Як вибрати зволожувач повітря?

Показати зміст статті

 1. ЯК СТВОРИТИ КОМФОРТНІ УМОВИ ДЛЯ ЗДОРОВОГО ЖИТТЯ?
 2. ПАРОВИЙ
 3. Переваги
 4. Недоліки
 5. УЛЬТРАЗВУКОВИЙ
 6. Схема роботи
 7. Переваги
 8. Недоліки
 9. ТРАДИЦІЙНИЙ
 10. Принцип роботи
 11. Переваги
 12. Недоліки

Стан людського здоров’я багато в чому залежить від мікроклімату приміщення. Тут враховується освітленість, наявність вентиляційних отворів, якість повітря. Причому останнє включає в себе хімічний склад повітря, ступінь його забрудненості, а також температуру й рівень вологості. У цій статті ми постараємося знайти відповіді на наступні питання:

 • Яким повинен бути мікроклімат у квартирі?
 • Навіщо потрібен зволожувач повітря?
 • Які бувають зволожувачі повітря і як вибрати ефективний?

Насправді від того, наскільки повітря насичене вологою, залежить не тільки самопочуття, але і якість життя людини. У холодну пору року, коли на повну потужність гріють батареї, повітря часто буває пересушеним. Тим більше, що в цей час відсоток вмісту води в повітрі опускається до 15%. У людей часто з’являються головні болі, запаморочення, відчуття сухості в носових пазухах і першіння в горлі. Гірше того – постійне вдихання сухого повітря може стати причиною появи алергічного нежитю, хронічного кашлю і навіть астми. Особливо вразливі маленькі діти, чий імунітет більш чутливий до порушень мікроклімату в приміщенні. Тому малюки часто хворіють на інфекційні та респіраторні захворювання.

ЯК СТВОРИТИ КОМФОРТНІ УМОВИ ДЛЯ ЗДОРОВОГО ЖИТТЯ?

Найкращий спосіб – встановити у своєму домі або офісі зволожувач повітря. Існує кілька різновидів таких приладів. Розглянемо деякі з них.

ПАРОВИЙ

Такий прилад працює за принципом гарячого випаровування – вода нагрівається і випаровується. Усе дуже просто, немов киплячий без кришки чайник. Його головною перевагою є можливість зволоження до 60%. Паровий зволожувач відрізняється високою продуктивністю, адже за годину безперервної роботи він випаровує до 700 г рідини. Від Вас потрібно лише наповнити спеціальний резервуар чистою водою і включити прилад. Такий зволожувач можна поставити в оранжереї, теплиці або «зимовому саду». З недоліків слід зазначити те, що під час роботи прилад видає гучні булькаючі звуки. Для деяких людей це може стати перешкодою для міцного нічного сну. Не рекомендується використовувати це чудо техніки в будинку, де є діти й домашні тварини – вони можуть випадково обпектися гарячою парою.

STADLER FORM F-005EH BlackSTADLER FORM F-005EH Black

Переваги

 • Висока продуктивність
 • Гаряча пара має очищуючий ефект
 • Дуже тихо працює
 • Автовідключення в разі відсутності води
 • Можна використовувати для ароматерапії

Недоліки

 • Високе енергоспоживання (до 800 Вт)
 • Не передбачені гігрометр * і гідростат **
 • При необережному поводженні можна отримати опік

УЛЬТРАЗВУКОВИЙ

Антикваріат, картини, музичні інструменти, паркет, меблі – все це вимагає особливо уважного догляду й контролю ступеня насичення атмосфери вологою. Ультразвуковий зволожувач працює практично безшумно. Вбудований гігростат дозволяє регулювати рівень вологості з урахуванням типу приміщення. Електронне управління за допомогою сенсорних кнопок або механічне – Ви можете вибрати прилад із зручним для Вас механізмом контролю.

Як правило, вони дуже компактні і ергономічні, що істотно розширює діапазон їх використання. Такий зволожувач – незамінний помічник у домі, де є маленькі діти. Більшість моделей оснащено міцним водонепроникним корпусом, під яким надійно приховані генератор, трансформатор, камера пароутворення, вентилятор, розпилювач і ультразвуковий блок. Продуктивність роботи пристроїв цього типу досягає 550 г/год. Слід зазначити, що деякі моделі мають додаткову систему фільтрації, спрямовану на зниження кількості пилу в повітрі.

Схема роботи

Головною ланкою в роботі такого зволожувача є випромінювач. При включенні пристрою в мережу він починає вібрувати з ультразвуковою частотою. Поступово вона стає настільки високою, що починає розбивати поверхню води на мікроскопічні частинки. Ці дрібні крапельки вже мають консистенцію аерозолю. Вони рівномірним потоком видуваються назовні за допомогою вентилятора. Туман, який утворився, поширюється в повітрі й насичує його вологою до встановлених користувачем меж. Після цього зволожувач припиняє свою роботу й переходить в режим очікування. Прилад самостійно контролює рівень зволоженості повітря, автоматично включаючись при необхідності. Таким чином здійснюється безперервна робота приладу для підтримки комфортного мікроклімату в приміщенні.

 DELFA DH161 WarmDELFA DH161 Warm

Переваги

 • Високоефективний і потужний
 • Обладнаний гігростатом
 • Безшумний
 • Безпечний

Недоліки

 • Необхідна демінералізація води

ТРАДИЦІЙНИЙ

Зволожувачі повітря даного типу відрізняються низьким рівнем шуму й простотою в експлуатації. Такий прилад ідеально підходить для дитячої кімнати, спальні, а також офісу. Він економічний, адже споживає мінімум електроенергії. Його конструкція дозволяє контролювати рівень наповненості резервуара для води.

Принцип роботи

Вода з бака потрапляє на випарні елементи. Вбудований вентилятор приймає сухе повітря з приміщення і проганяє його через випарник. Для очищення води в приладі використовується іонізуючий срібний стрижень або антибактеріальна касета, що запобігає розмноженню бактерій і шкідливих мікроорганізмів.

PHILIPS HU4803/01PHILIPS HU4803/01

Переваги

 • Природний процес зволоження
 • Низький рівень енергоспоживання (до 20 Вт)
 • Працює дуже тихо

Недоліки

 • Немає можливості контролювати рівень вологості

При виборі зволожувача повітря необхідно враховувати площу приміщення і специфіку його використання. Пам’ятайте про те, що для забезпечення оптимальних кліматичних умов ступінь вологості (рН) повинен бути таким:

 • для людини і книг – від 40 до 60%;
 • для кімнатних квітів – від 40 до 70%;
 • для рослин у «зимових садах», оранжереях і теплицях – від 55 до 75%;
 • для меблів, паркету, музичних інструментів – від 40 до 60%.

Для домашнього вжитку найкраще підійде ультразвуковий зволожувач. Він простий в управлінні і зазвичай красиво оформлений. Його можна поставити у вітальні, передпокої, спальні або дитячій кімнаті. Для створення оптимальних умов у квіткових оранжереях і магазинах підійде паровий зволожувач. Також слід звертати увагу і на додаткові опції пристрою – в деяких із них є ванночка для аромамасел.

Для довідки:

* Гігрометр – спеціальний прилад, який визначає рівень вологи в повітрі.

** Гідростат – елемент у зволожувачі повітря, який відповідає за підтримання заданого рівня вологості. Іноді виконує і додаткові функції – нагрівання/охолодження повітря і очищення.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
або


Ваша оцінка


Коментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів