Прасуйте із задоволенням: 8 простих правил

Часто купуючи давно відому нам побутову техніку, ми навіть не думаємо зазирнути в інструкцію та дізнатися, як же все-таки правильно користуватися тим чи іншим приладом. Сьогодні ми розповімо вам багато цікавого про праску. Виникає запитання: «Що нового ви можете нам розповісти? Ми і так все знаємо – включив і прасуєш!»

Праска на прасувальній дошці

Насправді, щоб збільшити термін служби праски та зробити її роботу більш якісною, вам варто дотримуватися кількох простих правил:

Правило № 1

Жорстка вода, яку ми використовуємо, призводить до утворення накипу в прасці. Очистити праску від накипу можна легко в домашніх умовах. Найпоширеніший спосіб – за допомогою лимонної кислоти. Необхідно в окремому посуді розчинити пачку лимонної кислоти та влити отриману рідину в резервуар праски. Після чого потрібно встановити максимальну температуру роботи приладу та включити його. Після повного нагріву пристрою натисніть кнопку подачі пари. З отворів підошви праски видаляться залишки накипу. Після закінчення процедури ретельно промийте резервуар простою водою та протріть підошву.

Правило № 2

Перш, ніж ви розпочнете процес прасування, упевніться, що підготували рівну поверхню та воду. Вода для праски не повинна бути надто жорсткою, тому краще використовувати дистильовану воду.

Правило № 3

Тепер слід перевірити підошву праски та переконатися, що на ній немає забруднень. Якщо вона все-таки забруднилася, використовуйте для очищення спеціальний олівець, який дуже популярний. Спосіб очищення олівцем надзвичайно простий – нагрійте праску до максимальної температури й олівцем проведіть по підошві. Ви побачите, як олівець почне танути та легко прибирати весь бруд з підошви. Після очищення випустіть пару з отворів і протріть підошву серветкою.

Правило № 4

Прасувати рекомендується тільки чисту білизну, інакше плями, які є на одязі, залишаться там назавжди.

Правило № 5

На будь-якому текстильному виробі є ярлик з умовними позначеннями з догляду. Використовуйте ці «підказки» при прасуванні.

Ярлик на одязі з умовними позначеннями по догляду

Правило № 6

Для того, щоб речі не розтягувались та довше зберігали свою первісну форму, прасуйте їх уздовж напрямку часткової нитки, а не поперек.

Правило № 7

Для різних типів тканин слід використовувати відповідний температурний режим:

  • вироби з велюру й оксамиту слід відпарювати, не знімаючи з вішалки;
  • шовкові речі залишаться м’якими, якщо їх прасувати вологими та не висушувати праскою насухо;
  • для того, щоб опуклі малюнки на одязі не деформувалися, їх краще прасувати на мінімальній температурі;
  • лляні та бавовняні вироби високих температур не бояться;
  • речі з вовни прасують через вологу марлю або ганчірку, щоб уникнути усадки;
  • перш, ніж прасувати мережива, їх варто накрохмалити. Це додасть їм форму та захистить від випадкового пошкодження, викликаного високою температурою.

Правило № 8

Щоб речі не зім’ялися, їх варто складати в шафу охолонувшими.

Альтернативне використання праски

Якщо ви думаєте, що праску можна використовувати тільки за прямим призначенням, то ви помиляєтеся. Ми познайомимо вас з незвичайними способами експлуатації цього побутового приладу:

  1. Легко позбудьтеся від плям парафіну на текстильному виробі: пропрасуйте місце забруднення через паперову серветку.
  2. Подбайте про свіжість і збереження продуктів, збираючись в похід або на пікнік. За допомогою праски та фольги запаяйте пластиковий пакет, щоб туди не потрапляв пил і всіляка живність. Просто оберніть краї пакета фольгою та поставте зверху праску.
  3. Видалити застарілі плями з килима допоможе миючий засіб, праска та рушник. Збризніть забруднення миючим засобом, накрийте тканиною та пропрасуйте праскою. Повторюйте процедуру до того моменту, поки пляма не зникне.

Наостанок, не забудьте переконатися, що на підошві не залишилося забруднень.

Якщо ж такі є, рекомендуємо скористатися порадами, які ми привели раніше. Бажаємо вам комфортної експлуатації вашої техніки!

Ознайомитися з асортиментом супутніх товарів для прасок можна за посиланнями:

Прасувальні дошки

Аксесуари для прасок

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
абоКоментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів