На що звернути увагу під час вибору об’єктива Canon?

Показати зміст статті

  1. Фокусування
  2. USM
  3. Кільцевий тип USM
  4. MICRO USM
  5. NANO USM
  6. STM

Фокусування

Перше, що помічає око людини, дивлячись на фотографію, – це у фокусі модель/об’єкт чи ні. Починаючи з 1987 року Canon стає першою компанією, яка додала мотор фокусування в середину об’єктива. Зараз у об’єктивах Canon використовуються три основні типи фокусуючих моторів. Це STM, USM і звичайний мотор постійного струму. У чому ж різниця між цими типами моторів?

Фото песика на траві - фокусування

USM

USM (ультразвуковий мотор) – це найпоширеніший тип мотора в лінійці Canon EF на сьогодні. Спільною особливістю моторів USM є те, що вони перетворюють енергію ультразвукової вібрації під обертальну силу для переміщення фокусу об’єктива. Зараз це найшвидший двигун фокусування в лінійці об’єктивів Canon. Водночас у вас буде можливість у будь-якому випадку фокусуватися вручну, без повного відключення автофокусування.

Кільцевий тип USM

Подібний варіант мотора є в більшості професійних об’єктивів лінійки Canon. Двигун USM кільцевого типу не настільки тихий, як двигуни STM, але він все ще досить тихий для призначеної для нього продуктивності. USM – це підходящий варіант для зйомки дикої природи або спортивної фотографії, саме там, де так важлива швидкість.

Приклад двигуна USM кільцевого типу

Приклад двигуна USM кільцевого типу

MICRO USM

MICRO USM – фото велогонок

Micro USM був розроблений для розміщення в широкому діапазоні лінз, не обмежуючись розміром бічної стінки об’єктива. Він усе такий же швидкий, як і кільцевий тип USM, але водночас приблизно в половину легше.

Приклад двигуна Micro USM

Приклад двигуна Micro USM

NANO USM

Nano USM – це новітня технологія Canon у галузі фокусування. Оголошений на початку 2016 р. Він поєднує в собі швидкість кільцевого типу USM з тихою роботою STM. Особливості цього двигуна роблять його ідеально підходящим для фотографування рухомих об’єктів або запису відео, де так важливі тихі та гладкі переходи фокусу.

Nano USM - фото білоголового орлана

Приклад двигуна Nano USM

Приклад двигуна Nano USM

STM

Лінзи з мотором STM допомагають створювати чудові фотографії і відео. Вони названі на честь елемента технології, яка називається «Кроковий двигун». Майже безшумна технологія фокусування STM (з використанням крокового електромотора) дозволяє дуже швидко фокусуватися під час фотографування, тому ви не пропустите жодної миті. Ця технологія істотно спрощує зйомку високоякісного відео, забезпечуючи стабільне безперервне й точне фокусування. Тому ви отримаєте плавні переходи у відео і звук, який містить тільки тони довкілля, а не шум від роботи фокусування двигуна. Незважаючи на те, що деякі мотори, фокусуючись, створюють дуже дивні і відволікаючі механічні шуми, STM лінзи фокусуються тихо, що дає змогу записувати звуки природи й навколишнього оточення максимально точно.

Приклад двигуна STM

Приклад двигуна STM

У цьому відео можна наочно оцінити роботу різних моторів фокусування:

Сподіваємося, що цей матеріал буде корисний для вас під час вибору об’єктива від Canon.

Джерело: canon.ua

Фото підводного світу

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
або


Ваша оцінка


Коментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів