Що таке «Ноу Фрост»

Показати зміст статті

 1. Принцип роботи. Що таке система No Frost
 2. Переваги No Frost
 3. Недоліки системи No Frost
 4. Що краще: Ноу Фрост чи крапельна система
 5. Чи варто купувати

Кожен з нас стикався з ситуацією, коли холодильник перетворюється на справжню Арктику, а продукти покриваються шаром льоду. Щоб позбутися таких неприємностей, було розроблено холодильник Ноу Фрост, що перекладається як «без інею». 

Хоча багато хто вже встиг оцінити зручність використання технології, для деяких цей термін досі залишається загадкою. Розберемося, що стоїть за цією назвою, і як система може спростити наше життя. 

Принцип роботи. Що таке система No Frost

Загляньмо всередину холодильника та спробуємо зрозуміти, що це — No Frost, і як працює система. В основі технології лежить використання вентилятора та випарника, які забезпечують рівномірний розподіл холодного повітря по всьому об’єму холодильника. Розберемо принцип роботи:

 1. Вентилятор активно циркулює холодне повітря, перешкоджаючи утворенню конденсату та інею на стінках і продуктах. 
 2. Випарник, який розташований у відсіку за задньою стінкою холодильника, періодично розморожується автоматично. 
 3. Вода, що утворюється в результаті цього процесу, стікає вниз спеціальними каналами та збирається в окремому контейнері, де потім випаровується завдяки теплу компресора.

Таким чином користувачеві більше не доводиться самостійно розморожувати холодильник і видаляти лід, що зібрався. 

Якщо ви хочете позбутися головного болю, пов’язаного з розморожуванням холодильника, No Frost стане вашим вірним помічником. Разом з нею ви зможете зберегти свіжість продуктів і зробити своє життя трохи простішим.

Переваги No Frost

Тепер, коли ми розібралися з принципом роботи та знаємо, що таке Ноу Фрост, поговоримо про переваги технології. Як спочатку замислювалося інженерами, користувач забуде про болісний процес розморожування холодильника й усунення льоду. Все це робить сама система автоматично. 

Є й інші плюси:

 1. Рівномірний розподіл холодного повітря забезпечує швидке охолодження продуктів і збереження їхньої свіжості на більш тривалий період. Це особливо важливо для заморожених продуктів, які вимагають суворого дотримання температурного режиму.
 2. Система No Frost запобігає утворенню конденсату та інею на стінках і продуктах, що виключає появу неприємних запахів у холодильнику. Завдяки цьому більше не доведеться витрачати час на регулярне чищення та провітрювання камери.

Якщо ви цінуєте свій час, дбаєте про свіжість продуктів і хочете позбутися зайвого клопоту, то No Frost — те, що потрібно.

Недоліки системи No Frost

Хоча No Frost має безліч переваг, ідеальних систем немає. Важливо знати про мінуси, щоб мати повне уявлення про те, наскільки підходить вам такий холодильник. Розгляньмо деякі з них:

 1. Вартість. Зазвичай моделі коштують дорожче, ніж їхні краплинні аналоги. Це пояснюється складністю і вартістю компонентів. При виборі холодильника варто врахувати, що його купівля може спричинити додаткові витрати.
 2. Рівень шуму. Через роботу вентилятора, який забезпечує рівномірний розподіл холодного повітря, холодильники можуть бути трохи гучнішими порівняно з традиційними моделями. Для деяких користувачів це може стати дратівливим фактором, особливо якщо кухня розташована поруч із кімнатами для відпочинку або сну.
 3. Споживання електроенергії. Хоча загалом холодильники з No Frost вважаються енергоефективними, деякі моделі можуть споживати більше електрики через постійну роботу вентилятора та системи розморожування. Важливо уважно вивчити характеристики конкретної моделі та порівняти їх з іншими варіантами перед покупкою.
 4. Сухість повітря. Постійна вентиляція робить повітря в камері сухим. Це може призвести до швидкого в’янення деяких продуктів, особливо овочів і фруктів. Щоб мінімізувати цей недолік, можна використовувати контейнери для зберігання продуктів, які збережуть їхню свіжість на довше. Або перевірити, щоб у техніці була «зона свіжості» для зберігання продуктів, що швидко псуються. 
 5. Обслуговування. У разі ламання холодильника з системою No Frost ремонт може бути дорожчим. На вартість впливає складність ремонту і ціна компонентів. Це варто врахувати під час вибору холодильника й оцінити можливі ризики та витрати на обслуговування.

Попри недоліки, для багатьох користувачів плюси системи Ноу Фрост переважують. Головне — зважити всі «за» та «проти» перед покупкою та бути готовим до вирішення можливих неприємних ситуацій.

Що краще: Ноу Фрост чи крапельна система

Це питання може виникнути у багатьох покупців, які стоять перед вибором холодильника. Обидві системи мають свої переваги та недоліки, і ваш вибір має залежати від індивідуальних переваг і потреб. 

Система No Frost ідеальна для тих, хто цінує свій час і не хоче витрачати його на розморожування холодильника. Завдяки рівномірному розподілу холодного повітря та відсутності утворення інею продукти зберігають свіжість довше, а догляд за холодильником стає простішим. Однак варто пам’ятати про вищевказані недоліки, як-от вища вартість, рівень шуму, споживання електроенергії, сухість повітря та складність обслуговування.

Крапельна система пропонує більш доступні за ціною моделі холодильників з меншим рівнем шуму і, можливо, нижчим енергоспоживанням. Однак вам доведеться регулярно розморожувати техніку та стежити за утворенням інею. Також у крапельних холодильниках може бути нерівномірний розподіл температури, що може вплинути на свіжість продуктів.

Щоб було наочно, ми порівняли основні параметри обох систем у таблиці.

  Краплинні холодильники Холодильники No Frost
Розморожування  Без участі користувача, але менш практичне. Без участі користувача, але більш практичне.
Обслуговування Може виникати необхідність у прочищенні дренажного отвору. За нормального виконання функцій не потрібно.
Розподілення холоду Нерівномірне Рівномірне
Швидкість відновлення температури Середня, але в разі відключення від мережі довше зберігає холод. Висока, але менше зберігає холод.
Рівень вологості в камері Помірно вологий Дуже низький
Шум під час роботи 40–42 дБ 45–47 дБ
Витрата електроенергії Менша Більша
Корисна місткість холодильника Більша Менша
Вартість холодильника Нижча Вища

Чи варто купувати

Рішення про купівлю визначається вашими вподобаннями та потребами. Холодильник із системою No Frost підходить вам, якщо:

 • ви цінуєте комфорт і зручність використання без необхідності розморожувати техніку;
 • ви хочете зберігати продукти свіжими й апетитними довше;
 • ви не боїтеся підвищеного шуму під час роботи холодильника та готові «пожертвувати» об’ємом камери.

Перед покупкою ретельно вивчіть всі доступні варіанти та обов’язково проконсультуйтеся з продавцем або фахівцем.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
або


Ваша оцінка


Коментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів