Як переключити відеокарту на ноутбуці

Показати зміст статті

 1. Як перемикатися між відеокартами на ноутбуці
 2. Як переключити відеокарту в БІОСі
 3. Через диспетчер пристроїв
 4. Перемикання відеокарт ноутбука спеціальними програмами
 5. NVIDIA
 6. Radeon/AMD
 7. Робота з двома адаптерами одночасно

В сучасних ноутбуках може бути встановлено дві відеокарти одночасно. Перша, інтегрована, призначена для виконання повсякденних базових задач. Друга ж, дискретна, зазвичай використовується для більш ресурсоємних функцій – запуск ігор на оптимальних налаштуваннях, а також обробка фото та відеомонтаж. Такий порядок пов’язаний з тим, що інтегрований відеоадаптер слабший, але при цьому споживає менше енергії. Використовуючи лептоп для звичайної роботи, перемикання не є важливою необхідністю. А ось для більш важких програм необхідно знати, як включити дискретну відеокарту на ноутбуці. Про це ми сьогодні і поговоримо.

Як перемикатися між відеокартами на ноутбуці

У питанні того, як перемкнути відеокарту на ноутбуці слід знати, що система часто здатна сама виконати перемикання між адаптерами. Це відбувається в залежності від завдань, які виконує комп’ютер. Але це може і не відбутися автоматично, що спричинить за гальмування системи та інші небажані наслідки. З цієї причини потрібно знати, як перемкнути відеокарту в ручному режимі.

Як переключити відеокарту в БІОСі

Найбільш простий спосіб перемикання між відеокартами можна провести через BIOS. Для цього при завантаженні ОС ноутбука потрібно натиснути на кнопку Delete. Втім, у окремих виробників для активації БІОС можуть використовуватися і інші кнопки. Наприклад, для Asus або Acer можуть бути застосовані клавіші F2 або F8. У ноутбуків фірми Sony для даної функції використовується клавіша Assist.

Як тільки BIOS відкриється, необхідно в контекстному меню відшукати розділ, який відповідає за графіком. Пошук слід проводити в гілках Advanced, Config або ж Peripherals. В окремих випадках досить просто натиснути клавішу відключення, тобто Disabled. Це призведе до автоматичного перемикання на другу відеокарту. Проте, в деяких ситуаціях може виникнути потреба вибрати потрібний адаптер із запропонованого каталогу або ж перетягнути рядок з картою, яка повинна використовуватися, в початок списку, тим самим призначивши їй пріоритет. Після виконання даних дій слід перезавантажити комп’ютер, щоб зміни були збережені.

Дана методика, незважаючи на свою простоту, все ж вимагає деяких знань про те, як правильно користуватися БІОС. Якщо ви не впевнені, що вдасться все зробити правильно, краще скористатися наступним способом.

Через диспетчер пристроїв

Як включити дискретну відеокарту, не вдаючись до допомоги БІОС. Для цього завдання цілком може підійти диспетчер пристроїв. Запустивши цю утиліту, слід знайти гілку, присвячену відеоадаптерам. Якщо в налаштуваннях відображені відразу дві відеокарти – дискретна і інтегрована, необхідно клікнути по одній з них правок кнопкою миші. У контекстному меню слід вибрати кнопку «Відключити». Зазвичай, такий метод використовується для того, щоб відключити інтегровану і залишити тільки дискретну, забезпечивши належний рівень потужності в роботі комп’ютера.

Як тільки після відключення однієї з відеокарт екран раптово згасне, не варто лякатися. Слід провести перезавантаження пристрою, щоб зміни в роботі увійшли в силу. Після того, як комп’ютер буде перезавантажений, пристрій автоматично почне використовувати лише одну з відеокарт.

Перемикання відеокарт ноутбука спеціальними програмами

Дискретний відеочіп, як і будь-яка комплектуюча, пов’язаний з програмним забезпеченням, вимагає регулярних оновлень. Установка драйверів для відеоадаптера передбачає установку спеціалізованого софту, що дозволяє коректно налаштовувати роботу відеокарт. До речі, він може бути застосований і для того, щоб дізнатися, яка відеокарта працює. Але у кожного виробника відеокарт є свої особливості програмного забезпечення. Розберемо докладніше найбільш популярні види софта.

NVIDIA

При наявності встановленої відеокарти від NVIDIA, провести перемикання між можна за допомогою програми під назвою Control Center. Зазвичай, вона встановлюється в довільному порядку разом з драйверами для адаптера. Але якщо ж пошук нічого не дав, то досить їх відновити і потрібний софт з’явиться.

Після установки софту автоматично вбудовується в контекстне меню, активується довільним натисканням правою кнопкою миші в будь-якому місці робочого столу. Для активації утиліти достатньо клікнути по ній один раз.

Алгоритм перемикання буде наступним:

 • Відшукати в меню програми пункт «Управління параметрами 3D»;
 • Перейти в «Програмні налаштування»;
 • У запропонованому каталозі знайти додаток, який повинен запускатися з дискретної відеокарти;
 • Якщо в директоріях програми або файлу не виявилося, можна скористатися ручним пошуком, клікнувши по кнопці «Додати».

Radeon/AMD

Для відеокарт AMD/Radeon була розроблена спеціальна програма під назвою Catalyst. Її можна легко завантажити з офіційного сайту. Порядок дій при перемиканні адаптера з застосуванням Catalyst буде наступним:

 • Знайти розділ, присвячений живленню і перейти в нього;
 • Після цього слід відшукати директорію, присвячену графічним адаптерам;
 • Щоб додаток з списку запускався з інтегрованої відеокарти слід задати параметр енергозбереження;
 • Щоб додаток зі списку запускався з дискретного відеочіпа, потрібно йому задати високу продуктивність.

Робота з двома адаптерами одночасно

У деяких випадках єдиним можливим способом для запуску ресурсомісткої програми може стати запуск на двох відкритих одночасно. Для цього потрібно виконати наступні дії:

 • Відкрити розширений режим BIOS;
 • Перейти на вкладку, що відповідає за додаткові функції;
 • Натиснути на розділ, присвячений конфігурації системних агентів;
 • Активувати функцію IGPU в директорії, присвяченій параметрам графіки.

За допомогою таких нескладних дій вам вдасться швидко переключити відеокарту на ноутбуці, навіть якщо раніше ви ніколи цього не робили.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
абоКоментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів