Правильний догляд за пилососом

Пилосос є незамінним помічником у прибиранні дому. Сучасні моделі дозволяють зробити потужну суху, вологу та парову чистку різних покриттів. Щоб пилосос тривалий час «допомагав» господині, слід виконувати кілька важливих правил.

Із загальних правил для всіх видів пристрою слід зазначити наступні:

 1. Не можна перегрівати пилосос. Якщо вам необхідно прибрати досить велику площу приміщення, робіть перерви в роботі пристрою.
 2. Під час роботи пилососа ні в якому разі не висмикуйте шнур з розетки, не вимкнувши пристрій кнопкою.
 3. Регулярно очищайте мішок від накопиченого сміття. Не допускайте повного засмічення пилозбірника.
 4. Слідкуйте за чистотою фільтру. За необхідності замініть його.
 5. Після закінчення прибирання слід протерти пилосос вологою серветкою.

Очищення мішка від нагромадженного сміття

Заміна фільтра пилососа

Для миючих пилососів існують додаткові правила:

 1. Після прибирання брудну воду необхідно виливати або замінювати, а сам аквафільтр – мити.
 2. Ретельно промивайте всі насадки пилососа.
 3. Мити пилосос бажано після кожного прибирання, тому що всередині труби й інших частин приладу осідає пил з вологою, а також залишок миючих засобів.
 4. Не бажано використовувати сильно пінисті миючі засоби.

Заміна води в миючих пилососах

Усі ці правила відносяться, також, і до роботів-пилососів, яким необхідний не менш ретельний догляд. Такі моделі можна використовувати тільки при кімнатній температурі. Рекомендується стежити за рівнем заряду пристрою – якщо робот-пилосос тривалий час не використовували, його слід заряджати не менше 16 годин.

Очищення збірника пилу в роботі пилососі

При належному догляді та виконанні всіх цих правил пилосос прослужить тривалий період навіть при дуже інтенсивній експлуатації.

Корисні поради під час прибирання пилососом:

 1. Для легкого очищення килима від шерсті домашніх тварин злегка змастіть щітку пилососа гліцерином.
 2. Щоб повністю очистити насадку для підлоги або килима від дрібних сторонніх предметів, використовуйте магніт. Магніти легко збирають шпильки, кнопки, голки та інші металеві предмети. Особливо важливо використовувати такий спосіб прибирання в приміщеннях, де є маленькі діти.
 3. Перед тим, як пилососити килимові покриття, бажано протерти пил з меблів і інших поверхонь.
 4. Ви, напевно, помітили, що після очищення пилозбірника при наступній роботі пилососа в повітря потрапляє значна кількість пилу. Щоб уникнути цього, необхідно для початку приєднати шланг до вихідного патрубка та на кілька секунд включити пилосос. Залишки пилу потраплять в мішок, після чого можна починати роботу.
 5. Для того щоб електропровід пилососа залишався чистим тривалий час, його необхідно обробити антистатиком. Треба розпорошити антистатик на серветку або протерти нею весь шнур по довжині. Таким чином, ви зможете прибрати весь бруд і зняти статичну електрику. Завдяки цьому, пил і бруд будуть не так швидко налипати на шнур і його буде набагато легше змотувати.
 6. Очищаючи килим від бруду, його не обов’язково мити спеціальним шампунем. Щоб досягти необхідного ефекту, достатньо просто посипати килим харчовою содою або крохмалем, після чого – пропилососити. Такі натуральні засоби допоможуть видалити бруд, який глибоко в’ївся, а сода, до того ж, усуває неприємний запах.
 7. Для свіжого та приємного аромату в приміщенні перед прибиранням зробіть просту маніпуляцію: вам необхідно змочити невеликий шматочок вати ефірною олією з улюбленим ароматом і втягнути цю вату пилососом. Після цього можете сміливо пилососити квартиру. Ефірна олія залишить м’який приємний запах і забезпечить захист від поширення мікробів.

Ознайомитися з асортиментом супутніх товарів для пилососів можна за посиланням:

Аксесуари для пилососів

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
абоКоментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів