Як дізнатися модель ноутбука: варіанти

Показати зміст статті

 1. Як дізнатися модель ноутбука за допомогою маркування: Acer, Asus, Dell, HP, Lenovo
 2. Автовизначення моделі ноутбука
 3. Як подивитися модель ноутбука: засоби Windows
 4. Командний рядок
 5. Додаток «Відомості про систему»
 6. Інструмент діагностики DirectX
 7. Пункт «Властивості»
 8. BIOS
 9. Дізнаємося модель ноутбука за допомогою стороннього софту

Щоб тримати портативний ПК у тонусі, його періодично потрібно оновлювати. І йдеться не тільки про апдейт BIOS, драйверів на материнську плату і графічну карту. Найчастіше у користувача з’являється бажання додати пристрою планок ОЗП або більш місткий жорсткий диск. Щоб визначити, чи сумісний пристрій із конкретними комплектувальними, не залишається нічого, окрім як дізнатися модель ноутбука.

Розповідаємо про універсальні способи визначити модель, серійний номер, інші розпізнавальні знаки пристрою.

Як дізнатися модель ноутбука за допомогою маркування: Acer, Asus, Dell, HP, Lenovo

Легкий і очевидний метод — оглянути лептоп і розглянути наліпки. Компанії не упускають можливість розмістити на пристрої різні написи, де вказані основні характеристики, застосовані технології та ексклюзивні функції. Але зроблено це не тільки в маркетингових цілях.
Наклейка, яку розміщують праворуч від тачпада, містить інформацію про конкретну модель пристрою. Якщо наклейки під клавіатурою не виявилося, варто перевернути портативний ПК. На задній кришці теж є наліпка із потрібними даними.
Цей спосіб допоможе, якщо ви шукаєте як дізнатися модель ноутбука Dell або Acer, але може бути неактуальним у випадку з продукцією інших брендів. Можна спробувати здобути інформацію інакше.

Розглянемо варіанти, де ще вказано назву лептопа:

 1. Упакування. На коробці, в якій ви отримали ноутбук, обов’язково буде написаний серійник і додаткові дані про пристрій. Шукайте написи поруч із логотипом виробника, ймовірно там ви знайдете все, що необхідно. Модель лептопа може розташовуватися збоку, ззаду або навіть всередині коробки.
 2. Документація. Іноді трапляється так, що коробка не збереглася або була пошкоджена, тому робочий спосіб як дізнатися модель ноутбука Леново та інших брендів — інструкції та буклети. Зазвичай назва розташована прямо на обкладинці або на перших сторінках. Будь-яка інструкція містить маркування з сервісним кодом або номером серії. Сервісний код можна вписати на сайті виробника, щоб отримати повну інформацію.
 3. Диск із драйверами. Неочевидний, але робочий метод визначити назву портативного ПК — подивитися на CD з утилітами та іншим програмним забезпеченням. Напевно на обкладинці буде вказана модель та інша інформація. Метод підходить для користувачів, які купували ноутбук у магазині, але як бути тим, хто взяв пристрій з рук і без повної комплектації? Швидкий, але радикальний спосіб — відкрутити задню кришку і дізнатися модель або серійник на батареї лептопа.

Автовизначення моделі ноутбука

Деякі виробники дають змогу дізнатися всю інформацію про портативний ПК на офіційному ресурсі бренду. Якщо ви шукаєте, як дізнатися модель ноутбука HP, можете просто відвідати сторінку з автопошуком драйверів.
Алгоритм дій простий:

 • заходите в розділ служби підтримки під назвою «ПЗ і драйвери»;
 • вам запропонують визначити продукт автоматичний або ввести серійний номер — виберіть перший варіант;
 • протягом хвилини з’явиться плашка з повною інформацією про пристрій;

За бажання можна пройти процедуру до кінця й оновити драйвери. Зайвим це точно не буде. Другий варіант підійде тим, хто намагається зрозуміти, як дізнатися модель ноутбука Asus. Для власників портативних комп’ютерів цього бренду передбачена утиліта My Asus. Це потужний інструмент, який дає змогу керувати пристроєм, наприклад, налаштовувати швидкість обертів вентилятора або контролювати рівень заряду акумулятора.

У головному розділі програми є назва портативного пристрою, серійник (його можна скопіювати, натиснувши на іконку). Якщо перейти у вкладку системної інформації, можна отримати додаткові відомості про лептоп.

Як подивитися модель ноутбука: засоби Windows

Досвідчені користувачі комп’ютерів використовують вбудоване програмне забезпечення Windows, щоб отримати відомості про пристрій. Не потрібно встановлювати додатковий софт або копатися в макулатурі, щоб відшукати інструкцію до лептопа. Знаючи певні команди, можна легко допомогти отримати необхідні дані.

Командний рядок

Еквівалент термінала Windows дає змогу керувати багатьма процесами комп’ютера. Це потужний інструмент, який дає змогу отримати дані про портативний пристрій, включно з його моделлю. Досить ввести відповідну команду. Для початку, натисніть поєднання Windows + R і наберіть CMD.
Після натискання на Enter відкриється командний рядок. Наберіть команду wmic csproduct get і натисніть Enter. На наступному рядку з’явиться код із цифр і букв. Він позначає лептоп.
Єдина інформація, яку не покаже термінал Windows — ім’я виробника. Але дізнатися більше даних про портативний комп’ютер дасть змогу наступний спосіб.

Додаток «Відомості про систему»

Софт операційної системи, який містить усі дані про лептоп. Це відмінний спосіб як дізнатися модель ноутбука. Для запуску програмного забезпечення достатньо набрати команду msconfig у полі «Виконати» (викликається комбінацією Windows + R). Необхідні пункти — «Виробник» і «Модель».

Крім відомостей про ім’я лептопа, додаток містить іншу корисну інформацію:

 • версію ОС, пакета оновлень і встановлених виправлень;
 • обсяг ОЗП і тип ЦП;
 • версію BIOS;
 • встановлені пристрої;
 • встановлене ПЗ;
 • драйвери системи (підписані та непідписані).

Варто запам’ятати команду запуску «Відомостей про систему», щоб швидко запустити інструмент у потрібний момент.

Інструмент діагностики DirectX

Якщо ви проходите ігри на лептопі, то знаєте про існування DirectX. Якщо коротко, це набір функцій, які використовують розробники для виведення мультимедійних файлів.
У системи є власний засіб діагностики, де міститься різні дані, включаючи бренд і модель портативного пристрою. Для запуску програми потрібно перейти в діалогове меню «Виконати».

Поєднання клавіш та сама — Windows і R.
Наберіть dxdiag і натисніть кнопку ОК. Потрібні відомості розміщені в підменю «Система». Це перше посилання і запускається відразу, але якщо ні — варто перемикнутися на нього.

Пункт «Властивості»

Для користувачів, які погано знайомі із запуском вбудованого ПЗ або використанням командного рядка, підійде простіший метод.

Він працює не з усіма версіями Windows, але можна випробувати його першим. Алгоритм дій такий:

 1. Відкриваєте меню Win, знаходите вкладку «Комп’ютер».
 2. Натискаєте ПКМ, вибираєте «Властивості».

На екрані відкриється вікно з даними про ваш портативний пристрій. Тут знаходиться код моделі, процесорні характеристики та інші відомості.

BIOS

Якщо утиліти Windows вам не підійшли, але ви все ще шукаєте, як дізнатися модель ноутбука, скористайтеся можливостями BIOS. Цей метод простіший, ніж використовувати утиліту CMD і вводити команди зображення конфігурації системи. Активувати Біос можна у дві дії, а всі відомості знаходяться в окремому меню.
Перезавантажуєте комп’ютер і затискаєте клавішу запуску. Пристрої різних брендів мають свою кнопку переходу в BIOS, найчастіше це Del, F12, F10, F8 або F2. У програмній оболонці переходите в окремий пункт із даними про систему. Тут є дані про бренд пристрою, модель, серійник.

Дізнаємося модель ноутбука за допомогою стороннього софту

Софт сторонніх розробників для діагностики пристрою — найкращий варіант для визначення інформації про лептоп. Вони дають змогу стежити за станом комп’ютера, його окремими комплектувальними, температурою чипів і швидкістю обертання вентиляторів.
Звісно, інформація про серійний номер портативного ПК і його назву буде знаходитися серед інших відомостей.

Розглянемо популярні сторонні програми:

 1. AIDA. Комерційний софт із тріалом на 30 днів. Але для отримання даних про ПК, не потрібно купувати повну версію. Тріалу буде цілком достатньо. Для отримання потрібних даних розгорніть вкладку «Комп’ютер», у списку буде доступний пункт DMI, потрібно клацнути по ньому. Тут знаходиться рядок «Система». Внизу розташовані дані про властивості системи, серед яких — дані про модель ноутбука.
 2. HWMonitor. Безплатна утиліта, розроблена, щоб контролювати температуру лептопа. Якщо ви шукаєте спосіб як дізнатися модель ноутбука, знадобитися прокрутити сторінку до рядка під пунктом Desktop. Тут ви побачите дані про виробники пристрою, серійник і найменування моделі ПК. Тут ви побачите дані про виробника пристрою, серійник і найменування моделі ПК.
 3. SiSoftware Sandra. Не найпопулярніший інструмент, проте з необхідним завданням — надати відомості про лептоп — утиліта справляється. Тут для отримання необхідної інформації потрібно відкрити пункт «Пристрої» і клацнути на тайл «Материнська плата». Серед інших даних буде цифро-буквений код — модель портативного ПК.
 4. Belarc Advisor. Додаток сканування і виявлення проблем в ОС і апаратному забезпеченні. Інструмент продіагностує лептоп, запуститься браузер, де зобразиться HTML-файл з даними дослідження. У вкладці System Model знаходяться необхідні відомості.

Можливостей як дізнатися модель ноутбука багато. Спробуйте всі методи, і ви отримаєте необхідний результат.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
або


Ваша оцінка


Коментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів