Як вибрати мікрохвильову піч: поради, які допоможуть купити ідеальну СВЧ-піч

Показати зміст статті

 1. Види мікрохвильових печей
 2. Тип розміщення
 3. Об’єм і розміри печі
 4. Потужність
 5. Внутрішнє покриття камери
 6. Матеріал корпусу і способи відкриття дверцят
 7. Управління
 8. Вбудовані функції СВЧ печей
 9. Як зробити покупку раціонально: бренди та вартість мікрохвильовок
 10. Вибираємо кращу модель мікрохвильовки для будинку
 11. Підсумки

Мікрохвильова піч давно увійшла в наш побут і не збирається здавати свої позиції. Сучасні моделі СВЧ-печей здатні не тільки розігріти їжу, але і допомогти в приготуванні гарячих страв і десертів. Про те, як вибрати мікрохвильову піч правильно, і на які параметри звернути увагу в першу чергу – далі в статті.

как выбрать микроволновку

Види мікрохвильових печей

За типом функціоналу розрізняють наступні види мікрохвильовок:

 • соло;
 • гриль;
 • конвекційні моделі.

Базові моделі або, як їх ще називають, печі «соло» впливають на їжу виключно за допомогою мікрохвиль. Таку техніку використовують тільки для розморожування продуктів і розігріву їжі.

Хочете готувати в СВЧ улюблені смажені страви з хрусткою скоринкою? Придивіться до моделей мікрохвильовок з грилем. Гриль в таких пристроях буває трьох типів – ТЕНовим, кварцовим, а також кварцево-вугільним. Місце розташування ТЕНа – верхня частина печі, або її задня стінка. Кварцовий тип гриля легко розпізнати по решітці вгорі – саме за нею і заховано обладнання. Мікрохвильові печі з кварцовим грилем вважаються більш економічними і простими у догляді. Мікрохвильові печі з вугільним типом гриля виділяють максимальну кількість тепла, потужність і довжина хвиль якого можна порівняти зі звичайним вогнем. СВЧ-печі «на вугіллі» надають стравам особливого смаку і аромату.

Важливо відзначити, що деякі моделі мікрохвильовок оснащені не тільки грилем, а й вертелом. Ця функціональна деталь допомагає швидко і якісно пропікати великі шматки м’яса, риби або навіть птицю цілком.

Найбільш функціональними пристроями вважаються конвекційні мікрохвильовки. Крім мікрохвиль і гриля, вони можуть похвалитися конвекцією. Що це означає на практиці? За допомогою вбудованого вентилятора гаряче повітря рівномірно поширюється по всій камері печі. За рахунок цього продукти обволікаються теплом і краще пропікаються.

Тип розміщення

Мікрохвильовки можуть розміщуватися, як окремо, так і бути вбудованими. Функціональність пристроїв не залежить від типу розміщення. Однак вбудована мікрохвильова піч завжди допоможе заощадити дорогоцінне місце на кухні. Вбудовані мікрохвильові печі, так само, як і звичайні, можуть бути оснащені грилем.

Монтаж таких моделей СВЧ-печей проводиться виключно представником сервісу. В іншому випадку споживач позбавляється права на безкоштовний гарантійний ремонт і обслуговування.

микроволновка размеры

Об’єм і розміри печі

Обсяг мікрохвильової печі зазвичай розраховується виходячи з кількості осіб, які будуть користуватися технікою. Так, для 1-2 чоловік досить печі місткістю 15-20 літрів. Як правильно вибрати мікрохвильовку, якщо в сім’ї 3-4 людини? Ідеальним вибором стануть моделі об’ємом 23-25 літрів. У такі печі легко поміститься об’ємна тарілка з піцою, курячими стегенцями та будь-якою іншою їжею, розрахованою на 4 порції. Обсяг понад 30 літрів зацікавить користувачів, які люблять приймати гостей або ж часто готують для великої кількості людей.

Габарити мікрохвильовок безпосередньо пов’язані з обсягом. Варто відзначити, що великі печі відрізняються кращою функціональністю, в порівнянні з компактними моделями. Якщо у вас маленька кухня і нікуди ставити повноцінну духовку, габаритна мікрохвильовка цілком може її замінити.

Перед тим як відправитися в магазин і купити мікрохвильову піч, заміряйте простір, в якому плануєте розмістити техніку. Ця порада особливо актуальна для тих, хто хоче купити вбудовану мікрохвильовку.

Потужність

Від потужності мікрохвиль безпосередньо залежить швидкість приготування страв. Середній показник потужності сучасних мікрохвильовок – 800-1000 Вт. Моделі, оснащені грилем, виграють в показниках потужності, оскільки до чистої величини додаються параметри нагрівальних елементів. Потужність конвекційних мікрохвильових печей може досягати 2,5 кВт. Чим більше потужність, тим швидше блюдо засмажується або пропікається.

Лідерами з потужності вважаються вироби, оснащені інверторною технологією. Щоб зрозуміти, як працюють такі печі, потрібно знати, що таке магнетрон. Магнетрон – це електронний прилад, який генерує СВЧ-випромінювання. У звичайних СВЧ-печах магнетрон видає максимальну потужність при включенні техніки, а в процесі приготування працює з перервами. Мікрохвильові печі з інверторною технологією оснащені магнетроном, який функціонує постійно, та плавно змінюється з потужністю. Така схема роботи позитивно впливає на смак їжі: всередині продуктів зберігається більше вологи та корисних речовин. Потужність випромінювання варіюється в залежності від режиму роботи, тому інверторна мікрохвильовка може заощадити до 50% споживаної електроенергії. Інверторні моделі найбільш економічні і довговічні. Крім того, така техніка дозволяє встановлювати рівень потужності максимально точно.

За замовчуванням, більшість мікрохвильовок налаштована на 100%-ву потужність. Не завжди такі настройки йдуть на користь їжі, що готується, тому потужність краще регулювати самостійно, в залежності від рецепту певного блюда.

микроволновка с конвекцией

Внутрішнє покриття камери

Від внутрішнього покриття СВЧ-печі багато в чому залежить довговічність техніки та необхідні способи догляду за поверхнями.

Покриття камери може бути:

 • біокерамічним;
 • антибактеріальним;
 • антипригарним;
 • керамічним;
 • з нержавіючої сталі;
 • з емалі.

Бюджетні моделі мікрохвильовок найчастіше емальовані зсередини. За емаллю легко доглядати, але в процесі експлуатації на внутрішньому покритті з’являються мікротріщини. У маленькі відколи неминуче потрапляють жир і вода, що призводить до корозії і поступової поломки печі.

Переваги внутрішнього покриття камери з нержавіючої сталі очевидні: цей матеріал не іржавіє. Доглядати за такою поверхнею потрібно за допомогою спеціальних засобів, використовуючи виключно м’якої тканини та губки. Найчастіше нержавіючою сталлю покривають камери конвекційних печей, що відносяться до більш високого цінового сегменту.

Кераміку та біокераміку також часто використовують в якості матеріалів внутрішнього покриття мікрохвильових печей. Ці поверхні міцні, стійкі до утворення нагару і подряпин, легко чистяться. До того ж, кераміка – екологічно чистий матеріал.

Функції антибактеріального і антипригарного покриттів випливають з самих назв: перше перешкоджає розмноженню мікробів, а друге – утворення нагару.

Матеріал корпусу і способи відкриття дверцят

У більшості випадків корпус мікрохвильовок складається з пофарбованого металу. Сучасний асортимент настільки різноманітний, що вам буде не важко підібрати пристрій під колір кухонного гарнітура, меблів або просто під настрій.

Менш поширений варіант – корпус з нержавіючої сталі. Відкривати мікрохвильовку можна за допомогою ручки або кнопки. Перший варіант – звична класика, другий – більш інноваційний.

встраиваемые микроволновки

Управління

Яку вибрати мікрохвильову піч, щоб вона була максимально зручною у використанні? Визначитися з відповіддю на це питання допоможе вибір типу управління. Панелі управління сучасних мікрохвильовок можуть бути оснащені:

 • механічними кнопками;
 • поворотними регуляторами;
 • сенсорними кнопками.

Механічна панель заслужила репутацію найпростішого, практичного та інтуїтивно зрозумілого типу управління. Складається така панель управління з двох поворотних регуляторів: один дозволяє вибрати потужність мікрохвиль і режим (якщо є гриль), другий – тривалість готування. У більшості випадків механічний тип управління служить дуже довго, та й вартість таких моделей доступна.

Механіка передбачає наявність кнопок, які можуть бути механічними і мембранними. Останній варіант найбільш поширений в сучасних моделях мікрохвильових печей. Мембранні кнопки немов «втоплені» в корпусі і покриті м’якою оболонкою. Такий тип клавіш більш зручний і практичний: їх легше натискати і чистити.

Сенсорні панелі управління – більш складні і варіативні. Налаштувати піч можна натисканням кількох кнопок: потужність, час і режим виводяться на дисплей відразу, після натиснення потрібної клавіші. Контрольна панель плоска, сенсор реагує на легкий дотик пальців. У порівнянні з механікою, сенсорні панелі управління служать менше.

Окремо варто відзначити діалогове або голосове управління піччю. У новітніх мікрохвильовках є можливість віддавати пристрою всі необхідні команди голосом. Що стосується діалогового управління, воно дозволяє спілкуватися з технікою, вибираючи один із запропонованих варіантів відповідей, що відображаються на дисплеї.

Вбудовані функції СВЧ печей

Для підвищення функціональності пристроїв виробники комплектують печі безліччю вбудованих опцій. Серед найбільш популярних функцій:

 • очищення парою – запускає процес очищення внутрішніх поверхонь камери; результат – жирові відкладення і залишки їжі будуть видалені за допомогою пари;
 • приготування на пару – з такою функцією ваша їжа буде не тільки смачною, але й корисною; досить вказати вид продукту, і програма виведе на дисплей час, що залишився до кінця готування;
 • захист від дітей – блокування клавіш, щоб уникнути «нових налаштувань» від вашого чада, також ця функція вміє запускати режим готування в призначений час;
 • автоматичне приготування – за допомогою цієї опції користувач може вибрати вид продукту і його вагу, а система сама визначиться з режимом, потужністю і тривалістю приготування;
 • видалення запахів – функція, яка миттєво позбавляє від запаху їжі, яку готували в печі;
 • автоматична підтримка температури – відмінна опція, якщо потрібно зберегти блюдо теплим, протягом певного часу;
 • рецепти для приготування – багато сучасних моделей оснащені режимами автоматичного приготування різних страв; по суті це набір простих команд, поміщених в пам’ять печі, який допоможе приготувати улюблений суп або печеню;
 • програмування процесу – мікрохвильовку можна запрограмувати на певні операції, які техніка виконає в призначений термін;
 • розморожування – суть функції в швидкому розморожуванні продуктів, в деяких моделях піч автоматично виконує цю дію і підбирає потрібні режими самостійно.

Крім того, практично у всіх СВЧ-печах є поворотний стіл, але тільки в деяких моделях його можна відключати. Це зручна функція для готування в прямокутній посуді і задіяння всього корисного простору мікрохвильовки.

У мікрохвильовки можуть бути вбудовані додаткові механізми на кшталт тарілки крісп (аналог сковорідки) або тостера (поки гріється суп, можна швидко підсмажити хліб).

Функції очищення паром, усунення неприємних запахів, наявність рецептів для приготування різноманітних страв, тощо – в основному, прерогатива мікрохвильових печей з електронним типом управління.

выбрать микроволновку

Як зробити покупку раціонально: бренди та вартість мікрохвильовок

Відомі виробники, які дорожать своєю репутацією, співпрацюють з надійними постачальниками запчастин, добре контролюють якість і вкладають величезні суми грошей у впровадження інноваційних технологій. Саме тому краще віддавати перевагу мікрохвильовкам популярних брендів. Серед лідерів ринку: Samsung, LG, Gorenje, Whirlpool, Panasonic, Toshiba, Zanussi.

Якщо ви хочете витратити гроші максимально раціонально і не переплатити, проведіть невелике дослідження. Порівняйте середню вартість мікрохвильовки виробництва 5-10 відомих брендів. Ваша мета – не просто порахувати середнє арифметичне існуючого цінового діапазону в цілому, а потрапити в середній ціновий діапазон популярного виробника.

Такий спосіб допоможе уникнути наступного неприємного сценарію. Наприклад, мікрохвильовка може бути середньою за ціною, але при цьому бути найдорожчою одиницею в лінійці бюджетної техніки від ненадійного виробника. Це означає, що така мікрохвильовка коштує дорожче через яскравий дизайн або додаткового функціоналу, але якість комплектуючих буде відповідати бюджетному статусу бренду. Та ж ситуація з дешевими микроволновками відомих брендів: заходячи в бюджетний сегмент, виробники змушені використовувати економ-варіанти комплектуючих.

Набагато краще, якщо ваш вибір паде на мікрохвильовку середнього цінового сегмента від авторитетного виробника, в лінійці якого є і більш коштовні, і дешевші моделі.

Вибираємо кращу модель мікрохвильовки для будинку

Перший крок до вдалої покупки – розуміння того, які габарити мікрохвильовки вам потрібні. Якщо користуватися технікою будуть максимум дві людини, і приготування кулінарних шедеврів не входить у ваші плани, дивіться в бік моделей об’ємом 13-19 літрів. Наприклад, у мікрохвильовки Beko MOC20100S зручна 17-літрова камера.

Великій сім’ї або хлібосольним господарям варто придивитися до моделей з об’ємом мінімум 20 літрів. А якщо ви маєте намір випробувати всі можливі функції техніки і експериментувати на кухні, обирайте мікрохвильовки ємністю 32 літри. Наприклад, мікрохвильова піч LG NeoChef Smart Inverter MJ3965AIS в змозі не тільки приготувати вечерю для великої родини, але навіть підготувати святковий стіл до вечірки.

Потужність мікрохвильовки особливо важлива для тих, хто економить час і хоче приготувати улюблене блюдо якнайшвидше. Але крім суб’єктивних бажань в цьому питанні потрібно враховувати об’єктивну реальність. Перед покупкою обов’язково поцікавтеся, яку потужність здатна витримати проводка у вашому будинку або квартирі.

Як вибрати тип мікрохвильовки і не прогадати? Якщо у вас вже є хороша духовка, плита і мультиварка, мікрохвильової печі «соло» буде цілком достатньо. Така піч швидко розігріє їжу і розморозить продукти. Всі інші функції вам вже доступні, завдяки іншій кухонній техніці.

мощность микроволновки

Яку вибрати мікрохвильову піч, якщо потрібна заміна духовці? Обирайте моделі з грилем, за допомогою яких ви зможете втілювати в життя найсміливіші кулінарні ідеї. Сучасні мікрохвильовки можуть випікати хліб, торти, кекси і іншу випічку.

Не бажаєте витрачати час на догляд за мікрохвильовкою? Придивіться до багатофункціональних моделей, які вміють очищати внутрішню поверхню паром і видаляти неприємні запахи.

Підсумки

Виявилось, що при виборі мікрохвильової печі вкрай важливо усвідомлювати мету покупки. Якщо точно знати, скільки людина буде користуватися технікою, наскільки активно готують в вашому домі і, нарешті, куди встановлять пристрій, вибір мікрохвильовки стає в рази легше.

Рівень потужності варто вибирати, виходячи з якості проводки і кількості необхідних програм. Що ж до додаткових функцій, тут все залежить від бажань і фінансових можливостей покупця. Користуючись мікрохвильовкою, не забувайте використовувати відповідний посуд і вчасно чистити піч зсередини і зовні, підбираючи побутову хімію, в залежності від матеріалу поверхонь. Пам’ятайте, що найрозповсюдженіша поломка техніки – це прогорання слюдяної пластини. Уникнути такого сценарію допоможе лише ретельне і своєчасне очищення мікрохвильовки від жиру і бруду.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
або


Ваша оцінка


Коментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів