Як підключити колонку до ноутбука або комп’ютера: все, що потрібно знати користувачеві

Показати зміст статті

 1. Підключення колонки за допомогою дроту
 2. Як підключити колонку до ноутбука через шнур?
 3. Як підключити колонки через USB?
 4. Як підключити Bluetooth-колонку?
 5. Як підключити колонки через Bluetooth, якщо на ноуті або комп’ютері його немає?
 6. Як підключити колонки до комп’ютера без підсилювача?
 7. Підключення колонок: поширені проблеми і способи їх вирішення

Сучасні ноутбуки оснащені вбудованими динаміками для прослуховування музики і перегляду фільмів. Але все-таки можливості таких динаміків обмежені: вони залишають поза передачею всю глибину звуку, та й сама гучність не завжди досягає потрібних позначок для комфортного перегляду фільмів або прослуховування улюблених треків. Вирішити проблему допоможе підключення колонок. Залежно від виду гарнітури, її можна підключити за допомогою блютуз, USB або звичайного дроту. Про те, як підключити колонку до ноутбука правильно і уникнути помилок синхронізації – далі в статті.

Підключення колонки за допомогою дроту

Щоб підключити провідні колонки до комп’ютера, насамперед розберіться з роз’ємом. У ПК роз’єми зазвичай розрізняються за кольором, а в ноутбуках потрібний отвір легко знайти по піктограмі, що зображає навушники.

Як підключити колонку до ноутбука через шнур?

 • Підключіть кабель від буфера до розетки.
 • Кабелі «тюльпани» підключіть до задньої поверхні колонки, орієнтуючись за кольором роз’єму.
 • Другий кабель підключіть до виходу ноутбука для навушників (зазвичай знаходиться на бічній поверхні).
 • На екрані лептопа з’явиться вікно з питанням «Який пристрій ви хочете підключити?». Виберіть відповідь «Вихід динаміка». Підтвердіть дію.
 • Готово! Можна включати улюблені треки, дивитися фільми або грати у відеоігри.

У деяких моделях лептопів роз’єм може бути комбінованим і служити для різних цілей. Якщо сумніваєтеся в правильності обраного роз’єму, ознайомтеся з паперовою інструкцією до вашого пристрою або знайдіть інформацію про вашу модель ноутбука в інтернеті.

Як підключити колонки через USB?

Підключення колонок через USB практично не відрізняється від підключення дротових колонок. По суті, це один і той самий процес. Відмінність лише в тому, що в USB-колонках оцифрований аудіо сигнал йде по кабелю, а обробка звуку відбувається в колонці, також для підключення цих колонок немає необхідності в наявності звукової карти на комп’ютері.

Як підключити колонку до ноутбука через USB? Для цього досить включити ноутбук і під’єднати кабель колонок до USB-порту комп’ютера. Щоб уникнути перешкод і шуму, стежте за тим, щоб кабель не перекручувався і лежав на поверхні вільно, не кладіть нічого зверху на шнур. Багато моделей колонок-USB заряджаються від ПК або ноутбука, прямо під час роботи, що економить електроенергію.

Всього існує 2 типи з’єднання USB-колонок: через Mini-Jack і USB. У першому випадку колонки почнуть відтворювати звук відразу, у другому – може знадобитися установка драйверів. Але не турбуйтеся, найчастіше від користувача лише потрібно клацнути по спливаючому повідомленню на дисплеї ноутбука – і пристрій самостійно знайде в інтернеті і встановить потрібну програму.

Власникам техніки Apple для підключення USB-колонок знадобитися USB-Lightning перехідник, оскільки яблучні гаджети підтримують тільки USB-C.

Як підключити Bluetooth-колонку?

Як підключити колонку до комп’ютера, якщо вона бездротова? Спочатку необхідно включити Bluetooth на комп’ютері або ноутбуці. Якщо у вас встановлена операційна система Windows 10, зайдіть в меню «Пуск» і натисніть на піктограму у вигляді шестерні. Це найпростіший шлях до налаштувань. Далі у вікні «Цей комп’ютер» потрібно клікнути на опцію «Відкрити параметри». Ще один простий спосіб викликати меню налаштувань – натиснути гарячі клавіші «Пуск» (у вигляді чотирьох квадратів – зазвичай розташована внизу, поруч із клавішею Alt) і букву «i».

Як підключити блютуз колонку до ноутбука Windows 7? Для власників комп’ютерів з ОС Windows 7 схема наступна:

 • натисніть на кнопку «Пуск» в крайньому лівому кутку екрана;
 • в меню, знайдіть пункт «Панель управління» і клікніть на нього;
 • серед елементів панелі управління знайдіть опцію «Bluetooth і інші пристрої».

Зайти в налаштування також можна, використовуючи диспетчер задач. Для цього необхідно:

 • натиснути правою кнопкою миші/тачпада по значку «Мій комп’ютер» і вибрати «Властивості» в кінці списку;
 • у вікні вибрати пункт «Диспетчер пристроїв»;
 • в диспетчері пристроїв клікнути по розділу «Зв’язок Bluetooth» (іноді потрібний пункт – «Мережеві адаптери») і активуйте блютуз.

Після того як ви активували блютуз на ноутбуці або ПК, можна включати колонки і сполучати пристрої. Для цього переведіть колонку в режим сполучення, натиснувши на відповідну кнопку. Спосіб включення може відрізнятися, в залежності від моделі техніки. Наприклад, тим, хто шукає відповідь на питання, як підключити колонку jbl до ноутбука, потрібно натиснути і утримувати кнопку Bluetooth на колонці до тих пір, поки не загориться синій індикатор.

Після цього в області повідомлень на екрані вашого комп’ютера має з’явиться нове повідомлення. Клацніть по ньому і в списку, виберіть пункт «Додавання пристрою Bluetooth».

Що робити якщо повідомлення не з’являється на екрані? Якщо у вас Windows 7, зайдіть в панель управління на комп’ютері, виберіть «Пристрої та принтери », а потім – «Додавання пристрою». Для власників ПК з 10-м Windows шлях до додавання нового девайса виглядає так: Пуск – Параметри – Пристрої – Додавання Bluetooth або іншого пристрою.

Після того, як ви натиснете на кнопку додавання Bluetooth, запуститься пошук нових пристроїв. Зачекайте, поки система створить список, і виберіть свої колонки. Готово! Девайси підключаться один до одного автоматично. Врахуйте, що іноді гаджет відображається не з назвою марки і моделлю колонок, а просто як «звук» або «аудіо».

Як підключити колонку jbl до ноутбука через bluetooth без труднощів? Щоб підключення колонки до комп’ютера по блютуз пройшло максимально швидко і злагоджено, кладіть пристрій якомога ближче до ноутбука з включеним Bluetooth, і тримайтеся подалі від інших гаджетів, які можуть випадково під’єднатися до гарнітури (телевізор, смартфон, тощо). Колонки будуть приєднуватися до найпотужнішого сигналу.

В майбутньому підключення комп’ютера до колонки по Bluetooth буде виконуватися автоматично, до тих пір, поки не буде здійснено пару з іншим пристроєм. Якщо ви одного разу розірвете з’єднання, підключення доведеться виконувати знову.

Деякі моделі колонок оснащені технологією NFC. Фактично, це той самий Bluetooth, тільки більш просунутий. Працювати NFC-колонки можуть тільки з лептопом, обладнаним тією ж технологією. Для підключення такої сучасної гарнітури досить прикласти колонки до ноутбука, а далі пристрої автоматично з’єднаються, і будуть програвати аудіо. Однак при всіх своїх перевагах такі колонки програють в радіусі дії: варто лише прибрати гарнітуру на невелику відстань від комп’ютера – і підключення зникне.

Як підключити колонки через Bluetooth, якщо на ноуті або комп’ютері його немає?

Не всі лептопи оснащені технологією Bluetooth. Як підключити бездротову колонку до комп’ютера в цьому випадку? Вам знадобиться блютуз-адаптер, який іноді йде в одному комплекті з колонками. Блютуз-адаптери поєднуються з ПК або ноутбуком через USB- кабель, а самі колонки вже сполучаються з адаптером по Bluetooth.

Алгоритм підключення простий. Потрібно з’єднати адаптер з комп’ютером, включити блютуз на обох девайсах, зайти в налаштування комп’ютера (а саме «Параметри Bluetooth») і дозволити блютузу управління пристроями. Іноді, щоб створити пару, необхідно ввести спеціальний код, вказаний в інструкції до адаптера. Найчастіше працюють коди 00001 або 1234.

Приємний бонус для власників блютуз-адаптерів – вам не доведеться самостійно шукати і встановлювати драйвери для сполучення пристроїв, тому що вони вже встановлені на адаптері.

Як підключити колонки до комп’ютера без підсилювача?

Наявність підсилювача в колонках або будь-якій іншій акустичної системі – гарантія якісного відтворення звуку. Саме завдяки підсилювачу вихідний електричний сигнал знаходить достатню потужність. Щоб звук, що доноситься з колонки, був гучним і чітким, підсилювач повинен бути встановлений і на комп’ютері. Але бувають і винятки з цього правила: іноді до старого ПК без підсилювача цілком реально підключити невеликі динаміки-спікери або слабенькі USB-колонки, які не вимагають наявності звукової карти в комп’ютері. А ось якщо ви задумали підключити потужну і сучасну акустику до ПК без підсилювача, від цієї ідеї краще відмовитися, оскільки ви можете нашкодити своєму комп’ютеру.

Схема підключення дротових колонок до комп’ютера без підсилювача наступна.

 • Візьміть сигнальний кабель колонок (зазвичай забарвлений в зелений колір).
 • Підключіть кабель до роз’єму аудіовиходу на задній поверхні системного блоку (зорієнтуйтеся по зеленому кольору отвора).
 • Тепер можна включити ПК і підключити колонки до електромережі.
 • Після цього перевірте стан гучності і насолоджуйтеся прослуховуванням музики через колонки.

З підключенням USB-колонок все в рази простіше – просто підключіть кабель до будь-якого USB-роз’єму на задній панелі вашого ПК, натисніть на кнопку харчування на колонці, і включайте улюблену музику!

Іноді в старих ПК для відтворення звуку через колонки необхідно налаштувати комп’ютер, вибравши шестиканальний режим. Яким би не був ваш комп’ютер і колонки, зорієнтуватися і підключити всі кабелі правильно вам допоможе колір роз’ємів.

Як підключити колонку до комп’ютера і не помилитися? Як правило, кабелі передніх колонок підключаються в виходи зеленого кольору, сині або чорні роз’єми призначені для задніх колонок, бічна гарнітура може підключатися у входи сірого кольору, а рожеві порти служать для підключення сабвуфера і мікрофона.

HDMI Cable on computer closeup shot

Підключення колонок: поширені проблеми і способи їх вирішення

Буває, що відразу після підключення звук не виводиться з колонок. Щоб вирішити це питання, потрібно зайти в параметри звуку на комп’ютері і вибрати ваш гаджет. Вказати, куди направляти музику і будь-які інші звуки, також можна в меню «Пристрої запису та відтворення».

Іноді при підключенні деяких моделей колонок необхідно ввести Pin-код, який вказаний в інструкції до пристрою. Не знайшли код в інструкції користувача? Спробуйте універсальну комбінацію 0000.

Якщо у вас є колонки з вбудованим мікрофоном, ви сміливо можете використовувати їх для зв’язку. Для їх активації потрібно включити пристрій за умовчанням на вкладці «Запис». А ось для того, щоб колонки працювали в скайпі, необхідно налаштувати мікрофон в параметрах самої програми.

Як підключити колонку до ПК, якщо необхідний роз’єм зайнятий або зламаний? Допоможе USB-перехідник на колонки. Коштує такий пристрій недорого і відмінно справляється зі своїм завданням.

Буває, що звук в колонці відстає від картинки. Зрозуміло, що дивитися фільми або грати в відеогру в такому випадку некомфортно. Щоб вирішити проблему, зайдіть в панель управління ПК і виберіть пункт меню «Пристрої запису та відтворення». Переконайтеся, що всередині, на вкладках «Відтворення» і «Запис» підключені тільки ваші колонки. Решту пристроїв потрібно відключити. Також може допомогти зменшення якості звуку на вкладці «Відтворення – Додатково». У налаштуваннях навушників («Пристрої та принтери» в панелі управління) відключіть все опції крім «Приймач аудіо». Ці прості прийоми можуть значно допомогти з відтворенням звуку без відставань і перешкод.

Що робити, якщо не працюють колонки, підключені до ноутбука по блютуз? Перевірте, чи включений Bluetooth. Можливо, ви випадково вимкнули модуль сполучення клавіш. Дрібні програмні збої можна усунути за рахунок перезавантаження техніки. Якщо нічого з перерахованого не допомагає, спробуйте підключити колонки до іншого гаджету, щоб дізнатися, чи справні динаміки, чи ні.

Не забувайте, що іноді причина проблеми може бути в дрібницях: наприклад, шнур, що з’єднує ПК і колонки, недостатньо щільно прилягає до гнізда або в колонках встановлений занадто низький рівень гучності. Також буває, що проблеми при підключенні пов’язані з недостатньою кількістю заряду бездротових колонок, і все вирішується підзарядкою акумулятора.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
абоКоментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів