Драма «Хто ти, Філіпе?» відповідає на питання, як жити, коли навколо війна

Коли війна ламає долі, нищить плани і відбирає сенс життя, головний герой вигукує: «Я не хочу цього розуміти, я втомився від цього»… 29 червня на широкі екрани кінотеатрів України виходить польська драма «Хто ти, Філіпе?», що відгукнеться у серці кожного українця.

…Друга світова війна триває. Щодня. Щохвилини. Утікач із Варшавського гетто, будучи польським євреєм за походженням, який завжди мріяв бути архітектором, розуміє, що у нього  лише два шляхи: або його розстріляють нацистські вовки, або він спробує потрапити в саму серцевину вовчої зграї і помститися.

Але для цього він має переступити через все, у що до цього вірив.

Головний герой Філіп є втіленням трагедії усього єврейського народу, він стає прообразом всіх людей, які втратили свій дім, родину, опору і розуміння, навіщо жити, коли навколо війна. Він постає перед моральними питаннями, які не змозі вирішити і подолати. Робить вчинки, які б за мирного часу ніколи б не здійснив. І його оточують такі ж збентежені і розбиті війною люди, які втратили безмежно багато.

Війна ламає усіх, але вижити і залишитися людиною… можна?

Драма польського режисера Міхала Квечинського «Хто ти, Філіпе?» заснована на романі з автобіографічними мотивами письменника єврейського походження Леопольда Тирманда.

«Це не чергова зворушлива історія про війну», – зазначають творці фільму. Тут немає підтримки, тут самотній прихований особистий спротив нацистському режиму під час однієї з найстрашніших світових війн.

Режисер Міхал Квечинський сказав: «Це дослідження самотньої, відчуженої людини, яка застигла у травмі, яку спричиняє війна. Філіп мав стати архітектором, але замість цього доля зробила його офіціантом. Він не був би самотнім у цьому відношенні сьогодні. Біженці з України, Сирії, Афганістану… Друга світова війна – лише місце дії, сценографія цієї кіноповісті. Що справді важливо, так це психоморальна проблема, яка турбує головного героя, і Філіп показує нам, що вона може бути універсальною, незалежно від часових рамок сюжету».

Драма нагороджена «Срібними левами» та окремою відзнакою за операторську роботу й грим. Виконавець головної ролі Ерік Кульм (молодший) отримав нагороду «молодого актора, який вирізняється неперевершеною індивідуальністю» Збишека Цибульського. До речі, він присвятив підготовці до ролі майже рік свого життя. Еріку довелося вивчити всю роль німецькою, відшліфувати французьку, змінити 10 кг власної ваги, навчитися танцювати чечітку і боксувати. І потім зйомки у воді при температурі 11 градусів по двадцять годин до шостої ранку. Темп і умови вбивчі. Але такий фільм. Така війна. Така сила потрібна, щоб вижити у війні там, у кіно. І щоб надихнути нас усіх, по цей бік екрану… триматися.

Прем’єра драми «Хто ти, Філіпе?» в Україні – вже з 29 червня в діючих кінотеатрах України. Стежте за новинами проєкту в соціальних мережах FILM.UA Distribution і вигравайте квитки на перегляд стрічки на сторінках Фокстрот у Telegram, Facebook й Instagram.

 

Жанр: драма

Виробництво: Telewizja Polska

Копродукція: AKSON STUDIO

Режисер: Міхал Квечинський

Сценарист: Міхал Квечинський, Міхал Матейкевич

Оператор: Міхал Собочинський

Композитор: Робот Кох

У ролях: Ерік Кульм (молодший), Віктор Мотеле, Каролін Гартіг, Зое Штрауб, Сандра Джимальська та інші

Прем’єра в Україні: 29.06.2023

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
або


Ваша оцінка


Коментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів