Як підключити телефон до телевізора: 5 варіантів

Показати зміст статті

 1. Як під’єднати телефон до телевізора через USB
 2. Як під’єднати телефон до телевізора через HDMI
 3. Як під’єднати телефон до телевізора через Wi-Fi Direct
 4. Як під’єднати телефон до телевізора через AirPlay
 5. Як під’єднати телефон до телевізора через Chromecast
 6. Який спосіб підключення вибрати

Хоча б раз користувачі стикаються з необхідністю з’єднати смартфон і ТВ. Сценаріїв, при яких шукають, як під’єднатися телефоном до телевізора, багато: показати фотографії на великому екрані, запустити фільм, скачаний на портативний пристрій, або бажання пройти мобільну гру з комфортом.

Виробники смартфонів і ТБ надають кілька способів сполучення двох пристроїв, у цьому матеріалі розповідаємо про прості та дієві варіанти.

Як під’єднати телефон до телевізора через USB

З’єднання через інтерфейс USB — перше, що роблять користувачі, коли шукають способи як під’єднати телефон до телевізора. У цьому разі вам не потрібен телевізор із технологією розумного ТБ — більшість панелей 2010 року випуску мають відповідний роз’єм.
При сполученні через інтерфейс USB смартфон стає переносним дисковим накопичувачем, можна відтворювати файли мультимедіа, такі як фотографії, відеоролики та музичні композиції. Цей метод не передбачає дублювання вмісту екрана з мобільного пристрою на великому дисплеї — ви не зможете запускати додатки та ігри з мобільного пристрою на телевізорі.

Ще один недолік — обмежена підтримка форматів файлів. Відтворення мультимедіа відбувається за допомогою вбудованих утиліт телевізора. Якщо плеєр не зможе зчитати формат, він його не запустить, навіть якщо це можна зробити зі смартфона.

Опишемо етапи під’єднання телефона і телевізора через USB:

 1. З’єднайте обидва пристрої відповідним кабелем. Підійде комплектний зарядний шнур телефона.
 2. Виберіть спосіб підключення на смартфоні. За замовчуванням ґаджет працює в режимі зарядки. Потрібно перевести його в режим MTP, якщо використовується більш сучасний телевізор.

Для старіших моделей краще вибрати пункт «USB-накопичувач».
Як джерело сигналу на ТБ потрібно вибрати USB. Якщо в телевізорі є кілька роз’ємів, краще заздалегідь подивитися, як вони підписані й натиснути на відповідну назву в меню Source.

Для навігації по внутрішній пам’яті телефону використовуйте стрілки, запустити відтворення можна клавішею OK. В окремих випадках телевізор може не бачити смартфон. Найімовірніше, один з інтерфейсів не підтримує зчитування накопичувачів і використовується тільки для підключення периферії. Якщо ви зіткнулися з цією ситуацією, переставте кабель в інший USB-роз’єм.

Як під’єднати телефон до телевізора через HDMI

На відміну від з’єднання мобільного пристрою з панеллю через USB, інтерфейс HDMI пропонує інший підхід як під’єднувати телефон до телевізора. Якщо з USB ви використовуєте смартфон як флешку, HDMI дає змогу транслювати картинку з ґаджета на велику панель. ТВ дублює те, що відбувається на екрані портативного пристрою.

Розглянемо переваги цього способу:

 • можна запускати ігри та додатки;
 • доступне використання стрімінгових сервісів;
 • ви все ще маєте можливість програвати мультимедіа з внутрішнього накопичувача смартфона.

Недолік підключення по HDMI полягає в тому, що ви не можете користуватися портативним ґаджетом паралельно з трансляцією на великій панелі — будь-яка дія на телефоні відображається в телевізорі.

Щоб під’єднати смартфон через HDMI, необхідно дотриматися двох умов: телевізор повинен мати відповідний роз’єм, у вас має бути спеціальний дріт — на одному кінці вихід HDMI, на другому — USB-C. Алгоритм дій, як з телефона під’єднатися до телевізора таким чином, простий:

 1. Під’єднайте обидва пристрої через кабель.
 2. Увімкніть ТВ і активуйте HDMI як варіант виведення зображення.
 3. Візьміть пульт і натисніть кнопку Source. Відкриється меню, де можна вибрати джерело сигналу.

Якщо зображення з’явилося на телевізорі — ви все зробили правильно. Іноді трансляція не починається, найімовірніше, причина в тому, що на панелі кілька інтерфейсів HDMI. У такому разі змініть джерело на HDMI2 або HDMI3, щоб вивести картинку на панель.

Як під’єднати телефон до телевізора через Wi-Fi Direct

З появою пристроїв Smart TV з’явилася можливість використовувати бездротову мережу для сполучення смартфона і ТВ. Метод зручний тим, що вам не потрібні кабелі, перехідники та інші аксесуари. Можна з’єднати два пристрої по Wi-Fi, і для цього не потрібен роутер — мобільний пристрій під’єднується до телевізора безпосередньо.
Існують два методи взаємодії з великим екраном за допомогою Wi-Fi Direct:

 • стандартний — передбачає використання смартфона як дискового сховища, можна переглядати мультимедіа з внутрішньої пам’яті;
 • розширений — при встановленні програми з підтримкою

DLNA з’явиться можливість транслювати картинку з телефону на великий екран.

Щоб використовувати Wi-Fi Direct, потрібно ввімкнути функцію в налаштуваннях смартфона і ТВ. Після цього на мобільному гаджеті з’явиться список доступних девайсів, потрібно вибрати той, до якого ви хочете під’єднатися. Щойно з’єднання буде встановлено, з’явиться можливість передавати файли на телевізор через меню «Відправити».

Хоча у цього методу під’єднання телефона до телевізора є низка переваг, технологія Wi-Fi Direct має деякі недоліки:

 1. Сильна витрата акумулятора. Постійний обмін пакетами даних створює сильне навантаження на модулі з’єднання і процесор смартфона. Через це ґаджет буде швидко розряджатися.
 2. Обмежений радіус дії. Для стабільного підключення мобільний пристрій має перебувати на відстані близько двох метрів. У такому разі швидкість передачі файлів буде швидкою, можна транслювати зображення без втрат.

Попри це Wi-Fi Direct є найпростішим і найзручнішим способом з’єднання двох пристроїв.

Як під’єднати телефон до телевізора через AirPlay

Продукція Apple відома екосистемою — ґаджети бренду тісно інтегровані один з одним, завдяки цьому вони взаємодіють між собою на льоту. За межами екосистеми пристрої Apple не можуть похвалитися таким рівнем сполученості, тому якщо ви хочете під’єднати iPhone до телевізора, вам не обійтися без приставки Apple TV.
За можливість виведення картинки зі смартфона на великий екран відповідає технологія AirPlay. Це функція, яка дає змогу пристроям Apple передавати мультимедійні дані: відео, зображення і музику — на сумісні пристрої, включно з телевізорами, колонками.

Головна умова — всі ґаджети мають перебувати в одній мережі. AirPlay працює тільки якщо обидва пристрої під’єднані до однієї мережі Wi-Fi, перебувають у радіусі дії Bluetooth.

Для трансляції екрана iPhone на телевізор потрібно виконати такі дії:

 • під’єднайте пристрої до мережі — якщо ви використовуєте дводіапазонний роутер (з частотою роботи 2,4 Гц і 5 Гц), важливо переконатися, що телефон і приставка з’єднані з однією точкою доступу;
 • відкрийте «Центр управління» на iPhone і виберіть пункт «Повтор екрана» — для цього змахніть шторку і натисніть на тайл з іконкою двох перетнутих прямокутників;
 • у списку доступних пристроїв виберіть Apple TV — щойно ви натиснете, почнеться трансляція.

Функція AirPlay — легкий метод як під’єднатися до телевізора через Айфон. При використанні цього способу вам не потрібні додаткові додатки та спеціальні аксесуари. Виробник подбав про те, щоб сполучення було бездротовим.

Як під’єднати телефон до телевізора через Chromecast

Зручний спосіб під’єднання, який підходить для смартфонів під управлінням ОС Android і iOS. Спочатку Chromecast замислювався як окремий донгл, який дає змогу дублювати екран програми, запущеної з мобільного пристрою, на великому екрані. Пізніше цю технологію стали впроваджувати у свої панелі виробники Smart TV.
Розглянемо список брендів, які підтримують Chromecast:

 • Philips.
 • Skyworth.
 • Soniq.
 • Toshiba.
 • Sony.
 • Sharp.
 • Vizio.
 • Polaroid.

Щоб дізнатися, чи підтримує ваш телевізор вбудовану технологію Chromecast, можна відвідати офіційну сторінку Google. Якщо в списку не виявиться вашої моделі телевізора, вам доведеться купити донгл.

Інструкція, як під’єднувати телефон до телевізора через «Хромкаст» складається з трьох пунктів:

 • встановіть приставку в інтерфейс HDMI на ТВ;
 • як джерело виведення зображення на великому екрані виберіть відповідний інтерфейс;
 • за допомогою вбудованого меню Хромкаст з’єднайте донгл з бездротовою мережею;
 • встановіть програму Google Home, увійдіть до облікового запису і проведіть первинне налаштування.

Після цього можна запускати мультимедіа на смартфоні й транслювати відтворення на великому екрані. Chromecast прийматиме сигнал і виконуватиме функцію медіаплеєра.

Оскільки донгл від Гугла не дає змоги повністю дублювати екран смартфона на ТБ, можливості стримінгу ігор з портативного ґаджета на панель обмежені. Перед тим як запустити тайтл на великому екрані, потрібно переконатися, що в нього інтегрована підтримка Chromecast.

Який спосіб підключення вибрати

Підбиваючи підсумки, можна сказати, що кожен метод підключення має низку переваг і не позбавлений слабких сторін. Дротові варіанти вирізняються надійністю, тоді як бездротові пропонують зручність підключення і простоту налаштування.
Серед варіантів, як з телефону під’єднатися до телевізора через дріт, найкращим варіантом буде HDMI. Порівняно зі з’єднанням по USB, інтерфейс для мультимедіа високої чіткості не має обмежень, з якими стикаєшся, коли використовуєш послідовний інтерфейс.

Відзначимо сильні сторони з’єднання через цифровий кабель:

 • передача зображення без затримок;
 • виведення картинки у високій роздільній здатності;
 • трансляція звуку на телевізор.

Використання HDMI перетворює навіть старий телевізор на просунутий Smart TV. Недоліком є необхідність мати при собі окремий кабель з’єднання.

Якщо говорити про бездротові з’єднання, то між Wi-Fi Direct, AirPlay і Chromecast пріоритет краще віддати останньому варіанту. Трансляцію можна запускати з будь-якої мобільної платформи, стримінг помірно витрачає акумулятор мобільного пристрою, а вартість донгла від Google дешевша за приставку Apple. У разі, коли вибір підключення не надається, найкращим варіантом буде той, який є у вас під рукою.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
або


Ваша оцінка


Коментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів