Як підключити телевізор до інтернету: кращі способи для сучасних і старих ТВ

Показати зміст статті

 1. Які телевізори можна підключити до інтернету?
 2. Як підключити телевізор до інтернету через Wi-Fi?
 3. Якщо у телевізора є модуль Wi-Fi
 4. Якщо у телевізора немає Wi-Fi
 5. Дротове підключення по LAN-кабелю
 6. Підключення інтернету до старих телевізорів
 7. Apple TV: в чому особливість приставки
 8. Як підключити телевізор LG?
 9. Як підключити телевізор Samsung?
 10. Як підключити телевізори Philips?
 11. Можливі проблеми і способи їх вирішення

Бажаєте дивитися все, що хочеться, на великому екрані, не обмежуючись програмою телепередач? Місія здійсненна! Потрібно тільки підключити ТВ до інтернету. Про те, як виконати підключення і як налаштувати телевізор на інтернет, навіть якщо у вас не смарт-модель, – далі в статті.

Які телевізори можна підключити до інтернету?

Якість телевізорів з кожним роком стає все краще: вдосконалюється кольору, роздільна здатність і, звичайно ж, вбудований функціонал. Сьогодні практично всі сучасні моделі телевізорів мають можливість підключення до інтернету і функції Смарт ТВ. Перевірити наявність модулів вай-фай і Смарт ТВ можна, заглянувши в інструкцію користувача.

Найчастіше підключення до інтернету виконується через кабель або Wi-Fi. А деякі моделі поєднують ці дві опції і дають користувачеві можливість вибору режиму підключення. Якщо у вас стара техніка з роз’ємами HDMI або «тюльпанами», не впадайте у відчай. При бажанні і наявності смарт-приставки можна підключитися до мережі. Читайте далі, щоб дізнатися як.

Як підключити телевізор до інтернету через Wi-Fi?

Підключення до мережі по Wi-Fi можливо, якщо в телевізор вже вбудований бездротовий модуль або техніка підтримує USB-адаптер бездротового зв’язку.

Якщо у телевізора є модуль Wi-Fi

Переконайтеся, що роутер або модем в робочому стані. Схема підключення виглядає так.

 • Натисніть кнопку «Меню» на пульті управління і виберіть пункт «Мережа».
 • Далі перейдіть в меню налаштувань мережі, натисніть «Пуск».
 • На екрані має з’явитися вікно зі списком доступних мережевих з’єднань. Виберіть бездротове з’єднання Wi-Fi.
 • На дисплеї відобразиться вікно з пошуком бездротового маршрутизатора і за декілька хвилин ви зможете активувати ваш пристрій.
 • Натисніть на ваш роутер в списку і введіть ключ безпеки (пароль), якщо такий є.
 • Після введення пароля телевізор перевірить бездротове з’єднання з мережею і повідомить про успішне підключення до інтернету.

Іноді при автоматичному з’єднанні IP-адреса може видавати помилку. Як підключити Смарт ТВ до інтернету в такому випадку? Знадобиться ручне введення айпі-адреси. Знайдіть в меню пункт «Налаштування IP», виберіть опцію «Режим IP» і потім «Ручний». Далі необхідно вручну ввести цифри вашого айпі. Стандартний адреса: 192.168.1.86. Значення для маски підмережі – 255.255.255.0, для пункту «Шлюз» – 192.168.0.1., Для сервера DNS ті ж цифри – 192.168.0.1.

Щоб перевірити підключення, запустіть браузер і спробуйте виконати пошук за будь-якою ключовою фразою.

Якщо у телевізора немає Wi-Fi

Як підключити старий телевізор до інтернету? Щоб підключити інтернет на старому телевізорі без модуля Wi-Fi, знадобиться додаткове обладнання. Один з кращих варіантів – Wi-Fi адаптер або телебокс (приставка) на Android. Перший варіант підійде для Смарт ТВ або старіших моделей техніки з роз’ємами HDMI. А приставка дозволить вам підключити до мережі навіть бабусин телевізор з роз’ємами типу «тюльпан». Що таке телебокс? По суті, це маленька пластикова коробка з платою, процесором, пам’яттю і портами всередині. Всі ці механізми працюють під управлінням операційної системи Android. Вибираючи «розумну» приставку враховуйте, що в ній повинні бути роз’єми HDMI або інші порти, які збігаються з роз’ємами вашого телевізора.

Послідовність підключення приставки наступна.

 • Увімкніть ТВ і приставку в розетки. Натисніть на кнопку живлення телебокса або скористайтеся пультом для її включення.
 • Візьміть кабель HDMI (тюльпан) і підключіть один кінець в телебокс, а інший до відповідного роз’єму телевізора. Виходи HDMI зазвичай підписані, а роз’єми-тюльпани пофарбовані в різні кольори, що дозволяє легко зорієнтуватися.
 • Натисніть на пульті кнопку меню і виберіть джерело сигналу. Якщо підключення виконувалося через HDMI, вибираємо відповідний пункт.
 • На екрані ТБ з’явиться меню телебокса з можливістю установки різних додатків і виходом в інтернет.

Навіть якщо у вашому телевізорі є вбудована функція Smart-TV, але ви не задоволені якістю софта або швидкістю роботи опції, варіант з підключенням приставки Android стане в нагоді. Використовуючи телебокс, ви можете збільшити швидкість завантаження потрібних додатків і уникнути «зависання» Смарт ТВ.

Як підключити інтернет ТВ через Wi-Fi адаптер без проблем? Віддайте перевагу обладнанню тієї ж фірми, що і ваш телевізор. Після підключення адаптера до ТВ вам залишиться тільки зайти в налаштування, вибрати свою бездротову мережу і ввести пароль для підключення.

Дротове підключення по LAN-кабелю

Здебільшого, сигнал інтернету при підключенні через провід сильніший і більш стабільний. Однак користувачеві доведеться подбати про комфортне укладання кабелю на підлозі або на стіні. LAN-провід може йти безпосередньо від провайдера або підключатися за допомогою маршрутизатора (роутер, модем). Для підключення вам знадобиться:

 • шнур потрібної довжини;
 • роутер (модем) з налаштованим інтернетом.

Як підключити телевізор до інтернету через кабель? Необхідно підключити один кінець кабелю до потрібного роз’єму ТВ (отвір має бути підписаний абревіатурою LAN), а другий – до LAN-порту роутера або модему. Якщо ви підключаєте інтернет кабелем безпосередньо від провайдера, потрібно під’єднати виту пару проводів до роз’ємів телевізора.

Більшість налаштованих роутерів, які роздають вай-фай, після такого приєднання починають працювати автоматично. Але якщо вам не вдається зайти в інтернет, перевірте статус підключення в налаштуваннях.

Як налаштувати інтернет на телевізорі? Для цього треба зайти в меню налаштувань, натиснувши відповідну кнопку на пульті. Знайдіть вкладку під назвою «Мережі». Тепер можна приступати до управління мережевими підключеннями. У списку доступних мереж необхідно вибрати ваше з’єднання і натиснути «Ок», а потім «Готово», щоб завершити підключення до інтернету. Описаних маніпуляцій досить, якщо для підключення ви використовуєте модем або роутер, а техніка підтримує динамічний IP. Тим, хто хоче підключитися до мережі безпосередньо, доведеться увійти в меню розширених налаштувань і прописати IP і DNS вручну. Необхідні маніпуляції і дані описані на початку статті, а саме в пункті «Як підключити телевізор до інтернету через Wi-Fi?».

Як під’єднати телевізор до інтернету, якщо роутера або модема у вас немає? Дізнайтеся, який тип підключення використовує ваш провайдер. Якщо це динамічний або статичний IP, можна під’єднати кабель до телевізора. Однак тут є важливий нюанс: підключення не повинно бути запароленим. Якщо джерело сигналу захищене паролем, для з’єднання з інтернетом не обійтися без маршрутизатора.

Підключення інтернету до старих телевізорів

Як підключити інтернет до телевізора без Смарт ТВ? Старий телевізор легко можна зробити «розумним», якщо придбати і підключити ТВ-бокс. Приставку потрібно підключити до кабелів-тюльпанів, орієнтуючись за кольором, а потім необхідно з’єднати другий край проводів з виходами телевізора.

Управління телебоксом здійснюється за допомогою пульта. В налаштуваннях приставки потрібно вибрати «установки», «провідні та безпровідні мережі», потім натиснути «дротова або Wi-Fi»; вибрати «підключення до мережі», клікнути на назву вашої мережі в списку, якщо необхідно, ввести пароль і натиснути «завершити».

Встановивши смарт-бокси, ви зможете блукати в інтернеті, насолоджуватися переглядом фільмів онлайн, оновлювати соцмережі, перевіряти електронну пошту, дивитися фото на великому екрані і не тільки. Однак якщо ваш телевізор старий, розраховувати на високу роздільну здатність картинки не варто. Що стосується функціоналу та обсягу пам’яті телебокса, вони залежать від виробника і моделі пристрою.

Apple TV: в чому особливість приставки

Головна перевага і відмінність телебокса Apple – це можливість перегляду відео та фото у високій роздільній здатності. Підключивши Apple TV, користувач отримує доступ до бібліотек iTunes, Apple Music і іншого контенту в Apple Store. Також яблучний гаджет дозволяє завантажувати різні корисні додатки та ігри, користуватися послугами онлайн-кінотеатрів. При бажанні, можна навіть влаштовувати трансляції з телефона або комп’ютера на екран телевізора за допомогою утиліти AirPlay.

Приставка Apple TV оснащена пультом управління, а ось HDMI-кабель для з’єднання з телевізором в більшості випадків доведеться купувати окремо. Як підключити телевізор до інтернету через приставку Apple?

 • Увімкніть телевізор і телебокс Apple в розетку.
 • З’єднайте пристрої за допомогою HDMI-кабелю. А провід для інтернету до гнізда 10/100 Ethernet.
 • Налаштуйте на екрані ТБ в якості джерела сигналу виберіть HDMI.

При першому включенні Apple TV користувач зможе вибрати бажану мову інтерфейсу і активувати голосового помічника Siri. Якщо дисплей не реагує на підключення яблучного телебокса, перевірте фіксацію і цілісність проводів і при необхідності перезавантажте пристрій.

Як підключити телевізор до інтернету, якщо у вас є AppleID? В такому випадку підключити телебокс буде в рази легше – потрібно просто піднести гаджет ближче до телевізора і слідувати простим інструкціям техніки. Ще одна корисна порада – вибравши місце розташування Apple TV в настройках, ви зможете синхронізувати екран «Додому» і всі програми, встановлені на приставці.

Власники Apple TV можуть управляти приставкою через смартфон за допомогою опції iBeacon. Щоб використовувати свій айфон замість пульта управління, потрібно:

 • переконатися, що ТБ підключене до Apple-TV;
 • включити Bluetooth і Wi-Fi на смартфоні;
 • постояти з включеним пристроєм біля екрану працюючого ТВ близько хвилини;
 • відійти на 2 кроки назад і підтвердити налаштування приставки у спливаючому вікні на екрані смартфона;
 • залогінитися в AppleID;
 • зберегти AppleID на телебоксі і дозволити надсилати звіти.

Після цих дій, гаджети синхронізуються автоматично. Якщо ж з підключенням виникнуть труднощі, можна спробувати авторизуватися через програму Apple TV Remote на iOS або iPadOS-пристрої. Скачайте один з цих додатків в Apple Store, зайдіть в програму і виберіть свій телебокс зі списку. Увага: обидва гаджета повинні бути підключені до одного джерела Wi-Fi. Далі необхідно увійти в меню налаштувань Apple TV і ввести код з дисплея айфона. Іноді гаджети сполучаються автоматично і код вводити не потрібно.

Особливість Apple TV – в його простоті. Техніка сама підкаже користувачеві, що робити, залишиться лише читати повідомлення на екрані і натискати кнопки. Підключити пристрої та налаштувати інтернет зможе будь-хто, навіть новачок і недосвідчений користувач. Про це подбали інженери Apple.

Як підключити телевізор LG?

Якщо ваша модель телевізора LG має вбудований модуль Wi-Fi і функцію Smart-TV, процес підключення та налаштування інтернету займе кілька хвилин. Щоб підключити led телевізор до інтернету, виконайте наступні дії.

 • Увімкніть ТВ і натисніть на пульті кнопку «Налаштування» (зазвичай з зображенням шестерні у верхній частині пульта).
 • Збоку з’являться іконки, нас цікавить остання опція з трьома крапками під назвою «Розширені настройки». Натисніть на неї.
 • Після кількох секунд на екрані з’явиться вікно, в якому необхідно вибрати розділ «Мережа».
 • Далі зі списку виберіть опцію «Підключення до мережі Wi-Fi» і знайдіть ім’я своєї мережі.
 • При необхідності введіть пароль від вашого вай-фаю і підтвердіть з’єднання.

Як підключити телевізор до інтернету через LAN кабель? Ця інструкція підійде для всіх телевізорів LG, оснащених LAN-роз’ємами.

 • З’єднайте ТВ з роутером або модемом за допомогою LAN-кабелю.
 • Зайдіть в розділ Smart TV і натисніть на опцію під назвою «Мережа» (зазвичай піктограма із зображенням будиночка).
 • Виберіть пункт «Налаштувати підключення» і потім «Провідна мережа».

Готово! Ваш телевізор LG підключений до мережі Інтернет. Що стосується проводового підключення ТВ до інтернету, воно є тільки для технологій з’єднання IP (DHCP) і IP. В цьому випадку потрібно просто під’єднати кабель і налаштувати інтернет так само, як описано вище. Якщо у вас з’єднання типу PPoE, L2TP, або PPTP, без роутера або модему не обійтися.

Як підключити телевізор Samsung?

Розглянемо приклад підключення телевізора Самсунг до інтернету з використанням Wi-Fi адаптера. Виглядає адаптер з вбудованим вай-фай модулем як звичайна флешка. Щоб підключити його до телевізора, потрібно:

 • вставити гаджет у вільний USB-роз’єм ТВ;
 • включити телевізор і зайти в меню налаштувань;
 • в розділі «Мережа» вибрати опцію «Налаштування мережі»;
 • у вікні вибрати бездротовий тип мережі і клікнути по джерелу сигналу вай-фай, який відобразиться на екрані в списку знайдених мереж;
 • при наявності пароля ввести його;
 • натиснути ОК.

Щоб уникнути перегріву адаптера можна підключити його до телевізора не безпосередньо, а за допомогою USB-подовжувача. Схема мережевого підключення телевізорів Samsung до інтернету мало відрізняється від техніки LG. Можуть бути лише відмінності в назвах пунктів меню. Швидкий шлях до успішного налаштування виглядає так: Меню – Мережа – Налаштування Мережі – Пуск. З новими телевізорами Samsung на Tizen OS ще простіше: відразу після підключення кабелю на екрані з’явиться повідомлення про налаштування інтернету. Від користувача потрібно лише підтвердити запит техніки і дочекатися установки з’єднання.

Як підключити телевізори Philips?

Майже всі сучасні моделі телевізорів Philips обладнані технологією Смарт ТВ і вбудованим вай-фай модулем. Як налаштувати інтернет на Смарт ТВ? Для того щоб підключити інтернет, необхідно знайти в налаштуваннях пункт «Підключитися до мережі» і натиснути кнопку «Продовжити», а потім «Підключити». У вікні необхідно вибрати тип підключення. Якщо ви використовуєте вай-фай, правильна опція – бездротова мережа, якщо ж ви підключили до ТВ HDMI-кабель, натискайте «Провідна мережа».

Далі система виконає пошук доступних маршрутизаторів і підключень. Вам залишиться тільки вибрати потрібний пристрій або джерело сигналу зі списку і підтвердити з’єднання. Якщо ваша мережа захищена паролем, для підключення необхідно ввести код доступу.

Готово! Тепер телевізор Philips зможе відтворювати фото, музику і відео з інтернету і домашньої мережі. Для зручності експлуатації також рекомендується встановити останню версію програми-медіасерверів. Зі списком підтримуваних медіасерверів користувачі можуть ознайомитися в довідці ТВ.

Як налаштувати інтернет в телевізорі? Якщо ви під’єднуєтесь до інтернету через приставку Android-TV, налаштувати інтернет можна в меню самого телебокса. Для цього:

 • натисніть на кнопку з піктограмою будиночка;
 • перейдіть вниз і виберіть «установки»;
 • всередині розділу виберіть «провідні та безпровідні мережі»;
 • натисніть на опцію «дротова або Wi-Fi»;
 • виберіть «підключення до мережі», а потім «бездротове»;
 • клікніть на назву вашої мережі в списку;
 • якщо необхідно, введіть пароль і натисніть «завершити».

Власники телевізорів Philips зі Смарт ТВ можуть скористатися функцією індивідуальних рекомендацій. Техніка буде рекомендувати певні фільми і передачі, ґрунтуючись на вашій історії перегляду. Також доступна опція батьківського контролю з блокуванням контенту для дорослих і захистом певних папок паролем.

Можливі проблеми і способи їх вирішення

При підключенні до інтернету через Wi-Fi з’являться повідомлення «Для підключення до мережі перевірте кабель мережі або ключ Wi-Fi». Швидше за все, причина помилки в тому, що ваш телевізор не оснащений вбудованим модулем вай-фай. Вирішити проблему можна за допомогою адаптера або підключення через кабель.

Телевізор не бачить потрібну бездротову мережу. Переконайтеся, що роутер справний, а телевізор знаходиться в радіусі дії вашої домашньої мережі Wi-Fi. При необхідності, розташуйте ТВ ближче до джерела сигналу.

Помилка підключення. Спробуйте перезавантажити роутер або модем, перевірте фіксацію проводів і встановіть з’єднання ще раз. Досить часто причина збою полягає в непрацездатному кабелі або несправності маршрутизатора. Переконайтеся, що ваш провайдер не використовує технологію статичного айпі. Якщо це так, пропишіть свою IP-адресу вручну. В налаштуваннях айпі введіть стандартні цифри: 192.168.1.86.

Що робити, якщо забув пароль від Wi-Fi? У деяких телевізорах є опція підключення до інтернету через WPS з pin-кодом замість пароля. Як можна підключити інтернет до телевізора цим способом? Натисніть на роутері кнопку WPS, а під час налаштування інтернету в пункті «підключення до мережі» виберіть «WPS» або «WPS з пін-кодом». Знайти потрібний код можна в інструкції користувача, іноді він вказаний на самому гаджеті.

Якщо ви плануєте підключати інтернет за допомогою кабелю, заздалегідь визначьтеся з його довжиною, щоб під час з’єднання не довелося тягнути дроти і пересувати меблі.

Перед покупкою додаткового обладнання (телебокси, адаптери, роутери) поцікавтеся, чи підтримує певний гаджет контакт з вашою моделлю телевізора. Буває, що підключення до інтернету можливе тільки за допомогою приймача тієї ж фірми, що і ТБ.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
або


Ваша оцінка


Коментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів