рядка.

Наберіть необхідні команди. Насамперед потрібно ввести DISM /Online /Cleanup-image /Restorehealth і натиснути клавішу введення. Як тільки процес сканування закінчиться, вставте sfc /scannow.

Перезавантажте лептоп. Коли процес діагностики підійде до кінця, потрібно перезапустити ПК. Для Win 7 використовувати інструмент DISM не потрібно, оскільки він не підтримується на рівні ОС.

Перевірка помилок файлової системи

Щойно пристрій завантажиться, можна переходити до завершального етапу. Авторизуйтеся в системі, відкрийте вікно «Комп’ютер» і клацніть правою кнопкою миші на локальному диску, на який встановлено ОС. Клікніть підпункт «Властивості», відкрийте меню сервісу, нас цікавить кнопка перевірки диска на наявність помилок файлової системи.

Виберіть опцію «Перевірити». По закінченню потрібно повторно перезавантажити портативний ПК. Залишиться тільки перевірити працездатність камери. Вам нічого не залишиться крім як увімкнути камеру на ноутбуці через меню Windows 10.

Проблема з драйверами

Підключене обладнання часто конфліктує з новими версіями операційної системи. Системні помилки під час встановлення оновленого ПЗ теж стають причиною несправності пристроїв.
Якщо ви не знаєте, як увімкнути камеру на ноутбуці Windows 10 після оновлення, найкращим варіантом буде встановити нові драйвери.

Розберемо основні етапи цього процесу:

 • запустіть диспетчер пристроїв — клацніть ПКМ по меню Windows і виберіть відповідний рядок;
 • перейдіть у розділ «Пристрої обробки зображень» і видаліть обладнання камери;
 • оновіть конфігурацію обладнання — опція доступна в розділі «Дії», що знаходиться у верхньому меню;
 • перезавантажте ПК — щойно ввійдете в систему, повторно запустіть «Диспетчер»;
 • перевірте працездатність камери — якщо в меню буде несправне обладнання (з жовтими або червоними іконками), значить, система не підтягнула драйвери, тому потрібно завантажити їх самостійно;
 • запустіть камеру — для справного обладнання достатньо клікнути ПКМ і вибрати рядок «Залучити».

Для пошуку драйверів найкраще буде перейти на сайт виробника. Можна вписати модель ноутбука або його серійний номер, щоб знайти потрібне програмне забезпечення.

Інші несправності

У рідкісних випадках причина, чому не виходить активувати вебку, криється в питанні апаратного забезпечення. Може пошкодитися матриця камери або від’єднатися шлейфи, які забезпечують живлення і підключення до плати.

Окремі пристрої дають змогу фізично деактивувати обладнання — «вічко» закривається перегородкою під час вимкнення. Якщо механізм несправний, камера фізично не зможе фіксувати об’єкти, оскільки перекрита. В обох випадках виправити поламання можуть у сервісному центрі.

Ще одним варіантом як ввімкнути камеру на ноутбуці Windows 10 може бути придбання зовнішньої камери. Зазвичай, такі аксесуари мають USB-інтерфейс, завдяки цьому можна легко з’єднати пристрій з портативним ПК.Роботу камери можуть блокувати сторонні системи захисту. Можливо, в антивірусі використовуються протоколи підвищеної конфіденційності, програма блокує доступ програм до вебки, щоб не допустити витоку інформації або запобігти стеженню.

Варто перевірити налаштування розділу приватності вашого «захисника». Можливо, після встановлення нової версії або оновлення цю функцію було активовано за замовчуванням.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
або


Ваша оцінка


Коментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів