Під’єднання пральної машини: поради експерта

Показати зміст статті

 1. Вибір місця для встановлення
 2. Підготовка до встановлення
 3. Підключення до водопроводу
 4. Підключення до каналізації
 5. Підключення до електромережі
 6. Нюанси використання пралки без водопроводу

Купівля пральної машини в новий інтер’єр-це питання планування. Потрібно заздалегідь визначити, де буде розміщуватися пристрій, це простіше, ніж підводити комунікацію до важкодоступного місця. Розповідаємо про підключення пральної машини.

Вибір місця для встановлення

Спочатку ви не знаєте, чи підійде пралка за габаритами, тому потрібно почати безпосередньо з замірів. Стандартні параметри, які потрібно знати — висота, ширина і глибина апарату. Сміливо додавайте до вимірів 2 сантиметри, щоб машинка легко увійшла в отвір і, головне, її можна було без зусиль витягти (а це вам точно знадобиться).

Розібравшись із габаритами, можна переходити до розташування пристрою. Побутовий прилад можна розмістити в будь-якому куточку квартири або будинку.

Розглянемо місця, де це роблять найчастіше:

 1. Комора, вона ж комірна кімната. Таке приміщення не рідкість у житловому приміщенні, і найкращий варіант розміщення пральної машини. Якщо є можливість протягнути комунікації в комору і це не завдасть шкоди бюджету, кращого місця годі й чекати. Це ізольована кімната, в ній не чути шуму від роботи пралки. Тут можна зберігати засоби прання і супутнє обладнання. А ще можна перестати хвилюватися, що пристрій зіпсує інтер’єр, і потрібно щось придумати, щоб вписати побутовий прилад у дизайн квартири.
 2. Кухня. Можливо, для декого таке розташування злегка вибивається з естетики кімнати. Але якщо заздалегідь подбати про окрему нішу шафи, куди можна вбудувати пральну машину, усе матиме гармонійний вигляд. Кухню обирають за зручне підключення пральної машини — всі комунікації на місці, і монтаж проводити просто. Недоліком може бути шум, особливо у квартирі-студії, але багато хто ставить у нішу звукоізоляційні матеріали, після чого гул від пралки дратує в рази менше.
 3. Туалетна кімната. Роздільний санвузол — рідкісне явище в сучасних житлових приміщеннях, ще рідше там можна побачити пральну машинку. Неочевидне місце розташування пристрою — над унітазом. І йдеться не про підвішування пралки на стіні. Коли зливний бачок вбудовують у стіну, там залишається багато вільного місця і вже є підведені комунікації. Порожній простір можна використовувати ефективно, якщо розмістити там пральну машину. Звичайно, потрібно заздалегідь продумати монтаж, але якщо ви вже затіяли ремонт санвузла і хочете переробити туалетну кімнату, ось готове рішення.

Поширений варіант — підключення пральної машини у ванній. Експерти не рекомендують встановлювати пристрій у цій кімнаті через підвищену вологість. Пральну машину у ванній очікує іржа, викривлення корпусу і внутрішніх деталей. Термін служби побутового приладу, очевидно, буде меншим.

Підготовка до встановлення

Не завжди комплектних деталей вистачає для успішного монтажу пральної машини. Краще заздалегідь переконатися, що всі компоненти на місці, щоб спокійно займатися підключенням.

Чек-лист має такий вигляд:

 • шланг для зливу води в каналізацію (має довжину 1,5 метра, може знадобитися довший варіант);
 • запірний кран і шланг для підключення до водопроводу.

Трійники, обтискні муфти, дриль для врізки та труборіз — опціональні речі, залежать від того, як ви підключатимете пралку.

Підключення до водопроводу

Гнучкий шланг із комплекту підключаєте до подачі холодної води через запірний кран. Між ними встановлюється ущільнювач. Інший кінець встановлюєте в пральну машинку (попередньо до пралки потрібно під’єднати фільтр) і фіксуєте гайкою.
Поговоримо про врізку в наявний водопровід. Може виявитися, що у вас не передбачений кран для підключення пральної машинки. Нічого страшного, є кілька варіантів розв’язання цієї проблеми.

По-перше, під’єднатися до металевої труби. Для цього перекрийте подачу води в приміщенні. Встановіть обтискну муфту. Дві половинки фіксатора кріпляться на чотири болти. Через різьбове відведення (отвір в одній з половинок муфти) свердлимо трубу звичайним дрилем. Залишиться приєднати кульовий кран.

По-друге, врізати трійник у пластиковий трубопровід. Вибирається місце, вирізається шматок труби й на це місце встановлюється трійник, що з’єднує два кінці трубопроводу. Усе це ущільнюється гумовими прокладками. Гнучкий шланг пралки під’єднується до вільного виходу трійника.
По-третє, встановити шланг у підведення води для зливного бачка. І по суті це максимально легкий варіант. Відкрутіть гнучку трубку, що підводить воду до бачка. Відкрутіть її в місці з’єднання з трубою і вкрутіть назад через кульовий кран-трійник. До другого виходу приєднайте шланг пральної машини. Не забувайте про перекриття води в системі.

Підключення до каналізації

Мабуть, найпростіший етап. Шланг для виведення стічної води приєднується через ущільнювальну манжету з гуми. Буває так, що в каналізаційній трубі не передбачили варіант врізки. Тоді підключення пральної машини до каналізації можна організувати через сифон ванни, душу або раковини. Усе залежить від того, який елемент зливу буде ближчим.

Набагато важливіше приділити увагу розміщенню шланга зливу. Він має розташовуватися на фіксаторах задньої стінки. Якщо вони не передбачені, переконайтеся, що верхній вигин шланга встановлений вище рівня барабана. Тільки після цього можна направити злив трубу.

Це потрібно для виключення самозливу, коли вода довільно витікає в каналізацію. У такому режимі підключення зливу пральної машини буде неправильним. Пральна машина працює некоректно, і не пропрацює довго: або вискочить помилка і прання зупиниться, або пристрій буде вічно набирати воду і в такому режимі зламається.

Підключення до електромережі

Підключення пральної машини до мережі живлення більше належить до дотримання вимог, ніж до питань монтажу.

Розглянемо основні рекомендації:

 • заземлення мережі — головна вимога, без якої пральну машину в принципі не можна запускати, оскільки вас вдарить струмом, не кажучи про виведення з ладу плати управління через накопичення статичного струму;
 • розетка автомат з ізоляцією — рекомендується вимикач на 16 ампер, він має розташовуватися на рівні 30 см від підлоги, щоб не потрапити під воду через протікання.

Пральна машина споживає до 3 кВт електрики, сама мережа має витримувати таке навантаження.

Нюанси використання пралки без водопроводу

Трапляються ситуації, коли підключення пральної машини до водопроводу неможливе. Зневірятися немає сенсу, у такому разі теж можна створити умови для роботи пристрою. Будуть потрібні всього дві речі — резервуар з водою (об’єм від 100 л) і потужна помпова станція (яка здатна підтримувати постійний тиск на рівні 0.5 бар). Перекривайте воду вручну, оскільки електромагнітний клапан у машинці не завжди зможе блокувати подачу води.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
або


Ваша оцінка


Коментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів