Як боротися з забрудненістю повітря у квартирі

Показати зміст статті

 1. Вітальня
 2. Ванна кімната
 3. Спальня
 4. Кухня
 5. З чого можна почати очищення повітря?

Свіже повітря у квартирі – це запорука гарного самопочуття і здоров’я. Якщо у вас вдома є багато рослин, це безсумнівний плюс, але цього все одно недостатньо для того, щоб очистити повітря від вихлопних газів, які є невід’ємною частиною життя в місті. Ми підкажемо, як очистити повітря в будинку, щоб відчувати себе прекрасно!

ВООЗ кілька років розповідає про наслідки забруднення повітря, а також про його негативний вплив на організм дітей і дорослих. Так, згідно з агентством BPA з 90% часу, який люди проводять у приміщеннях, 65% припадає на перебування вдома. Уявіть, що все це повітря забруднене й щодня ми дихаємо ним.

17280-23040 вдихів в день

Для наочного прикладу давайте розглянемо, які можуть бути джерела забруднення у квартирі.

Вітальня

Найприємніше проведення часу зазвичай зосереджено в цій кімнаті, адже тут можна подивитися фільм із друзями або родиною, почитати книгу або пограти з вихованцем. Але небезпека може бути там, де ви її не чекаєте. Килимове покриття зберігає в собі дуже багато пилу й шерсті тварин. Меблі з ДСП перші кілька років після покупки виділяють токсичний газ – формальдегід. Він здатний викликати подразнення шкіри, очей, носа й горла. Тому варто вибирати меблі з натурального дерева, її вартість буде вище, але ваше здоров’я набагато важливіше.

Вітальня

Ванна кімната

У ванній кімнаті часто мешкають різні грибки і цвіль. Вологість і тепло – ідеальні умови для їхнього розвитку. Регулярна взаємодія з цвіллю може негативно відбитися на дихальних органах. Алергія, астма та інші респіраторні захворювання можуть також з’являтися від використання агресивної побутової хімії. Переходьте на екологічні засоби по прибиранню, які не будуть шкодити вам і навколишньому середовищу.

Ванна кімната

Спальня

Якщо вранці ви погано себе почуваєте або погано спите, то причина може бути в старому матраці або оббивці дивана. Без регулярного очищення під верхнім шаром скупчуються лусочки шкіри, слина, піт і пилові кліщі.

Також перед сном необхідно обов’язково провітрювати кімнату, оскільки у процесі дихання виділяється вуглекислий газ. Для нормально функціонувати мозку нам потрібен кисень, який забезпечує здоровий сон і хороше самопочуття.

Спальня

Кухня

Дослідження вчених з Університету Колорадо підтверджують, що в процесі приготування їжі, особливо на газовій плиті, рівень забруднення перевищує допустиму норму в кілька разів. Зрозуміло, що відмовитися від приготування їжі неможливо, але в наших силах зменшити негативний вплив. Переходьте на електроплиту й обов’язково використовуйте витяжку під час готування, а після приготування їжі провітрюйте приміщення.

Кухня

З чого можна почати очищення повітря?

Забезпечте якісну циркуляцію повітря в будинку, оскільки за умови порушення цього процесу у повітрі починають накопичуватися забруднюючі компоненти. Як і наші легені, наші будинки повинні дихати. Для цього потрібно забезпечити гарне провітрювання на кухні й обов’язкове надходження кисню з вулиці. Однак під час приготування їжі цього буде недостатньо для очищення повітря.

Якщо у вас велика кухня або кухня-студія площею до 25 м2 вибирайте витяжку з потужним мотором. З цим завданням відмінно впорається Pyramida KH (1000) IV.

Pyramida KH (1000) IV

Мініатюрна витяжка Pyramida для великої кухні володіє такими перевагами:

 • продуктивність у 2 рази більше, ніж у стандартних витяжок;
 • знімні 5-шарові фільтри;
 • діаметр повітропровода 150 мм;
 • робота у 2 режимах: відвід/рециркуляція.

Для невеликої, але просторної кухні з площею до 15 м2 розгляньте варіант похилої витяжки з високою продуктивністю. Ми рекомендуємо Pyramida NR-MG 60 SYE-15 BL.

Pyramida NR-MG 60 SYE-15 BL

Ця модель володіє такими перевагами:

 • таймер відключення на 15 хвилин;
 • система периметричного всмоктування повітря;
 • 3 швидкісних режими;
 • LED-освітлення (2 лампи × 5 Вт);
 • 5-шаровий алюмінієвий фільтр.

На кухні із сучасним дизайном і площею 14–15 м2 можна розмістити витяжку з мінімалістичним дизайном. Вона впишеться в будь-який інтер’єр і впорається з поставленими завданнями. Модель Pyramida VF1 60 BL забезпечує вільний вихід повітря (продуктивність): 700 м3/год, а також забір повітря знизу і з фронту.

Pyramida VF1 60 BL

Переваги витяжки полягають у:

 • сенсорному керуванні;
 • наявності трьох режимів швидкості;
 • таймері на 15 хвилин із відключенням;
 • LED-освітленні (2 лампи × 1,5 Вт);
 • алюмінієвому 5-шаровому фільтрі;
 • роботі в режимах відведення/рециркуляції.

Слід подбати про рівень вологості у квартирі, оскільки висока вологість створює ідеальні умови для розвитку грибків, цвілі, а в зимовий час бактерій і вірусів.

Запобігайте проблеми до того, як вони дадуть про себе знати. У першу чергу, варто стежити за станом ванної кімнати й місць, де може з’явиться конденсат або зайва волога. Рівень вологості у квартирі або будинку повинен бути на рівні 50%, перевірити його ви можете спеціальним приладом, який називається гігрометр. Такі прилади зараз дуже популярні й недорогі.

Звертайте увагу на сторонні запахи, затхлий запах – це перший сигнал про те, що десь дуже волого. Забезпечте хорошу циркуляцію повітря і вентиляцію по всій квартирі. Витяжка на кухні та у ванній повинна бути чистою й не засміченою.

Для очищення поверхонь у будинку, миття підлоги і посуду вибирайте екологічну побутову хімію, вона не буде шкодити вам і довкіллю. Якщо такої можливості немає, постарайтеся уникати миючих засобів, у складі яких є формальдегід, аніонні ПАР, хлор, амоній і фенол.

Ми зібрали кілька простих порад, які допоможуть очистити повітря в будинку!

Поради як очистити повітря в будинку

Як очистити повітря в будинку

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
абоКоментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів