Браузери для ПК: огляд ТОП-5 браузерів із VPN

Показати зміст статті

 1. Що таке браузер?
 2. Переваги VPN для браузера
 3. Браузери з вбудованим VPN
 4. Огляд Tor Browser
 5. Огляд Chrome
 6. Огляд Avast Secure Browser
 7. Огляд браузера Opera
 8. Огляд Browsec VPN

Проблеми мережевої безпеки все більше хвилюють користувачів. Багато хто замислюється над конфіденційністю і намагається досягти повної анонімності в мережі. Щоб безпечно переміщатися сторінками в Інтернеті та відвідувати заблоковані ресурси, використовують браузери для ПК з VPN. Ми склали топ-5 рішень, які забезпечать захист від трекінгу.

Що таке браузер?

Браузери для ПК — програми, які дають змогу переглядати вебсторінки. Додаток надсилає запит на сервер, де формується сторінка і відправляється назад браузеру у вигляді документа HTML.

Сучасні браузери — комбайни з великим набором розширень, додаткових функцій і утиліт. Усі вони спрощують користування Інтернетом і роблять перебування на вебсторінці комфортним.

Переваги VPN для браузера

Найчастіше сервіси VPN використовують для того, щоб відвідувати ресурси з регіональними обмеженнями. Однак, це не єдина функція VPN.

Відзначимо додаткові можливості, які надає маршрутизація трафіку:

 • захист конфіденційної інформації;
 • анонімність у мережі;
 • заборона відстеження сайтами.

VPN знімає обмеження серфінгу і знижує ризик бути атакованими хакерами.

Браузери з вбудованим VPN

Існує кілька рішень, які забезпечать конфіденційність і нададуть доступ на заблоковані сайти.

Ми розглянемо такі браузери з ВПН для ПК:

 1. Tor Browser.
 2. Google Chrome.
 3. Avast Secure Browser.
 4. Opera.
 5. Browsec VPN.

Кожне ПЗ має свої сильні та слабкі сторони. Розберемо кожен браузер детально.

Огляд Tor Browser

Програмне забезпечення, що працює за принципом «цибулевої маршрутизації» — запит на сайт проходить ланцюжок проксі-серверів, перш ніж отримати відповідь. Спочатку браузер для ПК розроблявся для захисту конфіденційності користувачів, але його можливості анонімізації зробили Tor Browser популярним серед зловмисників.
Базових можливостей Tor достатньо, щоб заблокувати відстеження на сайтах і отримати доступ на заблоковані ресурси. Однак програмне забезпечення не здатне дати повну анонімність у мережі — для цього варто використовувати браузер у парі зі сторонніми VPN.

Головний недолік Tor Browser — повільне завантаження сторінок. Для того, щоб дані пройшли через кілька вузлів (близько трьох за раз), перш ніж досягти точки призначення, потрібно чимало часу.

Ще одна слабка сторона браузера — проблеми з версткою. ПЗ конфліктує з деякими сайтами, через що елементи сторінки не завантажуються.

Огляд Chrome

У базовій комплектації продукт компанії Google не є браузером для ПК із VPN. Завдяки підтримці розширень користувач може встановити будь-який сервіс для перенаправлення трафіку і не відчувати обмежень порівняно з тими, хто використовує ПЗ із вбудованим VPN.
Пропонуємо розглянути популярні розширення для Chrome, які зроблять ваше перебування в мережі анонімним:

 1. ExpressVPN. Рішення «все й одразу», що надає блокування WebRTC, підміну місця розташування і HTTPS Everywhere (навіть якщо розширення не ввімкнено). VPN блокує геолокацію HTML5.
 2. Windscribe. Вибір для тих, хто шукає безплатний VPN. По суті це проксі-сервер, який надає доступ до сайтів із географічними обмеженнями. Сервіс пропонує сервери в 10 країнах у безоплатній версії та понад 60, якщо ви вирішите оплатити преміумплан.
 3. CyberGhost. Відомий як один із найкращих VPN на ринку. Хоча роздільна здатність не така потужна, як платні VPN, восьми серверів у чотирьох країнах достатньо для комфортної роботи в мережі.
 4. Hotspot Shield. VPN для тих, хто шукає просте у використанні, справне і безплатне рішення. Базова версія має лише чотири варіанти вибору місця розташування. Безпека досягається 256-бітовим шифруванням на 1 800 серверах, розташованих у 80 країнах. Однак шанувальники справжньої конфіденційності будуть розчаровані політикою ведення логів Hotspot.

Незалежно від вибору розширення для Chrome, найкращим варіантом буде вивчити кожен сервіс, перш ніж почати його використовувати.

Огляд Avast Secure Browser

Рішення від чеської компанії, яка спеціалізується на інформаційній безпеці, пропонує захист даних користувача і конфіденційність під час серфінгу в мережі. ПЗ базується на движку Chromium, завдяки цьому можна встановлювати в браузер розширення від Google Chrome.

Головна перевага браузера для ПК — протидія хакерським атакам, на які наражаються юзери, що відвідують фішингові сайти. Розглянемо, витоку яких важливих даних здатний запобігти Avast Secure Browser:

 • персональна інформація, включно з ПІБ, адресою проживання;
 • інформація про банківські картки;
 • логіни, паролі та інші дані авторизації;
 • місце розташування;
 • корпоративна інформація.

Програма запобігає трекінгу сайтами, модулі не можуть отримати дані, щоб занести їх у рекламний ідентифікатор користувача. Додатково браузер має корисні інструменти, такі як блокувальник реклами та завантажувач відео.

Завдяки першій утиліті програма скорочує час завантаження сторінки, оскільки не потрібно завантажувати додаткові елементи. Друге доповнення дозволить локально зберігати будь-яке мультимедіа з мережі.

Можливості VPN-з’єднання браузера базуються на засобах управління Avast SecureLine VPN. Щомісячна вартість послуги — $4.59 за умови передплати на рік.

Огляд браузера Opera

Швидкий браузер для слабких ПК з сучасними функціями, який розвивається з 1995 року. За цей час програмне забезпечення норвезьких розробників змінило рушій з Presto на Blink (Chromium) і розжилося власним VPN під назвою SurfEasy. Це дало змогу впровадити сервіс у браузер і надавати користувачам можливість використовувати VPN безплатно з необмеженим трафіком.

Щоб активувати опцію, достатньо зайти в «Налаштування», знайти VPN через рядок пошуку і зрушити тумблер увімкнення вправо. Про успішну активацію повідомить синя плашка поруч з адресним рядком.

Сервер, через який проходить трафік, не можна вибрати — він активується автоматично. Користувачам доступні 3 регіони: Азія, Америка і Європа. Щоб перевірити країну маршрутизації, можна відвідати будь-який сайт перевірки IP.

Огляд Browsec VPN

Цей сервіс не можна назвати браузером для ПК у чистому вигляді, ПЗ є розширенням, що підтримує популярні програми для серфінгу в Інтернеті. Можна встановити Browsec VPN у Chrome і Firefox як розширення, заявлено розробку окремої програми під Windows і Mac.

VPN-сервіс працює в 43 країнах і надає 400 локацій для маршрутизації трафіку. Якщо використовувати платну версію, ви отримуєте всі переваги з тунелювання. У безплатній версії доступна можливість підключення до чотирьох серверів, швидкість обмежена 1 Мб/сек. Трафік не обмежений.

Browsec VPN має низку недоліків. Сервіс використовує вразливий протокол з’єднання PPTP. Його використання наражає юзера на ризики. Головна проблема розширення — ведення логів. Той, хто користуватиметься Browsec VPN, добровільно віддає дані на сервери компанії. Куди ця інформація потрапляє далі, відомо тільки розробникам.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
або


Ваша оцінка


Коментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів