Як прибрти запах у холодильнику

Показати зміст статті

 1. Причини неприємного запаху в холодильнику
 2. Як усунути неприємний запах у холодильнику: покрокова інструкція
 3. Поглинач запаху для холодильника
 4. Як усунути запах у холодильнику народними засобами
 5. Як прибрати запах у холодильнику перекисом водню
 6. Очищаємо холодильник оцтовим розчином
 7. Харчова сода — чудовий абсорбент
 8. Кава в склянці
 9. Профілактика запаху в холодильнику

Неприємний запах може з’явитися у ввімкненому і вимкненому, старому і новому, зламаному і справному холодильнику. Позбутися небажаного аромату можна кількома способами. Розповідаємо, як прибрати запах із холодильника спеціалізованими та підручними засобами і як запобігти його повторній появі.

Причини неприємного запаху в холодильнику

Холодильна камера починає погано пахнути з кількох причин.

Найбільш очевидна — зіпсовані продукти, особливо м’ясні та ковбасні вироби, а також залежані овочі. Якщо виявити продукт із вичерпаним терміном придатності вчасно і викинути його, «душок» зникне разом із ним.

Серед інших причин цієї проблеми трапляються:

 1. Власне гума і пластик. Йдеться про нові прилади: холодильник, який не був у експлуатації, може пахнути пластмасою. У цьому разі можна не турбуватися про те, як прибрати запах із холодильника: незабаром після купівлі він зникне самостійно.
 2. Неправильний спосіб зберігання їжі продуктів із сильним запахом: риби, м’яса, консервів. Якщо вони контактують із повітрям усередині приладу, їхній різкий аромат поширюється камерою і набуває стійкості.
 3. Забруднена упаковка. Пахнути може не сам продукт, а його обгортка або контейнер — наприклад, якщо в магазині він зберігався поруч із товаром із вичерпаним терміном придатності.
 4. Брудні полиці. Заставлені місткостями, посудом і пакетами вологі сліди — чудове середовище для розмноження бактерій і грибків, які й стають джерелом запаху. Цвіль і мікроби можуть накопичуватися в складках гумових ущільнювачів.
 5. Засмічення дренажної системи. Це трапляється, коли в зливний отвір потрапили крихти або інші частинки їжі. Пахнути може не тільки засмічення в дренажному отворі, а й місткість, у яку стікає конденсат.

Для видалення небажаного запаху зазвичай потрібно не більше ніж година роботи та кілька днів очікування. Приступити до роботи краще якнайшвидше, поки гума і пластик не ввібрали сморід.

Як усунути неприємний запах у холодильнику: покрокова інструкція

Найпростіший спосіб розв’язати проблему — позбутися зіпсованих продуктів і вимити холодильник.

Покрокова інструкція включає такі пункти:

 1. Вимкнення електроживлення агрегату.
 2. Витягнення полиць, ящиків, відсіку для яєць та інших знімних конструкцій. Їх слід ретельно обполоснути під водою, а потім обробити вологою губкою. Бажано використовувати мийний засіб, дозволений для застосування з посудом і поверхнями, що контактують із харчовими продуктами.
 3. Обробка стінок холодильної камери вологою губкою. Особливо забруднені ділянки рекомендується обробляти засобом з антибактеріальним ефектом. Придивіться до інструкції: якщо після обробки засіб потрібно змити, обов’язково зробіть це, перш ніж завантажувати прилад їжею.
 4. Очищення ущільнювальних гумок. Із заглиблень потрібно видалити крихти, плями та бризки, щоб запобігти розвитку мікробної флори. Якщо з моменту попереднього прибирання в складках встигла з’явитися цвіль, скористайтеся професійним засобом для її видалення. Не забудьте переконатися, що він підходить для застосування на гумових поверхнях.
 5. Перевірка прохідності дренажного отвору. У моделях, обладнаних канавкою для зливу конденсату, мийка включає її акуратне очищення. Вивчіть інструкцію до приладу: якщо в ній не вказано, як зробити це правильно, можна звернутися до майстра або до сервісу підтримки бренду-виробника.
 6. Ретельне просушування поверхонь. Камеру слід залишити відкритою до повного висихання. Полиці, контейнери та балкони дверей можна повертати на місце тільки в сухому вигляді. Надлишок вологи призведе до повторного розвитку цвілі та інших грибків.

«Генеральна» мийка — не тільки відповідь на запитання, як прибрати неприємний запах у холодильнику, а й засіб профілактики його появи. Якщо мити агрегат описаним способом раз на кілька місяців, а полиці протирати щотижня, ймовірність розвитку мікробів (і небажаних запахів) значно знижується.

Однак, часом миття із засобами для чищення недостатньо для розв’язання проблеми. У цих випадках на допомогу приходять спеціалізовані абсорбенти або прості народні методи.

Поглинач запаху для холодильника

Існує низка засобів, які використовують, коли холодильник погано пахне. Для їх застосування вимикати агрегат із мережі необов’язково. Капсули або місткості з абсорбентами поміщають на полиці, рівномірно розподіляючи по функціональному простору камери.

Розрізняють такі різновиди:

 1. Диспенсерні, або вугільні. Вугілля відмінно вбирає вологу і запобігає розвитку мікробів. Прослужить протягом декількох місяців.
 2. Сольові. Мінерал, що міститься всередині корпусу, має укорочений термін служби порівняно з вугільним абсорбентом: замінювати відпрацьовані кристали доведеться приблизно раз на місяць.
 3. Силікагелеві. Кулькові моделі з силікагелевою капсулою служать близько року.

Окремо розглядають озонатор — пристрій, що працює на знімних елементах живлення. Він виділяє невеликий об’єм озону, що згубно діє на більшість бактерій усередині холодильника і при цьому є абсолютно безпечним для їжі та людей. До абсорбентів він не належить, як і ароматизатори: останні не поглинають запах, а маскують його. До них належать, наприклад, гелеві склади. Вони можуть бути збагачені іонами срібла або лимонним екстрактом. Абсорбують вологу, незначно ароматизують повітря.

Використовувати поглиначі та ароматизатори одночасно не рекомендується: ви не помітите ефекту від застосування ні першого, ні другого.


Як усунути запах у холодильнику народними засобами

Альтернатива спеціалізованим абсорбентам і ароматизаторам — народні засоби боротьби з небажаними запахами. Більшість цих засобів можна відшукати в домашній аптечці або на кухні. Використовувати їх рекомендується в засобах індивідуального захисту (рукавичках і масках).

Як прибрати запах у холодильнику перекисом водню

Тривідсотковий аптечний пероксидний розчин розпилюють на горизонтальні та вертикальні поверхні всередині камери та залишають на п’ять хвилин. Після закінчення цього часу стінки й полиці насухо витирають чистим рушником.

Очищаємо холодильник оцтовим розчином

Шестивідсотковий оцет розводять із водою в пропорції 1:8. Цим розчином протирають усі поверхні всередині камери, за необхідності — неодноразово.

Харчова сода — чудовий абсорбент

Содова суміш допоможе позбутися тухлого і гнильного смороду. Розведіть із водою 4-6 ложок соди до стану кашки. Кількість соди можна регулювати залежно від об’єму камери. Нанесіть отриману кашку на поверхні за допомогою губки та залиште на пів години, після чого змийте.

Кава в склянці

Кавові зерна легко і швидко поглинуть сторонні запахи. Досить помістити їх на одну з полиць у місткості та періодично міняти.

Профілактика запаху в холодильнику

Зберегти повітря всередині холодильника чистим допоможуть прості правила:

 1. Зберігайте продукти в пакетах і контейнерах.
 2. Слідкуйте за терміном їхньої придатності та вчасно позбувайтеся їжі, у якої він закінчився.
 3. Підтирайте пролиту рідину.
 4. Використовуйте абсорбенти.
 5. Слідкуйте за рівнем вологості всередині холодильника. Поміщайте в нього тільки повністю остиглі продукти.
 6. Періодично вимикайте, звільняйте та провітрюйте прилад.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
або


Ваша оцінка


Коментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів