Як правильно вибрати машинку для стрижки волосся: всі нюанси, про які потрібно знати

Показати зміст статті

 1. У чому різниця між тримером і машинкою для стрижки волосся?
 2. Типи моторів
 3. Яка повинна бути потужність машинки для стрижки волосся?
 4. Чим відрізняється професійна машинка для стрижки волосся від звичайної?
 5. Призначення
 6. Зарядка
 7. Ножі в машинках для стрижки: матеріал, конструкція, догляд
 8. Оснащення
 9. Додаткові функції
 10. Поради щодо вибору
 11. Машинку для стрижки якого бренду вибрати?
 12. Головна умова правильного вибору машинки

Економія часу, завжди доглянутий вигляд і мінімум зусиль – все це переваги, які дарують власникам машинки для стрижки волосся. З професійної машинкою під рукою можна стати власним персональним стилістом і освоїти техніку будь-якої стрижки. Головне – правильно підібрати пристрій. Про особливості машинок і те, як не помилитися у виборі – далі в статті.

У чому різниця між тримером і машинкою для стрижки волосся?

Перша відмінність тримера від машинки для стрижки волосся – розмір і вага пристрою. Машинки для окантування (тримери) набагато менші та легші. Але ключова відмінність полягає в будові ножа. Для того щоб зробити плавну окантовку, потрібна спеціальна конструкція леза, а саме:

 • мінімальна довжина зрізу;
 • невелика відстань між зубчиками направляючої гребінки.

Потрапляючи в ніж тримера, коротке волосся добре фіксується, що дозволяє виконати чистову окантовку. А ось у звичайній машинці волосся буде не щільно прилягати, і більшість коротких волосків виявляться не зрізаними.

Яку машинку для стрижки купити, якщо хочеться поєднати можливості тримера і звичайної машинки? Придивіться до моделей зі змінними ножами. Наприклад, в комплекті моделі Oster 616 є ніж з довжиною зрізу 3 міліметри (для зняття об’єму волосся) і насадка зі зрізом 0,1 міліметра (для окантовки).

Типи моторів

Існує кілька основних видів моторів, які використовуються в машинках для стрижки волосся:

 • Вібраційні (індукційні, «півотні»);
 • Роторні.

Вібраційні моделі з індукційним мотором найбільш бюджетні, і це їх головна перевага. В середньому, такі екземпляри працюють на частоті 6000 обертів на хвилину. Це означає, що прилад буде помітно вібрувати в руці користувача. Такі машинки швидко нагріваються і не відрізняються високою потужністю. Якщо ви стурбовані вибором машинки для стрижки для нечастого застосування, і плануєте включати її максимум на 10 хвилин в день, моделі з індукційним двигуном – ваш вибір.

Вібраційні машинки з, так званим, «півотним» (маятниковим) двигуном працюють з частотою 3000 рухiв ножа в хвилину. Тобто їх частота в 2 рази менше, ніж у моделей з індукційним мотором. Але у випадку вибору машинок для стрижки, велика кількість оборотів – не завжди є показником якості. Потужність ділиться на 3000, а не 6000 рухів, а значить, прилад працює ефективніше. Чим нижче швидкість – тим вища продуктивність на один оборот. Мотори півотного типу менше розсіюють тепло і мають більший ККД. Ці машинки впораються зі стрижкою сухого і вологого волосся середньої густини.

Найвищою потужністю відрізняються машинки роторного типу. Такі пристрої не витрачають енергію акумулятора на тепло, а направляють всю потужність на привід ножа в русі. Саме тому продуктивність роторних машинок така висока. Всі акумуляторні прилади оснащені саме роторним мотором, оскільки такий двигун економічний. Але ніякий акумулятор не зможе забезпечити великий ресурс при невеликій вазі техніки. Тому якщо вам потрібні дійсно потужні, професійні машинки для стрижки волосся, зверніть увагу на роторні моделі, які працюють від мережі.

Яка повинна бути потужність машинки для стрижки волосся?

Рівень потужності пристрою слід вибирати виходячи з ваших потреб. Якщо ви стрижете професійно і обслуговуєте клієнтів, вибирайте роторні моделі з потужністю від 25 до 45 Вт. Такі машинки впораються зі стрижкою волосся будь-якої довжини і густини. Роторні пристрою не перегріваються і можуть працювати годинами.

Для використання в побуті досить невеликої потужності в рамках 10-20 Вт. Таку продуктивність зможе забезпечити більшість виробів вібраційного типу. Ці машинки доступні за вартістю і розраховані на нетривалу роботу (максимум 20 хвилин за одну сесію). Вони ідеально підходять тим, хто купує пристрій для себе і не планує використовувати її щоденно.

Чим відрізняється професійна машинка для стрижки волосся від звичайної?

Професійна машинка для стрижки волосся відрізняється надійним мотором роторного типу, який гарантує безперебійну роботу пристрою протягом тривалого часу. Крім того, машинки-професіонали припиняють обертання ножів, якщо акумулятор недостатньо заряджений. Таким чином пристрій допомагає уникнути неякісної стрижки. Професійне обладнання не буде буксувати, рвати або заминати волосся.

Заряджаються машинки професійного типу протягом години і можуть працювати автономно не менше 50-90 хвилин. Найчастіше леза в таких приладах виготовлені з високоякісної сталі. Ще одна вигідна відмінність – точна настройка довжини щетини (аж до 0,2 мм).

Призначення

Як вибрати машинку для стрижки максимально вдало, щоб вона справлялася зі своїми прямими обов’язками? Найпростіший спосіб – купити пристрій за призначенням.

Наприклад, машинки для стрижки волосся в носі і вухах мають вертикальну конструкцію ріжучої головки. Це зроблено для того, щоб позбутися від волосся у важкодоступних місцях і не поранитися.

Тримери для бороди і вусів відрізняються невеликим ножем і вузькими зубчиками – ідеальне поєднання для фіксування коротких волосків і акуратної стрижки. У комплект зазвичай входять насадки для корекції форми.

Бодігрумер – це машинка для стрижки волосся на тілі, включаючи інтимні зони. Зазвичай такі пристрої легкі і мобільні.

Є й універсальні машинки, яким під силу і стрижку зробити, і вуса підстригти. Якщо ви хочете придбати пристрій для всіх типів стрижки, придивіться до наборів з декількох насадок.

Зарядка

Машинки для стрижки волосся можуть працювати від мережі і акумулятора. Мережеві моделі підходять для користувачів, які планують використовувати машинку тривалий час. Зазвичай такі пристрої більш потужні і дозволяють виконувати найрізноманітніші стрижки. Головні недоліки такого типу живлення – обмеженість у рухах і необхідність в електромережі. Перший мінус можна частково нівелювати, вибравши моделі з обертовим шнуром, який не буде закручуватися і заважати в роботі.

Як вибрати машинку для стрижки волосся в домашніх умовах, якщо ви хочете брати пристрій з собою? Зверніть увагу на акумуляторні моделі. Заряду акумулятора зазвичай вистачає на півгодини-годину. У міру розрядки батареї машинка починає працювати повільніше. Також варто відзначити, що акумуляторні машинки трохи важче, в порівнянні з виробами мережевого типу.

Для тих, хто хоче все і відразу, існують акумуляторно-мережеві моделі. Таку машинку можна підключити до мережі і працювати скільки завгодно, а можна зарядити, і взяти з собою у відрядження. При покупці завжди звертайте увагу на тип акумулятора. Якщо на батареї є позначка Ni-MH, перед вами батарея з ефектом пам’яті. Заряджати такий пристрій можна тільки після повної розрядки.

Акумуляторна машинка для стрижки може працювати і від батарейок. Найчастіше машинки на батарейках не надто потужні і призначені для дрібних нетривалих робіт, наприклад, для стрижки волосся у вухах і носі.

Ножі в машинках для стрижки: матеріал, конструкція, догляд

Ніж – головна складова будь-якої машинки для стрижки. Якість ножа оцінюють за:

 • матеріалами виготовлення (сталь з алмазним або титановим напиленням, рідше – кераміка);
 • конструкцією;
 • збиранням.

Сталеві ножі міцні, але нагріваються в процесі стрижки, а кераміка стійка до високих температур, але може розколотися від удару. Оптимальний варіант – поєднання цих матеріалів в одному пристрої. Машинки з такими ножами відносяться до високої цінової категорії.

Як вибрати машинку для стрижки волосся за прийнятною ціною? Оптимальним рішенням стануть моделі з металевими ножами і напиленням.

Кріплення ножа може бути гвинтовим (ніж прикручений до машинки) і знімним (є можливість швидкої заміни насадок). У швидкоз’ємних ножових блоків є одна перевага – їх легше гострити, змащувати і чистити.

Згодом леза втрачають свою гостроту і замість стрижки починають заминати волосся. Спосіб заточування ножа залежить від моделі пристрою. Одні леза потрібно точити вручну, інші заточуються самостійно, завдяки спеціальній технології – кромка розташована під кутом 45 градусів, ножі труться одна об одну під час роботи і залишаються гострими тривалий час.

Як будь-яка рухома деталь, ніж вимагає регулярного змащення. Така процедура необхідна для того, щоб тертя залишалося в межах норми, і машинка не перегрівалася. Зазвичай мастило наносять на ріжучі частини ножа і на «п’яту», там, де сила тертя максимальна. Далі машинку включають на кілька хвилин, щоб масло розтеклося. Після виключення надлишки мастила витирають м’якою тканиною. Щоб не помилитися, керуйтеся інструкцією до конкретного пристрою.

Оснащення

При бажанні, завжди можна розширити функціонал машинки для стрижки за рахунок спеціального оснащення. Насадки допомагають оптимально підібрати установку довжини і акуратно виконати будь-яку стрижку – від напівбоксу до філірування. Кількість насадок може варіюватися від 1 до 6, і більше. Найпопулярніша насадка – для бороди і вусів, вона входить в комплект більшості машинок. Якщо ви не хочете витрачати багато часу на догляд за насадками, вибирайте знімні екземпляри. Насадки телескопічного типу дуже зручні, але досить швидко засмічуються.

Насадки для машинки для стрижки – це ще не всі корисні аксесуари. Наприклад, власникам пристроїв можуть стати в нагоді:

 • індикатор зарядки (дозволяє відстежувати стан акумулятора);
 • водонепроникний корпус (такими машинками можна користуватися під час водних процедур);
 • змінні леза (зручна опція для тих, хто не хоче купувати леза окремо);
 • маслянка (ємність для змащування механізмів машинки);
 • футляр;
 • дисплей (відображає дані про роботу машинки);
 • підставка для зарядки (найзручніший спосіб зарядити машинку).

Комплектація машинок для стрижки настільки різноманітна, що кожен покупець може підібрати варіант по своїх потребах.

Додаткові функції

Професійні машинки для стрижки враховують всі нюанси роботи майстра і допомагають в досягненні кращого результату. Додаткова функція підсвічування дає можливість не пропустити жодного волоска і зробити стрижку максимально точно й акуратно.

Забули зарядити машинку, а стрижку потрібно зробити прямо зараз? На допомогу прийде додаткова опція швидкої зарядки. Пристрій зарядитися всього за кілька хвилин. Правда, такого заряду вистачить ненадовго. Серед інших корисних функцій для зарядки – можливість зарядити машинку від USB-порту.

Буває, що після процедури важко струсити всі дрібні волоски з обличчя, шиї та плечей. Уникнути незручностей можна завдяки функції вакуумного всмоктування. Машинки з такою опцією оснащені контейнером для збору коротких волосків.

Деякі моделі машинок для стрижки оснащені функцією вологого очищення: їх можна без побоювання мити прямо під струменем гарячої води.

Поради щодо вибору

Крім функціоналу пристрій повинен бути зручним у використанні. Ось кілька порад для тих, хто хоче отримати від машинки максимум ефективності і комфорту.

Якщо ваші руки швидко втомлюються, важкі моделі краще не обирати. А ось власники занадто легких машинок часто скаржаться на те, що їх важко утримувати в одному положенні в процесі стрижки. Тому в питанні ваги машинки краще дотримуватися золотої середини.

Деяких людей дуже дратує шум. Якщо ви з їх кола, вібраційні моделі можуть вас розчарувати.

Збільшити стійкість положення машинки і зробити руху точніше допоможуть прогумовані елементи на корпусі. Це дрібниця, яка допомагає уникнути ковзання і поліпшити якість стрижки. Те ж саме стосується кнопок: їх розташування здається незначною деталлю, але в роботі цей нюанс сильно впливає на зручність.

Хочете швидко знімати і чистити леза? Вибирайте моделі зі знімними ножовими блоками на засувках. Моделі з гвинтовим кріпленням підходять для терплячих користувачів, які мають час, щоб відкручувати гвинти викруткою.

Машинку для стрижки якого бренду вибрати?

Запорука вдалої покупки – вибір техніки за характеристиками, які необхідні саме вам. Сліпо орієнтуватися на бренди не варто, але знати про затребуваних виробниках корисно, особливо якщо ви новачок і купуєте машинку в перший раз.

Серед найбільш популярних брендів машинок для стрижки: Moser, Ermila, Wahl, Andis, Oster, Thrive і Panasonic. Всі ці виробники мають тривалу історію, добре зарекомендували себе на ринку, і пропонують покупцям широкий модельний ряд пристроїв.

Moser – німецький бренд, вся техніка якого збирається виключно в Німеччині. Країна виробництва машинок Whal, Oster і Andis – США. У Oster – обмежений модельний ряд і найвищі ціни, в порівнянні з іншими американськими виробниками. Thrive і Panasonic – японські бренди, вироби яких відрізняються високою якістю зборки.

Вдале співвідношення ціни і якості також можна зустріти і у виробників BaByliss, GA.MA, Braun, Clatronic, Philips, Remington, Rowenta. Машинки цих брендів зручні в роботі, довговічні, відрізняються ергономічністю і високою якістю лез.

Головна умова правильного вибору машинки

Щоб підібрати якісну машинку для стрижки волосся, яка буде відповідати всім вашим вимогам, потрібно визначитися з пріоритетами. Якщо ви професіонал і хочете вибрати машинку з максимальною потужністю і точним налаштуванням довжини, зверніть увагу на роторні мережеві моделі. Не знаєте, як вибрати тример для бороди, щоб швидко підрівняти волосся самостійно? Швидше за все, ваш запит задовольнить вібраційна модель з декількома насадками. Знаючи про те, які характеристики машинки для вас особливо важливі, ви легко зможете зробити правильний вибір.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
або


Ваша оцінка


Коментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів