Як відкрити порт: поради для новачків і професіоналів

Показати зміст статті

 1. Як відкрити порти в брандмауері Windows
 2. У яких випадках необхідно відкривати порти
 3. Як відкрити порт в Windows 10
 4. Як відкрити порт на Windows 7

У базових налаштуваннях Windows передбачено закриття більшості портів. Це зроблено з метою захистити недосвідчених користувачів операційної системи від помилкових маніпуляцій з налаштуваннями. А також для запобігання несанкціонованого доступу.

Як відкрити порти в брандмауері Windows

Якщо ви не знаєте, як розблокувати порт і отримати доступ, то для початку потрібно знати, що в брендмауерах це робиться за допомогою служби Reporting Services. Процедура не автоматизована і потрібно виконувати все в ручному режимі. Розглянемо, як це робиться на практиці для порту 80, він відноситься до «безпечних» варіантів:

 • Рухаємося по ланцюжку: Пуск – Панель управління – Розширені можливості пошуку – Правила підключень – створити правило вхідних підключень.
 • Далі у спливаючому вікні «Дії» потрібно створити нове правило і вибрати тип в розділі «Порт». Якщо натиснути після цього «далі», то в новому вікні з’явиться вкладка «Протоколи і порти», де потрібно вибрати ТСР. У розділі «Локальні порти» вказується тип потрібного порту. Наприклад, 80. Далі потрібно дозволити з’єднання, вибрати потрібні параметри під конкретне середовище.
 • На фінальному етапі у спливаючому вікні потрібно ввести ім’я «Reporting Servicesа» і дані порту (наприклад, ТСР через 80). Після перезавантаження системи порт буде відкритий.

Для досвідчених користувачів є можливість змінити налаштування через термінал. Для цього потрібно ввести відповідні команди. В деякій мірі такий підхід простіше, так як вся процедура займає 30-60 секунд. Однак, без досвіду роботи в командному рядку зробити це буде складно і простіше скористатися інтерфейсними варіантами.

У яких випадках необхідно відкривати порти

Процедура необхідна для коректної роботи з багатьма програмами та іграми:

 • Скайп.
 • Торрент трекер.
 • СОТ.
 • Доступ до сайтів.

Порти забезпечують трансфер даних – обмін пакетної інформації між комп’ютером і віддаленим сервером. При закритому порті дані можуть приходити, але не відправляються назад і навпаки.

Саме по собі відкриття порту не викликає ніяких негативних наслідків. Але з точки зору безпеки, найбільш вразливі порти – це: 21, 23, 25, деякі з першої сотні – 137, 139, 666. А також «тисячники»: 1001, 1028, 1025, 1026, 7000, 8080, 12345, 31338 .

Існує кілька типів доступу, в залежності від виду, алгоритм дій може відрізнятися:

 • Безпосередній доступ – в цьому випадку всі відомі 65536 портів відкриті. Така ситуація можлива тільки за умови, що зміни брандмауера проводилися вручну. У базових налаштуваннях вони закриті.
 • Доступ через роутер – щоб зрозуміти, як відкрити порт на роутері, потрібно розуміти, що він розподіляє мережевий трафік по заданим параметрам. В цьому випадку відкрити його можна через інтерфейс роутера.
 • Перетворення мережевих адаптерів – максимально захищене з’єднання, найчастіше використовується постачальником інтернету (провайдером). Змінити самостійно неможливо.

Як відкрити порт в Windows 10

Якщо ви не знаєте, як відкрити порти на Windows 10, то дотримуйтесь покрокової інструкції:

 • Зайдіть у розділ «Захисник Windows 10».
 • У розділі «Брандмауер» виберіть підменю «Додаткові параметри».
 • У «Правилах підключень» потрібно створити нове правило.
 • У розділі «Тип правил» вкажіть «для портів».
 • Далі потрібно вибрати тип протоколу і ввести необхідні вам локальні порти.

Зверніть увагу! Якщо потрібно вказати діапазон, то просто введіть інтервал через тире. Наприклад, 150-500.

Далі переконайтеся, що всі параметри відзначені і натисніть «дозволити підключення». Після чого потрібно задати нове ім’я для вашого типу підключення.

Аналогічний алгоритм дій проводиться для вхідних підключень.

Як відкрити порт на Windows 7

Щоб перевірити чи відкритий порт, а також провести налаштування під сімку, алгоритм дій ідентичний правилам роботи з операційною системою Windows 10. Головні відмінності полягають в оформленні інтерфейсу:

 • В меню брандмауер перейти в режим «Підвищеної безпеки».
 • Далі – Правила для вхідного підключення.

Повторіть порядок дій, аналогічний тому, як це виконується для Windows 10.

Потім перейдіть в «Правила для вихідних підключень». Повторіть процедуру.

Відкриття портів не впливає на якість і продуктивність роботи. Зміни можна скасувати і видалити. Але неправильне налаштування може блокувати доступ в інтернет і передачу даних в цілому. Тому, підходити до процесу слід уважно і скрупульозно.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
абоКоментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів