Покрокова інструкція підключення пральної машини

Показати зміст статті

 1. Вибір місця для монтажу
 2. Правила розташування пральної машини
 3. Визначення приміщення для установки
 4. Розпакування, підготовка до установки, вирівнювання пральної машинки
 5. Підключення машинки до водопроводу
 6. Підготовка матеріалів та інструментів
 7. Кріплення шланга до пральної машини
 8. Підключення «автомата» в ванну або до бачка унітазу
 9. Приєднання шланга до змішувача
 10. Тонкощі врізки в трубу
 11. Підключення до водопостачання в довільному місці
 12. Нюанси використання пральної машини без водопроводу
 13. Підключення до каналізації
 14. Підключення до електричної мережі
 15. Перше тестове включення
 16. Висновки

Перша пральна машина була винайдена 500 років тому Леонардо да Вінчі. Але, до нас вона «дійшла» лише якихось 30 років тому, оскільки радянська влада вважала цей апарат зайвою розкішшю.

Підключення пральної машини сучасної конфігурації на правильно підготовлене місце – завдання на півгодини. Звичайно, якщо ви – профі. Домашньому майстру реалізувати монтаж пральної машини власноруч дозволить інструкція.

На відміну від застарілих ручних пральних машин і напівавтоматів, сучасна техніка не передбачає таких маніпуляцій, як шланг зливу за раковину, набирання води в барабан з-під крана або витягування пристрою на час прання з ніші. Підключивши електромеханічну пральну машину своїми руками правильно, ви назавжди забудете про купу постільної білизни у ванній та постійні «замочування».

Вибір місця для монтажу

Встановлення пральної машини починається з вибору місця для монтажу. Знайти куточок для техніки в квартирі з просторим сучасним плануванням неважко. Інша справа – установка в компактній хрущовці і малогабаритних приміщеннях.

Правила розташування пральної машини

 • В ідеалі, пральна машина встановлюється на тверду рівну поверхню, ближче до каналізаційної точки – підлогову неслизьку плитку або голий бетон, щоб вона не тремтіла і не хиталася під час роботи.
 • Машинку розміщують поруч з водопроводом і каналізацією. Але, так, щоб не заповнювати простір і гармонійно вписатися в інтер’єр ванної кімнати.
 • З кожної зі сторін корпусу слід залишити по кілька сантиметрів вільного простору. У процесі роботи будь-яка пральна машина вібрує, і якщо розмістити її впритул, може понівечити об’єкти, що знаходяться поруч (меблі, стіни, тощо)
 • Не рекомендується розміщувати пристрій поруч з умивальником, ванною або душовою кабіною – апарат в безпеці, коли він подалі від вологи та вогкості.
 • При виборі місця установки не слід забувати і про шум. Загасити коливання допоможуть спеціальні прокладки, що гасять вібрації, які продаються в магазинах сантехніки. Або зробіть такі самостійно, вирізавши антивібраційні накладки з повсті або гуми (товщиною 3-5 мм).

Увага! Для пральної машини потрібна окрема електророзетка відповідної потужності і з обов’язковим заземленням, проведена від лічильника ВИКЛЮЧНО для установки пристрою з дотриманням всіх правил безпеки.

Також необхідно забезпечити вільний доступ до вилки пристрою. Якщо всередині стін електропроводку провести ближче до машинки неможливо, використовуйте подовжувач.

Визначення приміщення для установки

Сучасним рішенням буде підключення пральної машини до водопроводу в наступних місцях.

 • У ванній під раковиною. Відмінний варіант, щоб заощадити трохи простору в компактній кімнаті.
 • На кухні (вбудувати в гарнітур). Пральна машина-автомат під стільницею не впадає в очі і, знову-таки, підійде в тому випадку, якщо розміри приміщення невеликі. При цьому техніку не бажано розташовувати поблизу духової шафи або газової плити. А також в місцях, куди потрапляють прямі промені сонця.
 • У коморі, на балконі, в коридорчику. Якщо підведені всі комунікації, підключення пральної машини до каналізації можливе і в цих кімнатах.

Розпакування, підготовка до установки, вирівнювання пральної машинки

Отже, місце для монтажу пральної машини вибрано. Наступний етап – розпакування техніки. Пральна машинка – побутова техніка досить складної конфігурації, вимагає особливих умов перевезення з метою уникнення пошкоджень.

Перше, що слід зробити – звільнити пральну машинку від заводської упаковки. Робіть це акуратно, щоб не пошкодити її поверхню і пінопласт, який може ще знадобитися.

Далі – відкрутіть болти-фіксатори, які утримують барабан і закрийте отвори, що утворилися, спеціальними пробками із пластику (йдуть в комплекті). Також приберіть захисні скоби і бруски. Увага! Якщо цього не зробити і включити пральну машину, вона неодмінно вийде з ладу: весь внутрішній механізм буде сильно понівечений.

Вилучивши фіксатори, бак пральної машини зависне на пружинах. До речі, самі кріплення краще зберегти – можливо, вони стануть в нагоді в подальшому транспортуванні.

Перед тим, як здійснити підключення пральної машини до електромережі, її необхідно виставити – строго горизонтально. Візьміть будівельний рівень і перевірте стан побутової техніки. Якщо є маленькі відхилення, відрегулюйте їх, повернувши регулювальні гайки на ніжках-опорах. Врахуйте, що навіть при невеликому перекосі, деталі, що обертаються, будуть зношуватися набагато швидше (барабан, підшипники, кріплення шківа).

Підключення машинки до водопроводу

Робота пральної машини можлива тільки при постійній подачі води, тому потрібно підключити агрегат до системи холодного водопостачання. Даний вид робіт найскладніший і дуже відповідальний.

Підготовка матеріалів та інструментів

Перш, ніж почати роботи, вимкніть подачу води відсічним краном розводки в квартирі, або на всьому стояку.

Які інструменти і матеріали будуть потрібні, і який спосіб підключення використовувати, залежить від місця розташування пральної машини, щодо водопроводу.

Щоб не витрачати час, бігаючи в магазин за потрібною деталлю, насамперед подбайте, щоб у вас були в достатній кількості:

 • труби для каналізації;
 • фітинги для металопластику та пластику;
 • шланги;
 • перемички, трійники;
 • «фумка», сантехнічний льон для ущільнення;
 • герметик.

З інструментів для якісного виконання робіт вам знадобляться:

 • підготуйте газові і гайкові розвідні ключі;
 • викрутки (пласка і хрестоподібна);
 • добре загострений ніж;
 • пасатижі;
 • рулетка;
 • будівельний рівень;
 • пристрій для різання труб з пластику (можна замінити простою ножівкою по металу).

Як бачимо, набір інструментів елементарний, знайдеться практично в будь-який домашній коморі.

Починаючи роботи, зверніть увагу на натиск води і рівень її забруднення. Щоб її очистити, монтують спеціальні фільтри, завдяки чому збільшується термін експлуатації побутової техніки. Елемент очищення врізається у водопровідну трубу з використанням трійника.

Підключення пральної машини до водопровідної комунікації можливо за допомогою:

 • муфти обжимної. Береться шланг, одна його сторона підводиться до пральної машинки, друга – до вентиля. Зафіксувати трубу болтами, а для протоку води в ній робиться отвір, куди вставляється кран. Останній включається і вимикається після кожного прання.
 • через трійник. Еластична труба приєднується до змішувача в зливний бачок.
 • трійники-фітинги. Спосіб хороший, якщо в будинку встановлено металопластикові труби.

Підключається пральна машина як на холодну, так і гарячу воду.

У більшості моделей шланг йде в наборі, але не факт, що його довжини вам вистачить. У таких ситуаціях, для полегшення прокладки комунікації фахівці рекомендують придбати подовжувачі.

Кріплення шланга до пральної машини

Шланг зливу для відпрацьованої води можна під’єднати до пральної машини по-різному. Оптимальний варіант вибирається залежно від:

 • близькості каналізації пристрою;
 • висоти і кута точки приєднання, щодо побутової техніки;
 • потреби в підключенні додаткового обладнання.

Зверніть увагу! Перш, ніж встановити зливний шланг, не забудьте закріпити зворотний клапан. Це потрібно, щоб вода, яка йде в дренаж, не повернулася назад в пральну машинку.

Є два способи відведення брудної води. Перший – до бічного відведення сифона. Другий – з використанням обжимної муфти: спочатку перекривають подачу води, далі намічають точку монтажу та свердлом по металу проробляють отвір (в 2 рази менше діаметра труби), після чого на муфті викруткою затягують болти, проводять установку кульового крана і підключають шланг водопроводу.

Важливо, щоб шланг зливу був максимально близько до точки каналізації. Таким чином, насос буде навантажувати менше і, відповідно, прослужить довше.

Підключення «автомата» в ванну або до бачка унітазу

Це найшвидший і найлегший спосіб. Схема підключення пральної машини наступна:

 • з відростка труби прибрати гнучку підводку;
 • методом накручування встановити фітінг;
 • до трійника прикріпити гнучку підводку бачка і водяний шланг в пральну машинку.

Даний спосіб не підходить при монтажі машинки в санвузлі або на кухні, де немає унітазу.

Приєднання шланга до змішувача

Якщо в квартирі або будинку вже проведено ремонт, а точки підключення побутової техніки до холодної води не передбачені, залишається єдиний варіант – підключити шланг до змішувача. Серед недоліків даного способу:

 • наявність додаткових труб, які нещільно будуть прилягати до стіни, і які важко приховати;
 • ймовірність зачепитися за кран зі шлангом і вирвати все «з м’ясом», після чого доведеться витрачати кошти на ремонт;
 • неможливість підключення пральної машини до радянських змішувачів через те, що основні кріпильні гайки знаходяться на ексцентрики;
 • труби, які виведені під змішувач нерівно, не дозволяють підключити шланг рівно, тому з’єднання може пропускати воду.

З плюсів підключення пралки до змішувача можна виділити легкість, зручність і простоту проведення робіт. Немає необхідності різати труби, ламати плитку і лізти під раковину і ванну. А якщо, раптом, в роботі пристрою з’являться збої, ви можете швидко перекрити воду, так як основний кран буде розташований безпосередньо біля змішувача.

З інструменту і базових комплектуючих, для проведення робіт знадобляться тільки розвідний ключ і викрутка, а також трійник, магістральний подовжувач, силіконові прокладки і ущільнювач. Купуйте кран, який зовні підходить під змішувач: немає сенсу, наприклад, брати деталь з золотистим покриттям під прилад регулювання води в кольорі «хром» – буде недоречно.

Отже, хід робіт наступний.

 • Прибираємо з робочої зони все, що можна зіпсувати, розбити (скляні полки, зубні щітки, стаканчики та інше).
 • Перекриваємо воду.
 • Справно відгвинчуємо гайки, які фіксують змішувач.
 • Беремо кран-трійник, кожен вихід комплектуємо еластичними прокладками з гуми (якщо такі не передбачені з заводу).
 • На місця з’єднань намотуємо ущільнювач – проти різьблення і без надмірностей (краще ФУМ-стрічку).
 • Прикручуємо фітинг, щоб вентиль подачі води розмістився зручно, а вихід під трубу був спрямований вниз.
 • Прикручуємо подовжувач, але так, щоб не пошкодити силіконові прокладки.
 • Під’єднуємо змішувач до трійника і подовжувача, до якого прикріплюємо зливний шланг пральної машини.
 • Обстежуємо місця з’єднань на герметичність, відкривши воду.

По завершенні робіт слід переконатися, що все підключено правильно. Для цього відкриваємо кран подачі холодної води і паралельно включаємо пральну машину. В процесі набору води тиск трохи спаде, але це не критично.

Важливо! Здійснюючи підключення пральної машини до каналізації, не економте на комплектуючих – купуйте якісні фітинги, прокладки та ущільнювачі, щоб звести до мінімуму ймовірність прориву кранів.

Тонкощі врізки в трубу

Приєднати пральну машину до комунікацій з металу і пластика можна в будь-якому місці труби, врізавши кран-трійник і, таким чином, виконавши відгалуження під шланг. Для виконання даної операції слід:

 • розрізати трубу;
 • виміряти розміри трійника;
 • відрізати частину труби, що відповідає переходнику;
 • під’єднайте з’єднувач до гайки;
 • торці труби потрібно розвальцювати в місцях, де вони з’єднується з трійником (за допомогою калібратора);
 • надіти трубу на штуцер крана;
 • притиснути кільця ущільнення з двох сторін і зафіксувати гайками.

Перед тим, як починати врізання, рекомендується прикрутити запірний вентиль до перехідника. В кінці робіт на змонтований кран надягають шланги.

Врізка у внутрішній пластмасовий водопровід здійснюється за таким самим принципом, але із застосуванням спеціального інструменту для пайки труб.

Якщо з сучасними комунікаціями все більш-менш зрозуміло, правильне підключення пральної машини до «радянських» труб – завдання не з легких. Але, цілком посильне. Що робимо?

Для вирішення завдання потрібно виразний хомут (так званий «вампір») і кутовий кран на пральну машину.

 • Визначаємося з місцем на трубі, куди будемо встановлювати врізку, зачищаємо його від лакофарбового покриття і корозії.
 • Свердлимо дірку в трубі і встановлюємо прокладку хомута прямокутної форми.
 • Закріплюємо її втулкою і одягаємо хомут.
 • Акуратно скручуємо частини деталі болтами, і врізка готова.

Все, що залишилося – прикріпити кутовий кран і до нього – трубу пральної машини. Не забуваємо при цьому використовувати «фумку».

Підключення до водопостачання в довільному місці

Іноді ситуація вимагає виходу пральної машини на пряму трубу водопостачання в певній точці. Для реалізації задуманого майстру знадобиться хомут особливої конфігурації з обойми з нарізним відведенням.

Купуючи фурнітуру, врахуйте, щоб діаметр фітинга збігався з діаметром труби. Мануал ваших дій приблизно такий:

 • встановіть перехідник на трубі для перекриття потоку води;
 • виконайте отвір через патрубок муфти;
 • накрутите вентиль на відведення муфти.

Щоб експлуатація була комфортнішою, до агрегату підключіть кутовий кран.

Нюанси використання пральної машини без водопроводу

Пральна машина виконує свою функцію за умови, що вода в ній подається під тиском. Якщо в заміському будиночку немає централізованого водопостачання, це не причина відмовлятися від благ цивілізації. Є альтернатива.

Щоб скористатися пральною машину, встановіть місткий бак з водою на висоті, мінімум, один метр, і до нього (знизу) прикрутіть водяний шланг, який веде до відведення пральної машини. Єдиний нюанс полягає в своєчасному підливі води в ємність.

Підключення до каналізації

Підключення пральної машини до каналізації потрібне для зливу відпрацьованої води в результаті прання. Є два вірних способу.

За тимчасовою схемою. Шланг відводу брудної води спрямований прямо в умивальник або унітаз. Все, що потрібно від користувача – це вивести трубу і зафіксувати на кромці сантехніки спеціальним фіксатором.

Постійне сполучення. Передбачає наявність стаціонарного зливного пристрою. У ньому є спеціальний вхід для підключення до пральної машини-автомата, який розташований нижче рівня сифонного коліна.

Підключити пральну машину можливо і без застосування сифона, з’єднавши шланг з каналізацією (за умови, якщо діаметр останньої – 4-5 см). Шланг зливу при цьому вигинається буквою «S» і заводиться в трубу так, щоб не діставати до стічних вод. Після чого акуратно ущільнюється і обробляється герметиком. Важливо зробити так, щоб висока точки перегину була не менше півметра.

Підключення до електричної мережі

В інструкції до будь-якої пральної машини чітко описано, як це можна зробити. Дуже важливо дотримуватися всіх правил безпеки, оскільки пральна машина має високий показник споживання енергії (до 2,5 кВт) і безпосередньо контактує з водою.

Раніше ми згадували про те, щоб для пральної машини була своя розетка. Додамо, що краще використовувати трипровідний кабель, у якого є фаза, нуль і надійно ізольований дріт заземлення. Щит розподілу заземляєтся із застосуванням спеціальної шини перетином від 0,3 см.

Підключаючи пральний агрегат, дотримуйтеся таких правил.

 • Рекомендується розкинути окремий кабель з розподільного щитка, а електроживлення подавати по окремо прокладеній магістралі. Щоб не зіпсувати красу інтер’єру, проводку можна заховати в спеціальні короби.
 • Лінію електроживлення пральної машини слід інтегрувати УЗО (пристрій захисного відключення), додатково до автоматичних вимикачів.
 • Всі компоненти електромережі повинні строго відповідати технічним і експлуатаційним характеристикам. Для прокладки проводки використовувати кабель на 3 жили з поперечним перерізом не менше 1,5 кв.см.
 • Щоб уникнути аварійних ситуацій, суворо заборонено під’єднувати провідники до водопроводу і опалювальним комунікацій.
 • Розетки IP44-65 – найбезпечніший варіант, особливо, конфігурації з кришкою і основою з кераміки, що захищають від попадання води і вологи.
 • При підключенні пристрою не рекомендується використання трійників і перехідників.

І ще: якщо пральна машина стоїть в коморі або іншій кімнаті, де досить волого, включати пристрій краще в розетку з коридору.

Перше тестове включення

Отже, пральна машина підключена, всі комунікації підведені. Фінальним етапом є перевірка агрегату на працездатність.

Включаємо пристрій і по черзі відчуваємо кожен режим. Робити це бажано вхолосту, без завантаження машини білизною. Коли вона буде працювати, зверніть увагу на наступне:

 • наскільки швидко вода набирається в бак;
 • чи немає протікань;
 • правильність роботи зливу;
 • рівномірність прокрутки барабана;
 • перевірити машину на віджимання;
 • як швидко нагрівається вода після набору (оптимально за 5-7 хвилин).

Незалежно від режиму роботи, пральна машина повинна працювати без сторонніх звуків.

Висновки

Ось і все – ми коротко пробіглися по всім нюансам установки пральної машини без сторонньої допомоги. Якщо якісь з порад вам здалися не до кінця зрозумілими, або у вас все ж виникають сумніви у власних силах, краще запросити майстра.

Якщо підключення пральної машини до водопроводу і каналізації було виконано вами не до кінця, фахівець проведе демонтаж, і встановить техніку заново. Або доробить розпочаті вами роботи, виходячи з ситуації.

Ну, а якщо ви вже засукали рукава, приготували інструменти і всі потрібні компоненти, тоді удачі! Не треба нагадувати, що перед роботою з кранами і трубами попередньо слід перекрити подачу води? Гадаємо, що в кінці це точно не буде зайвим. Спасибі за увагу.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
або


Ваша оцінка


Коментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів