Чесний гайд по вибору праски

Показати зміст статті

  1. ПОТУЖНІСТЬ
  2. МАТЕРІАЛ ПІДОШВИ ПРАСКИ
  3. ФОРМА ПІДОШВИ
  4. ДОДАТКОВА ФУНКЦІОНАЛЬНІСТЬ

Досить важко знайти людину, яка любить прасувати речі й отримує від цього задоволення. Більшість все-таки не любить це заняття, деякі вважають його непотрібним, а хтось взагалі ненавидить. Від схожих монотонних занять, таких як миття посуду або прання, вже є «чарівна пігулка» у вигляді посудомийок і пральних машин. Але, прасування, на жаль, все ще не автоматизоване. Усе, що нам залишається – вибрати якісну й зручну праску, яка спростить процес і зробить його комфортним.

Навіть коти гладять свої речі

Якість роботи праски залежить від декількох факторів, про які ми розповімо в цій статті.

ПОТУЖНІСТЬ

Насамперед потрібно вибрати потужність виробу. Орієнтуйтеся на свої потреби й періодичність прасування. За потужністю пристрої можна розділити на три умовні групи.

  • До 1500 Вт – малопотужні пристрої, які відмінно справляються з футболками й літніми сукнями, але з щільними тканинами (рушниками та постільною білизною) доведеться помучитися. Ідеальне рішення для подорожей.
  • 1500-2500 Вт – стандартні побутові праски легко справляються з прасуванням будь-яких речей, а за наявністю відмінного парогенератора випрасують навіть пересушені речі зі складками. Підходять для тих, хто прасує кілька разів на тиждень.
  • Більше 2000 Вт – категорія професійних пристроїв, серед яких є і парові станції. Вони підходять для хімчисток або сім’ї, в якій потрібно дуже багато прасувати.

Праска Philips 2500 Вт на прасувальній дошці

МАТЕРІАЛ ПІДОШВИ ПРАСКИ

Не варто приділяти першочергове значення дизайну. Спочатку потрібно вивчити поверхню підошви. Сучасні праски можуть виконуватися з різним напиленням, але роблять їх з 5 основних матеріалів:

Підошви праски з різних матеріалів

Кожен із цих матеріалів має свої переваги і недоліки.

Моделі з нержавійки – досить надійні й бюджетні. При використанні добре ковзають. Але при постійному використанні може з’явитися шар накипу або пригару, тому такі праски потрібно періодично чистити.

Алюмінієва поверхня також відноситься до недорогих. Такі моделі швидко досягають потрібної температури й також швидко остигають, що дуже зручно. Мінус у тому, що в разі постійного використання такі праски служать недовго, адже металева поверхня легко деформується. Згодом на ній з’являються дрібні пошкодження, які можуть зіпсувати делікатну тканину.

Керамічна підошва – прекрасно ковзає та не прилипає, навіть якщо збиваються налаштування температури. Їхній недолік в тому, що вони дуже крихкі й мінімальний удар може пошкодити поверхню.

Моделі з тефлоновим покриттям прекрасно розгладжують білизну й ковзають, але гудзики, змійки, палетки або інше грубе декорування сильно дряпає поверхню.

Металеві підошви з титановим напиленням – це інноваційна технологія, яка хороша в усьому, крім довгого охолодження та високої вартості.

Праска Philips з титанової підошвою в дії

ФОРМА ПІДОШВИ

Варто звернути увагу на форму підошви, адже від неї залежить, наскільки добре праска буде прасувати білизну. Орієнтуйтеся на наступні пункти:

  • Великий розмір (площина) підошви забезпечить швидкий процес прасування.
  • З гострим носиком простіше гладити комірці, манжети й інші важкодоступні місця.
  • Отвори на підошві подають пару, від їх кількості залежить наскільки добре тканину буде відпарювати й зволожувати. Відповідно, чим більше отворів – тим краще, але при цьому вони повинні бути рівномірно розташовані.

Важливість форми підошви праски при виборі

ДОДАТКОВА ФУНКЦІОНАЛЬНІСТЬ

У сучасних прасок є маса додаткових функцій, перед покупкою вивчіть їх, щоб вибрати підходящий варіант.

Автовідключення

Бездоганна функція для тих, хто кожен раз виходячи з дому задається питанням: «А чи вимкнув я праску?». Залежно від моделі, пристрій відключається після певного часу бездіяльності.

Автовідключення праски

Індикатор нагріву

Коли праска досягає потрібного температурного режиму, загоряється індикатор, який сповіщає про це.

Індикатор нагріву

Регулятор подачі пари

Це перемикач режимів: без пари, слабка пара, середня пара й максимальна подача.

Регулятор подачі пари

Спрей (розпилювач)

Допомагає змочити речі перед прасуванням. Деякі глибокі складки складно розгладити тільки парою, а при наявності цієї функції не потрібно використовувати пульверизатор.

Спрей - розпилювач

Система «крапля-стоп»

Під час прасування делікатної тканини навіть одна крапля води може її зіпсувати. Щоб запобігти цьому, була створена система «крапля-стоп», яка запобігає витіканню води з праски навіть при низьких температурах.

Система

Подача пари з носика

Покращує процес прасування за рахунок додаткової подачі пари.

Праска з подачею пара з носика

Постійна пара

Через отвори подається великий обсяг гарячої пари, завдяки якому складки дуже швидко розгладжуються, навіть на жорстких тканинах.

Функція «постійний пар»

Паровий удар

Пара на максимальній потужності викидається на потрібну ділянку одягу. Необхідна функція для грубих тканин, на яких утворюються складки.

Праска з паровим ударом

Вертикальне відпарювання

Така функція зручна тим, що ви можете прасувати тюль або штори, коли вони вже висять на карнизі. Обробка парою дає змогу не тільки розгладити складки, але й позбутися неприємного запаху. Також дуже зручно прасувати речі, що висять на плічках.

Функція вертикального відпарювання

Самоочищення від накипу

З цією функцією ви можете просто заливати проточну воду та не переживати, що накип зіпсує праску.

Функція самоочищення від накипу в праски

Система Anticalc

Anticalc забезпечує механічну фільтрацію. Вода просочується вздовж стінок каналу, залишаючи на стрижні солі кальцію та осад. Відфільтрована вода перетворюється на пару, яка пом’якшує одяг, не залишаючи нальоту.

Система Anticalc в праски Tefal

Стаканчик для води

З мірним стаканчиком набагато простіше заливати воду в праску. Він має загнутий носик, завдяки якому вода не проливається, а потрапляє в праску.

Мірний стакан

Тримач шнура

Допомагає зафіксувати шнур у безпечному місці, щоб він не заважав і не потрапляв під руки під час прасування. Тримач забезпечує безпечне прасування.

Тримач шнура для безпеки

Накладка на підошву

Накладка потрібна для волого-теплової обробки тонких і делікатних тканин. Крім захисту тканини від високих температур, гладка поверхня насадки запобігає прилипанню матеріалу до підошви праски/

Накладка на підошву для волого-теплової обробки

Якщо варіант стандартного праски вам не підходить, придивіться до парових систем або відпарювачів.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
або


Ваша оцінка


Коментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів