Як підключити два монітори до комп’ютера Windows і macOS

Показати зміст статті

 1. Відеокарта з двома виходами
 2. Як налаштувати два монітори в Windows
 3. Дублювання екранів
 4. Розширений робочий стіл
 5. Як налаштувати два монітори в macOS
 6. Софт для роботи з декількома моніторами

Незважаючи на недавню появу графічного інтерфейсу, два і більше монітори до одного ПК підключають вже не одне десятиліття. Обчислювальні машини слабких (за нинішніми параметрами) конфігурацій застосовувалися для вирішення наукових і промислових завдань. Результати їх обчислень, таблиці, графіки, дані моделювання виводилися на кілька екранів. У наш час питання, як підключити другий монітор, все частіше турбує звичайних користувачів. Насправді, з цим розбереться, навіть школяр. Операційні системи визначають і налаштовують дисплеї автоматично. Головне, не заплутатися з роз’ємами, і вибрати найкращий режим для відображення інформації.

Відеокарта з двома виходами

Підключення декількох моніторів до ПК можливо при наявності графічного чіпа, у якого більше, ніж один вихід. Така характеристика притаманна більшості актуальних відеокарт AMD і NVIDIA. У випадку з ноутбуками, майже завжди є вихід VGA, HDMI або новий Thunderbolt 3. Успішне підключення другого монітора вимагає, щоб був вихід графічного модуля, який підтримує дисплей, що використовується, на вхід. В іншому випадку знадобляться адаптери, наприклад, якщо у вас в розпорядженні пара стареньких VGA-моніторів, а також комплект з DisplayPort або DVI.

Важливо! Іноді юзери-новачки навіть не здогадуються про присутність в їх моніторі додаткових портів підключення. При включеному по VGA пристрої, роздивіться, чи немає з його тильної сторони інших входів, які також можна використовувати. Все, що від вас буде потрібно – купити з’єднувальний кабель.

Отже, початкова задача користувача – фізично підключити два монітори, використовуючи порти відеокарти і моніторів, які є в наявності. Розумним рішенням буде зробити це, попередньо вимкнувши ПК і витягнув шнур живлення з розетки.

Як налаштувати два монітори в Windows

Комп’ютер запустився, обидва дисплея підключені? Дивіться на екран – система повинна їх визначити, після чого покаже це, вивівши прямокутні іконки в меню налаштувань. Якщо цього не відбулося, клікніть «Виявити», після чого переходьте до налаштування режимів роботи моніторів. У віндовсі можливі такі варіанти.

Дублювання екранів

Передбачає показ ідентичної картинки на обох екранах. Але, як показує практика, часто монітори мають різну роздільну здатність, і при підключенні на одному з них відображається картинка з меншим масштабом. В такому випадку з боків дисплея з’являються чорні смужки.

Дублювання екранів – комфортне рішення для демонстрації презентацій, де один монітор використовується для аудиторії, а другий – для ведучого.

Розширений робочий стіл

Якщо користувач вибирає цей режим, він отримує картинку робочого стола, розтягнуту між двома екранами. В опціях можна вибрати, який саме фрагмент робочого столу показувати на конкретному екрані. Просто перемістіть прямокутники моніторів відносно один одного.

Цей режим застосовують з метою поліпшення багатозадачності. Щоб спостерігати роботу одночасно кількох різних додатків. Як підключити 2 монітори? Для цього використовуйте параметри екрану Windows.

 • Щоб вибрати режим роботи моніторів, в Віндовс 8 і 10, натисніть клавіші Win + Р (латиницею).
 • Якщо зображення розтяглося не так, як треба, йдіть шляхом «Параметри» – «Система» – «Екран». У кінцевій точці виберіть «монітор» зліва, і підтвердіть «Встановити як дисплей».
 • У сьомому Windows налаштування робочих режимів здійснюється через поле «Кілька дисплеїв» (в меню параметрів роздільної здатності екрана). Нерідко трапляється так, що, вибравши пункт «Розширити ці екрани», фрагменти екрану можуть стояти не по порядку. В такому випадку виконайте дії, аналогічні для Windows 10 і 8.

Як налаштувати два монітори в macOS

Мануал приблизно наступний. У розділі «Монітори» (шукайте в системних налаштуваннях) натисніть вкладку «Розташування». З’являться сині прямокутники – це і є монітори, підключені до вашого комп’ютера. Тут вам потрібно вибрати, як відображати робочий стіл.

 • Розширений робочий стіл. Функціонує за аналогічним з віндовс принципом. Десктоп розділяється між 2-ма моніторами, в кожному з яких можна відкривати свої вікна. Курсор при цьому вільно мігрує між двох екранів. Для вибору фрагмента екрана і показу його на конкретному дисплеї, досить пересунути прямокутники. Зверніть увагу, що один з моніторів завжди головний, містить рядок меню, а якщо подивитися на відповідний прямокутник, він буде з білою смужкою. Що стосується документів, вони завжди відображаються на екрані, який нижче. Якщо це вам не підходить, функцію «Монітори з окремими робочими просторами Spaces» (в налаштуваннях Mission Control) слід відключити і розташувати екрани «по діагоналі», щоб документ завжди відображався на зовнішньому моніторі.
 • Відеоповтор. Режим працює за таким же принципом, що і дублювання віндовс екранів. При з’єднанні на схемі двох прямокутників, на обох екранах буде показуватися однакова картинка. Для активації цього режиму встановіть галочку навпроти «Включити відеоповтор моніторів».

Коли режим обраний, у вкладці «Монітор» можна провести налаштування параметрів екранів. Після чого слід починати роботу.

Софт для роботи з декількома моніторами

Для комфортної роботи в багатомоніторному режимі, не зайвим буде інсталювати спеціальну утиліту. Нижче наведено програмне забезпечення, що має найбільшу популярність в сегменті рунета.

 • Multi Wall. Безкоштовний додаток, що дозволяє встановити різні шпалери на робочий стіл, чого не можна досягти за допомогою стандартних інструментів Windows. Серед доступних опцій: також розтягування зображення, графічна корекція, завантаження шпалер безпосередньо з вікна.
 • Dual Monitor Taskbar 1.21. Доступна програма на англійській мові. З її допомогою на додатковому екрані можна створити другу панель задач – продовження головної. А також налаштовувати схеми орієнтації вікон.
 • Dual Monitor Tools 1.8. У цій програмі можна швидко переміщати вікна з монітора на монітор. Місце розташування віконця, можна вибрати завчасно. Крім того, софт дозволяє запускати програми з можливістю визначення монітора для відкриття конкретного додатка.

Ось ми і розібралися, як підключити два монітори до комп’ютера. Як видно з керівництва, зробити це нескладно, головне, щоб була відповідна відеокарта. Якщо раптом інтерфейси не збігаються, досить купити необхідні перехідники. Щоб налагодити багатомоніторну конфігурацію, знадобиться всього кілька хвилин! Додаткові зручності в процесі роботи гарантує наведений вище софт.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
або


Ваша оцінка


Коментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів