Як почистити пральну машину: найефективніші способи

Показати зміст статті

 1. Чим краще чистити пральну машину: вибір засобу
 2. Чистка лимонною кислотою
 3. Чистка за допомогою соди
 4. Чистка за допомогою оцту
 5. Як очистити пральну машину від накипу, якщо у вас вертикальний тип пристрою
 6. Ручна чистка ТЕНа – спосіб для просунутих користувачів
 7. Чистка манжети (ущільнювальної гумки)
 8. Чистимо відсік для порошку (лоток, контейнер, дозатор)
 9. Швидкий спосіб очищення фільтра пральної машини (зливного насоса)
 10. Чистимо фільтр подачі води
 11. Очищаємо машину від бруду і нальоту
 12. Спеціальні засоби для чищення
 13. Як запобігти утворенню накипу?
 14. Як усунути запах в пральній машинці?
 15. Прибираємо іржу
 16. Прості правила по догляду за пральною машиною

Пральна машина – незамінний помічник у побуті. Замість годин виснажливого ​​ручного прання досить натиснути всього пару кнопок, і брудна білизна стане свіжою та чистою. Однак техніка потребує догляду не менше, ніж одяг. Щоб пральна машина прослужила вам довше, її потрібно періодично чистити від жиру, бруду і накипу. Про те, як і чим почистити пральну машину правильно, – далі в статті.

Чим краще чистити пральну машину: вибір засобу

Вибір засобу для чищення залежить від ступеня забруднення і складника машинки, яку належить очистити. Чищенню підлягають:

 • ущільнювальна гумка (місце скупчення цвілі, джерело неприємного запаху);
 • ТЕН (страждає від накипу);
 • фільтр зливного насоса (бруд, залишки порошку);
 • фільтр заливного шланга (іржа, пісок).

Крім того, своєчасного очищення потребує барабан машини і її зовнішні частини, включаючи стільницю і дверцята пристрою. Якщо забруднення не старі, з ними легко впоратися за допомогою найпростіших засобів, які є на кожній кухні.

Чистка лимонною кислотою

Якщо ви помітили, що після прання речі світлих відтінків не на 100% чисті і свіжі, а всередині машини з’явився неприємний запах, слід позбавлятися від накипу. Накипом є солі магнію і кальцію, які атакують ТЕН і барабан пральної машини. Причина утворення накипу криється в жорсткій водопровідній воді і пристрасті користувачів до високотемпературних режимів прання. Під впливом високих температур мінеральні солі з води швидше осідають на механізмах машини і тверднуть.

Інгредієнти: лимонна кислота – 1 пакетик.

Спосіб застосування: насипте лимонну кислоту в відсік для прального порошку, оберіть режим з максимальною тривалістю прання і рівнем температури не нижче 90 градусів. Трохи лимонної кислоти можна додати і всередину машини. Запустіть прання. По завершенню процедури витріть внутрішні поверхні насухо. Така чистка звільнить від накипу не тільки барабан, але і ТЕН пристрою.

Чистка за допомогою соди

Ще один перевірений метод дати бій накипу – використовувати соду і оцет. Важливо відзначити, що використовувати метод очищення з оцтом відразу після циклу, в якому ви використовували відбілювач, ні в якому разі не можна, оскільки ці речовини несумісні.

Інгредієнти: харчова сода – 50 г, вода – 50 мл.

Спосіб застосування: змішайте всі інгредієнти і залийте їх замість порошку. Виберіть максимальний режим прання, при температурі 90 градусів.

Чистка за допомогою оцту

Як почистити пральну машину оцтом? Цей спосіб підійде в тому випадку, коли вдома не виявилося ніяких засобів для чищення, а очистити пральну машину потрібно терміново.

Інгредієнти: столовий оцет 9% – 500 мл.

Спосіб застосування: вилийте в барабан вказану кількість оцту, і починайте прання. Як і в попередньому пункті, тривалість прання і температура повинні бути максимальними.

Як очистити пральну машину від накипу, якщо у вас вертикальний тип пристрою

Процедура очищення вертикальних пральних машин від накипу мало чим відрізняється від схеми, описаної вище. Різниця лише в тому, що активатор в баку вертикальної машини забруднюється інтенсивніше. Це означає, що чистку за допомогою лимонної кислоти або оцту доведеться повторювати кілька разів.

Для того щоб перевірити, чи залишився накип і мильний наліт всередині машини, необхідно прати один рушник в найшвидшому режимі і при найвищій температурі. Порошок і будь-які інші миючі засоби додавати не потрібно. Якщо під час такого прання ви побачите у воді піну, машина потребує ще однієї процедури чистки.

Ручна чистка ТЕНа – спосіб для просунутих користувачів

Задумали генеральне прибирання всередині пральної машини, яка служить вам не один рік? Можливо, причина збоїв в роботі вашого пристрою криється в ТЕНі. Справа в тому, що, очищаючи пральну машину стандартним способом, сильно забруднений нагрівальний елемент може не очиститися в повному обсязі. Оглянути і почистити його вручну – завдання не з легких, але, якщо все вдасться зробити правильно, машинка скаже вам «дякую».

Як очистити пральну машину зсередини? В першу чергу необхідно від’єднати дроти, датчик і вийняти нагрівальний елемент, послабивши кріплення і акуратно підчепивши фланець викруткою. Порівняйте з інструкцією до пристрою, щоб зробити все правильно.

Далі ТЕН потрібно промити під напором води, щоб прибрати наліт і бруд, які ще не встигли закріпитися на нагрівачеві щільним шаром. Шкребти нагрівальний елемент ножем, абразивною мийкою або будь-якими іншими гострими предметами заборонено: так ви тільки пошкодите поверхню.

Приготуйте концентрований розчин для боротьби з вапняним нальотом. 60-80 грам лимонної кислоти залийте гарячою водою і помістіть ТЕН всередину ємності так, щоб рівень води досягав планки. Рідину можна трохи збовтати, щоб процес розчинення нальоту активізувався. Явною ознакою успіху можна вважати бульбашки повітря, що з’являються на поверхні води.

ТЕН рекомендується залишити в розчині на ніч (близько 10 годин), вранці прилад потрібно дістати, витерти насухо і поставити назад в пральну машину. Якщо забруднення на ТЕНі занадто серйозні і впоратися з ними не вдалося, доведеться купувати новий нагрівальний елемент.

Чистка манжети (ущільнювальної гумки)

Коли внутрішні поверхні пральної машини очищені, можна приступати до наступного етапу – чищення манжета. На ущільнювальній гумці часто накопичується не тільки бруд, але і цвіль. Чи варто говорити, наскільки шкідливим і неприємним може бути вплив грибка на ваші улюблені речі і організм людини в цілому? Щоб разом позбутися від забруднень і неприємних запахів, знадобиться звичайна сода і м’яка чиста матерія.

Отже, як почистити пральну машину від цвілі? Нанесіть невелику кількість соди на вологу ганчірку або губку, акуратно відтягніть манжету в сторону і очистіть забруднення сантиметр за сантиметром. При необхідності додавайте соду на ганчірку – перестаратися з цією речовиною неможливо: сода не зашкодить ні гумовому ущільнювачу, ні металевим поверхням. А ось з побутовою хімією не все так однозначно. Майте на увазі, що засоби для чищення містять хлор, тому можуть зіпсувати металевий корпус машини і деформувати гуму, особливо якщо застосовувати таку хімію дуже часто.

Чистимо відсік для порошку (лоток, контейнер, дозатор)

Багато користувачів помилково вважають, що лоток чистити не потрібно. Навіщо? Там же весь час знаходяться засоби для чищення, і він повинен залишатися чистим. Насправді, саме ця ємність забруднюється більше інших. Всередині контейнера накопичуються залишки порошків, відбілювачів і ополіскувачів. Стара побутова хімія змішується з новою, що і призводить до засмічення. До того ж, жорстка вода і замкнутий простір всередині контейнера призводять до утворення накипу і цвілі. Саме тому лоток потрібно виймати і своєчасно очищати спеціальними засобами.

Як почистити пральну машинку в домашніх умовах? Щоб правильно витягти контейнер, подивіться в інструкцію до вашої пральної машини. У більшості випадків ємність досить витягнути до упору, натиснути на деталь блакитного кольору і потягнути її на себе, не випускаючи лоток з рук. Якщо ви не знайшли всередині дозатора ніяких блакитних деталей, швидше за все, потрібно просто потягнути ємність на себе і вниз, а потім плавно витягнути її обережними зигзагоподібними рухами.

Для чищення всередині відсіку краще використовувати пульверизатор. Побутову хімію слід рясно розпилити на поверхню і почекати кілька хвилин. Потім наліт потрібно усунути ганчіркою. Сам лоток можна мити в посудомийній машині або вручну, використовуючи маленьку губку або стару зубну щітку.

Швидкий спосіб очищення фільтра пральної машини (зливного насоса)

В процесі прання забруднюється не тільки барабан і внутрішні механізми машини, але і зливний насос. Помітили, що ваша пральна машина погано викручує речі, а після завершення операції і зовсім блокує дверцята? А може, під час прання техніка занадто сильно вібрує? Все це може свідчити про засмічення зливного фільтра.

Якщо забувати про обслуговування фільтра, рано чи пізно він засмітиться до критичної точки і не зможе зливати воду. Щоб уникнути такого неприємного сценарію, раз на місяць очищайте зливний насос. Як почистити фільтр в пральній машині? Процедура очищення дуже проста.

Фільтр у всіх сучасних пральних машин знаходиться в нижній частині корпусу. Відкрити його нескладно – найчастіше його можна підчепити руками або будь-яким загостреним предметом. Але перш ніж звільняти доступ до фільтру, підставте під отвір невелику ємність або постеліть рушник. Справа в тому, що в зливному насосі можуть міститися залишки води (до півлітра) і коли ви відкриєте кришку, рідина виллється на підлогу.

Після того як заглушка буде відкрита, озбройтеся ганчіркою і акуратно звільніть фільтр від усіх забруднень. Дійте по ситуації: якщо виявите всередині монети, гудзики або інші тверді предмети, їх потрібно обов’язково прибрати. З брудом, залишками шерсті тварин, волоссям і іншими забрудненнями впорається будь-який засіб побутової хімії.

Чистимо фільтр подачі води

Чи не найважливіший фільтр кожної пральної машини – це фільтр подачі води. Його засмічення може обернутися поломкою: техніка просто відмовиться прати, оскільки не зможе залити воду, необхідну для процедури. Якщо подача води відбувається повільніше, ніж зазвичай або ж ви недавно закінчили ремонт водопроводу, потрібно провести чистку фільтра подачі води.

Як почистити фільтр подачі води в пральній машині? Чистити цей фільтр складніше, ніж попередній, але і очищення йому потрібне рідше – досить проводити таку процедуру раз на півроку. Схема наступна.

 1. Перекриваємо доступ холодної води до машини.
 2. Повертаємо пральну машину так, щоб було зручно працювати з її задньою стінкою.
 3. Відкручуємо гайку шланга, повертаючи її проти годинникової стрілки.
 4. Всередині отвору ви побачите невеликий фільтр, який представляє собою пластину з дрібної сітки. Його потрібно акуратно дістати пассатижами або плоскогубцями.
 5. Очищати сітчастий фільтр найлегше під струменем теплої води старою зубною щіткою.
 6. Чистий фільтр потрібно акуратно поставити на місце. Якщо в процесі чистки він трохи зігнеться, поверніть йому первісну форму за допомогою пальців.

В кінці процедури залишається тільки закрутити шланг і відновити доступ води до пральної машини. До речі, всередині шланга також може залишитися сміття. Прополощіть його водою і переконайтеся, що всі деталі машини готові до ефективної роботи. Буває, що фільтр настільки забруднений накипом і іржею, що просто не підлягає очищенню. У такому випадку варто придбати нову деталь.

Очищаємо машину від бруду і нальоту

Неохайний зовнішній вигляд пральної машини може зіпсувати враження від всього інтер’єру кімнати. До того ж, наліт і бруд на техніці виділяють неприємний запах. Справитися з такими забрудненнями допоможуть засоби побутової хімії – від ультрасучасних засобів на всі випадки життя до перевіреної часом білизни.

Виділяючи кількість миючого засобу, дотримуйтесь правила золотої середини. Зайва щедрість в цьому питанні несе з собою більше шкоди, ніж користі: непотрібна побутова хімія просто осяде і буде накопичуватися в куточках і щілинах машини. Якщо ви виявили бруд в зазорах, оберніть ніж вологою тонкою тканиною і паперовим рушником і акуратно почистіть поверхню.

Спеціальні засоби для чищення

Сучасний асортимент побутової хімії рясніє універсальними засобами, які справляються з іржею, брудом, жиром та іншими забрудненнями. Крім того, спецзасоби видаляють забруднення, не шкодячи матеріалам, з яких виготовлена ​​конструкція машини.

Серед найбільш затребуваних засобів для очищення пральних машин:

 • Topperr 3004. Виробник – Німеччина. Суперзасіб для тих, хто бажає знайти відповідь на питання, як почистити пральну машину від накипу. Очищувач рекомендований брендом Bosch не тільки для пральних, але і для посудомийних машин.
 • Schnell Entkalker – ще один німецький миючий засіб, який заслужив позитивні відгуки власників пральних машин. Порошок ефективно бореться з вапняним нальотом.
 • Antikalk for washing machines виробництва Sano. Ізраїльська побутова хімія у вигляді гелю. Дуже добре підходить для усунення неприємного запаху всередині машини і боротьби з мікробами.
 • Magicpower (Німеччина). Назва засобу виправдовує себе – ефективно і швидко знімає наліт з ТЕНа і барабана, як за помахом чарівної палички. Випускається у вигляді гелю або порошку.
 • Beckmann (Німеччина) .Засіб для боротьби з усіма видами забруднень – від жиру до накипу. Добре підходить для регулярного догляду.
 • Filtero 601 – німецький порошок для інтенсивного догляду. Основне призначення – усунення накипу.

Такі потужні засоби якнайкраще допоможуть в очищенні важкодоступних місць. Найяскравіший приклад – відсік для порошку.

Як запобігти утворенню накипу?

Якщо ви знаєте, що у вашій системі дуже жорстка вода і готові витратитися на заходи безпеки, придивіться до магнітних фільтрів. Такі засоби для пом’якшення води коштують недешево, зате надійно очищають воду від магнієвих і кальцієвих солей – причин утворення накипу.

Встановлюють магнітні фільтри на вхід трубопроводу в квартиру або безпосередньо на зливний шланг пральної машини. Контактуючи з водою, компоненти магнітного фільтра розщеплюють потенційно небезпечні мінерали на іони. В результаті, механізми пральної машини опиняються в повній безпеці – вапняні відкладення їм не загрожують.

Крім фільтрів магнітного типу, існують ще й осадові фільтри (механічної очистки). Такі пристосування не пускають в систему воду з частинками іржі і піску, запобігаючи засмічення всередині пральної машини.

Подбавши про встановлення таких фільтрів на початку експлуатації техніки, вам не доведеться поміркувати над деякими питаннями про те, як очистити пральну машину від накипу і інших забруднень. Вони просто не будуть для вас актуальні.

Запобігти утворенню накипу можна і технологічним шляхом. Прати речі при температурі не вище 40-50 градусів. Так ви значно знизите ризик утворення накипу. До речі, зараз виробники намагаються оснащувати техніку саме такими низько температурними режимами. Прання зношеного білизни – ще одна неочевидна причина появи накипу всередині пристрою. Частинки старих тканин випадають в осад і провокують забруднення на механізмах пральної машини.

Що стосується розрекламованих засобів, які пом’якшують воду (наприклад, Calgon), вони часто приносять більше шкоди, ніж користі. До складу цих порошкоподібних речовин входять сода і трифосфат натрію, які покривають ТЕН щільним нальотом, гірше накипу і іржі. Так що користуватися такими пом’якшувачами води не рекомендується. Краще купувати пральні порошки-автомат і кондиціонери для білизни високої якості, до складу яких вже входять спеціальні компоненти, які пом’якшують воду.

Як усунути запах в пральній машинці?

Якщо всі складові частини машини очищені, а неприємний запах залишився, перевірте наявність забруднень в місцях, прихованих від очей. Найчастіше сморід виділяє цвіль за ущільнювальною прокладкою або ж бруд, що скупчився в зливному шлангу.

Після кожного прання в барабані машини залишається трохи мильної води, а за ущільнювальний манжет потрапляють ворсинки, частинки бруду і інше сміття. Все це може спровокувати появу затхлого запаху. Питання з чищенням барабана легко вирішується холостий пранням з додаванням лимонної кислоти, оцту або спецзасобів. А ось гумову манжету доведеться очистити вручну. Агресивну побутову хімію відкладіть в сторону – вам вона не знадобиться, оскільки ми хочемо зберегти ущільнювач цілим і не деформованим. Використовуйте мильний розчин, засіб для миття посуду або пасту з харчової соди (в пропорції з водою 1:1). Акуратно розсуньте складки і мийте манжету по колу, поки від бруду не залишиться ані сліду.

Як почистити пральну машинку від запаху, якщо причина в зливному шлангу? Щоб промити шланг, спочатку злийте всю воду, яка могла залишитися всередині, і від’єднайте його від каналізації (сифона). Знайдіть інструкцію до вашої техніки і прочитайте пункти, що стосуються конструкції зливного насоса і шланга. Далі можна приступати до від’єднання самого шланга. Залежно від моделі пральної машини, шланг кріпиться на днищі, задній або бічній панелі. Якщо потрібно, озбройтеся плоскогубцями, щоб розтягнути хомут і дістатися до місця від’єднання.

Знайдіть тонкий неметалевий трос (паличку) і прикріпіть на його кінець невеликий йоржик. Таке пристосування слід акуратно поміщати в шланг, поступово прочищаючи внутрішню поверхню. Після промийте шланг напором теплої води, і встановіть конструкцію на місце.

Прибираємо іржу

Практично у всіх пральних машин з вертикальним завантаженням є загальна проблема – з часом верхня кришка пристрою починає ржавіти в місцях кріплення. Справа в тому, що канали подачі води в таких моделях машин знаходяться безпосередньо під кришкою, і далеко не завжди рідина потрапляє точно в приймач з порошком. В процесі прання створюється величезна кількість бризок, впоратися з якими під силу далеко не кожній ущільнювальній прокладці. В результаті вода потрапляє в щілину верхньої кришки і провокує утворення іржі. Інші вразливі місця пральних машин – дверцята, дозатор, дно і бічні панелі.

Як прибрати іржу з машини в домашніх умовах? Набагато легше запобігти утворенню корозії, ніж боротися з наслідками. Для цього потрібно насухо протирати машину після кожного прання, піклується про прийнятний рівень вологості в приміщенні і періодично протирати поверхню антикорозійними сумішами, які покривають метал захисною залізо-фосфатною плівкою. Одним з найбільш затребуваних перетворювачів іржі є Cillit, до складу якого входить ортофосфорна кислота, солі цинку і марганцю.

Перетворювачів іржі під силу нейтралізувати невелику корозію і захистити метал від утворення нової. Для очищення іржі за допомогою Cillit знадобиться маленька щіточка (можна взяти стару зубну щітку) і захисна маска. Одягніть маску і приступайте до очищення. Обприсніть і ретельно потріть іржаві місця щіткою, потім дайте речовині час розчинити корозію. В кінці процедури на місцях іржі повинна залишитися чиста металева поверхня.

Чи є засіб для чищення пральної машини від сильної іржі? Для усунення серйозних слідів іржі потрібен ремонт. Спочатку машину звільняють від пластмасових і гумових частин, далі метал зачищають від іржі, використовуючи щітки, наждачний папір і машинки-шлейфи. Після цієї процедури слідує обробка перетворювачем іржі і фарбування білою глянсовою емаллю.

Прості правила по догляду за пральною машиною

Серйозні забруднення завжди легше попередити, ніж усунути. Дотримуйтесь цих простих рекомендацій, щоб продовжити термін служби техніки і утримувати її в ідеальній чистоті.

 • Перевіряйте кишені одягу на наявність сторонніх предметів, перш ніж завантажувати речі в машину. Так ви уникнете засмічення зливного фільтра.
 • Після кожного прання насухо протирайте барабан, скло дверцят і ущільнювальну манжету.
 • Пледи, светри та інші речі з ворсом краще прати в спеціальному мішечку.
 • У пральних машинах фронтального типу краще тримати дверцята відкритими, оскільки вентиляція запобіжить утворенню цвілі на манжеті і барабані. Те ж саме стосується відсіку для порошку. Ємність потрібно залишати відчиненою, щоб вона могла висушитися і провітритися.
 • Не затягуйте з запуском прання, якщо речі вже всередині. Завантажувати і відправляти чисту білизну в сушку теж краще відразу після того, як пристрій повідомить вам про завершення процедури.
 • Від звички збирати брудну білизну в барабані машини краще позбутися, якщо ви хочете продовжити термін служби техніки. Підвищена вологість всередині барабана в поєднанні з брудним одягом створює найсприятливіші умови для розмноження мікробів і грибків.
 • Помістивши порошок та інші миючі засоби в лоток, дотримуйтесь запропонованого дозування. Надлишок мильної піни осідає нальотом на барабані і інших поверхнях пральної машини.
 • Полюбляєте прати в режимі з низькою температурою? Час від часу змінюйте цій звичці і підвищуйте градус – так ви вб’єте мікроби і бактерії, які скупчилися всередині пристрою.

Проводьте генеральне прибирання пральної машини мінімум раз на півроку, використовуючи методи, описані в цій статті. Своєчасне очищення бруду, жиру і накипу з зовнішніх і внутрішніх поверхонь пральної машини продовжить термін служби техніки і зробить її роботу максимально злагодженою.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
або


Ваша оцінка


Коментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів