Дихати вільно: 12 рекомендацій, як вибрати найкращу витяжку

Показати зміст статті

 1. Гайд, що заслуговує на довіру
 2. Розпочнемо з візуалізації
 3. Тип конструкції, спосіб монтажу
 4. Габарити та висота монтажу
 5. Рівень шуму
 6. Ефективність роботи
 7. Вільний вихід потоку повітря (продуктивність)
 8. Режими роботи та необхідні фільтри
 9. Тип управління
 10. Освітлення
 11. Наявність офіційного сервісного центру, гарантійне обслуговування
 12. Допомога залу

Хороші господарі обов’язково думають про порядок на кухні. Проте вимитих виделок, плити та підлоги не завжди достатньо, щоб відчувати повне задоволення. У цьому переліку не вистачає чистого повітря. Як отримати останню складову ідеальної кухні — читайте далі.

Повітря, яким ми дихаємо, має бути чистим, інакше воно може зашкодити здоров’ю. Щоб навіть після кількагодинного приготування перед приходом гостей чи у випадку, якщо раптом щось пригоріло, у кухні панувала свіжість, потрібна витяжка. Pyramida, експерт на ринку кухонної техніки України, розповідає, як вибрати її правильно.

Гайд, що заслуговує на довіру

Можна здивуватися, навіщо присвячувати цьому питанню окремий матеріал, адже в інтернеті безліч інформації на цю тему. Але, по-перше, виникає питання стосовно повноти та точності таких гайдів — чи всі важливі аспекти згадані, чи вірно розставлені акценти?

А по-друге, компанія Pyramida вже майже 20 років виробляє кухонну техніку, зокрема й витяжки. За цей час своє місце на кухнях українців знайшли понад 2 млн витяжек! Такий результат — наслідок багаторічного вивчення попиту, постійного спілкування з користувачами та роботи власного фірмового центру Research & Design. Компанія справді знається на витяжках і не тільки, тому до їхніх порад варто прислухатися.

Тож достатньо буде або прочитати цей гайд, або звернутися із запитаннями до консультантів у більш ніж 100 роздрібних магазинах побутової техніки та електроніки у всіх містах України. Вони з першоджерела отримують вичерпну інформацію про нові моделі, тож зможуть допомогти вам вибрати найкращу модель залежно від ваших потреб.

Розпочнемо з візуалізації

Дизайн та кольори — перше, з чого починається планування нової кухні. Намалювати розташування шафок та стола, вибрати кольори фасадів та ручок, щоб усе було гармонійно. А ще — правильно вписати витяжку, щоб її стиль збігався з концепцією інтер’єру.

У компанії Pyramida — найширший асортимент витяжок в Україні, тут представлені моделі з різними дизайнами, кольорами та стилем виконання. Якою б не була ваша кухня: лофт, скандинавський стиль, high-tech чи ретро — у каталозі компанії знайдеться необхідне рішення.

Але дизайн — це лише перший крок, тепер час розібратися з технічними параметрами.

Тип конструкції, спосіб монтажу

За типом конструкції витяжки бувають:

 • плоскі;
 • повновбудовувані;
 • телескопічні;
 • купольні;
 • декоративні;
 • похилі.

Плоскі витяжки є найдешевшим варіантом. Вони приваблюють компактністю, простотою монтажу та призначені для невеликих кухонь без повітроводів

Дорожче рішення — повновбудовувані витяжки. Їхні переваги — більша потужність та абсолютна непомітність, тому такі моделі можна вибрати для будь-якого інтер’єру.

Вбудовувані телескопічні моделі вирізняються більшою ефективністю, ніж, наприклад, плоскі, адже завдяки висувній панелі площа всмоктування повітря значно збільшується. До того ж над ними залишиться місце для додаткових шаф, що вкрай необхідно на компактній кухні.

Велика потужність — те, з чим асоціюються купольніпохилі та декоративні витяжки. Їх слід вибрати для просторих кухонь і студій. Такі моделі мають привабливий дизайн і корисні функції (таймер, автоматичне відключення тощо).

Габарити та висота монтажу

Розміри витяжки підбираються залежно від ширини варильної поверхні: витяжка має бути такою саме або трохи ширшою, інакше вона просто буде неефективною. Стандартними та найбільш поширеними вважаються моделі завширшки 50 або 60 см. Для кухонь із нестандартним плануванням можна підібрати витяжки завширшки 90 см.

Моделі завширшки 120 см не встановлюються для побутових споживачів, оскільки належать до професійної техніки, призначеної для закладів громадського харчування.

Що стосується висоти монтажу, то вона пов’язана з питанням пожежної безпеки. Над газовою поверхнею витяжку монтують на висоті 55–65 см, над електричною — 45 см. Якщо змонтувати занадто високо, вона буде неефективною, занадто низько — перегріватиметься, пластикові частини можуть оплавитися. До того ж об неї просто доведеться битися головою, а це дуже неприємно!

Рівень шуму

Найбільше побоювання покупців, пов’язане з витяжками, — шумність. Мовляв, або ви розмовляєте, або вона працює. Саме тому цей критерій у гайді вищий за продуктивність — на потужність усе одно звернуть увагу тоді, коли переконаються, що можна поєднувати спокійні розмови із процесом очищення повітря.

Згідно із чинними санітарними нормами, допустимі значення рівня шуму в житлових приміщеннях не мають перевищувати 40 дБА вдень та 30 дБА вночі.

Рівень шуму головним чином залежить від вибраної швидкості роботи. Так, витяжки Pyramida працюють у допустимому діапазоні, а на максимальній швидкості гучність може досягати 60 дБ. Якщо порівняти, то це буде тихіше за звук звичайного пилососа, та й користуватися таким режимом ви не будете довго — він призначений для швидкого очищення повітря після приготування або якщо ви одночасно готуєте на всіх конфорках. За лічені хвилини від ароматів та випаровувань не залишиться і сліду, тож ви зможете вимкнути максимальну швидкість, і гучність шуму знову знизиться.

Зверніть увагу також на правильність установлення. Якщо це зробить ваш сусід-«золоті руки», не виключені помилки монтажу, через які з’явиться шум та гуркіт. Якісна техніка заслуговує на якісне обслуговування від самого початку, тож скористайтеся допомогою професіоналів.

Ефективність роботи

Щоб витяжка виконувала свої функції, залишаючи повітря свіжим, а меблі — без плям жиру, вона має бути правильно підібрана з точки зору продуктивності (вільного виходу потоку повітря) та режимів роботи.

Вільний вихід потоку повітря (продуктивність)

Цифри, які вказують на потужність, вибираються не за принципом «чим більше, тим краще», а виходячи із площі кухні. Інакше ви банально переплатите за непотрібну продуктивність. Щоб зрозуміти, на яких цифрах слід зупинитися, користуйтеся формулами:

П = (ПК × ВС − ОМ) × 15 × 1,5 — якщо на кухні встановлена газова плита;

П = (ПК × ВС − ОМ) × 10 × 1,5 — якщо на кухні встановлена електроплита,

де П — продуктивність,

ПК — площа кухні, м2,

ВС — висота стелі, м,

ОМ — об’єм меблів на кухні (зазвичай береться в розмірі 15% від об’єму кухні),

1,5 — приблизна пропускна здатність, за якої не потрібно буде часто користуватися максимальною потужністю,

10 — кількість разів, яку повинно змінюватися повітря на кухні з електричною плитою, відповідно до санітарних норм. Для кухонь із газовою плитою цей коефіцієнт становить 15.

Для приклада наведемо розрахунок оптимальної продуктивності витяжки для кухні площею 10 м2 і висотою стелі 3 м:

 • з газовою плитою: 10 м2 × 3 м − 15% × 15 × 1,5 = 573,75 м3;
 • з електричною плитою: 10 м2 × 3 м − 15% × 10 × 1,5 = 382,5 м3.

Зверніть увагу: слід вибирати витяжку з максимально наближеним значенням до отриманих цифр, але в жодному разі не нижче, адже тоді вона буде просто неефективною.

Режими роботи та необхідні фільтри

Усього існує два режими — відведення та рециркуляція. Як витікає з назви першого, він передбачає, що повітря через повітровід виводитиметься назовні. Для цього потрібно продумати систему монтажу та перевірити чистоту загальної вентиляційної шахти в будинку.

Другий режим очистить повітря та поверне його знову на кухню. Серед модельного ряду витяжок є універсальні, які працюють в обох режимах, або такі, які працюють лише в якомусь одному. Вибирають між ними залежно від того, чи є можливість змонтувати повітровід назовні чи ні.

Абсолютно у всіх витяжках Pyramida встановлюють спеціальні п’ятишарові алюмінієві жирові фільтри, які ефективно затримують жир та кіптяву та захищають від бруду двигун, завдяки чому він працюватиме довше. Цей фільтр регулярно потрібно діставати та мити в теплій воді з мийним засобом або в посудомийній машині.

Витяжки, які працюють у режимі рециркуляції, додатково до жирового мають також вугільний фільтр, який ефективно затримує аромати. Повітря, проходячи крізь них, повністю очищується від запахів, кіптяви та випаровувань, а потім повертається на кухню. Усього 50 г вугілля у такому фільтрі можуть очистити приблизно до 250 г домішок у повітрі.

Вугільний фільтр одноразовий, його потрібно замінювати раз на три місяці. Придбати його можна в магазинах побутової техніки або в сервісному центрі Pyramida.

Комфортна експлуатація

Витяжками Pyramida ви захочете користуватися постійно, адже кожна модель продумана для максимальної зручності.

Тип управління

Мова йде не лише про кнопки чи піктограми, а про зручність та стилістичну довершеність. Серед асортименту витяжок Pyramida є моделі з такими типами керування:

 • механічне — звичні кнопки, натискання яких активує потрібну функцію;
 • електронне з LCD-дисплеєм — це також кнопки, але вони не втоплюються, а тихо клацають; витяжка оснащена дисплеєм;
 • електронне з LED-дисплеєм і підсвічуванням — також кнопки без фіксації натискання, з підсвічуванням у темряві;
 • сенсорне — щоб активувати потрібну функцію, слід торкнутися потрібної піктограми на панелі;
 • приховане слайдерне — механічні кнопки приховані в повзункових перемикачах;
 • клавішне — вмикання та вимикання витяжки відбувається за допомогою перемикача.

Усі типи керування є практичними та надійними, тож вибирайте той, який найбільше вам до вподоби та підійде за стилем до загальної концепції інтер’єру кухні.

Освітлення

Розрізняють три види:

 • лампи розжарювання — бюджетний варіант, витяжки з таким видом освітлення є дешевшими за інші. Лампи дають м’яке та тепле світло, проте споживають багато електрики та недовговічні;
 • галогенове — покращені лампи розжарювання. Цей варіант ощадливіший щодо електрики та довговічніший. Коштують такі витяжки дорожче, ніж моделі зі звичайними лампами, освітлення чутливе до перепадів напруги;
 • LED — найсучасніший та найоптимальніший варіант. Таке освітлення енергоефективне, служить до 7 років, даючи яскраве світло.

За допомогою освітлення на витяжці вам буде зручніше готувати, а якщо вимкнути горішнє світло, то можна створювати затишну атмосферу для родинної вечері.

 1. Простота прибирання

Після використання витяжку необхідно мити, щоб вона слугувала довго та виконувала свої функції ефективно. Якщо це буде занадто складно, ви або менше нею користуватиметесь, або почнете рідше мити. Обидва варіанти не підуть на користь чистоті повітря.

Тому витяжки Pyramida виготовляються з матеріалів, стійких до механічних пошкоджень та за якими легко доглядати, — це пофарбована сталь, загартоване скло або нержавіюча сталь.

 1. Сервісна підтримка

Ви не купуватимете нову витяжку щороку — ця покупка оселиться з вами надовго, тому варто поцікавитися (про всяк випадок) гарантійним та сервісним обслуговуванням.

 1. Комплектація

Витяжки Pyramida одразу комплектуються всім необхідним: монтажний комплект, інструкція з установлення та експлуатації, а більшість моделей також мають гофрований повітровід і зворотний клапан.

Отже, якщо ви виберете  Pyramida, вам більше нічого не потрібно буде шукати та купувати — ви отримаєте пристрій, готовий до роботи. Його доведеться тільки змонтувати.

І ще — прочитайте інструкцію ДО того, як щось піде не так. Це дасть можливість правильно змонтувати витяжку, уникнувши помилок, які можуть відбитися на її функціональності, довговічності чи рівні шуму.

Наявність офіційного сервісного центру, гарантійне обслуговування

Наявність або відсутність гарантійного обслуговування говорить про ставлення компанії до покупців. Якщо бренд клієнтоорієнтований та впевнений у якості своєї продукції, ви обов’язково отримаєте гарантійний талон.

На техніку Pyramida надається 36 місяців повної гарантії, тобто вам не лише зроблять гарантійний ремонт, а й безкоштовно замінять запчастини в разі настання гарантійного випадку. Звернутися за допомогою можна до офіційного сервісного центру компанії, розташованого в Києві, або до одного із 80 сервісних центрів-партнерів по всій Україні. Телефон сервісної лінії: 0-800-604-463.

Допомога залу

Звичайно, такі речі ніхто не купує без порад друзів, рідних та підписників у соцмережі. Техніку Pyramida точно порекомендує кожна третя сім’я, бо майже за 20 років уже 2,2 млн витяжок зайняли своє місце на українських кухнях. Бренд вирізняється оптимальним співвідношенням ціни та якості, розмаїттям моделей та лінійок. Підтримка клієнтам надається від консультування перед купівлею до гарантійного та післягарантійного обслуговування.

І не забувайте вмикати вашу витяжку — тоді вона буде максимально ефективною!

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
абоКоментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів