Як вибрати повербанк: поради експертів

Показати зміст статті

 1. Power Bank – що всередині?
 2. Кому знадобиться повербанк?
 3. КРОК 1: сумісність з іншими гаджетами
 4. КРОК 2: ємність ПЗУ
 5. КРОК 3: виробники повербанков
 6. КРОК 4: додаткові функції зовнішньої зарядки
 7. КРОК 5: габарити і дизайн портативного акумулятора
 8. Рекомендації по експлуатації повербанків
 9. Протипоказання
 10. Підсумки

Назва «повербанк» або «пауербанк» походить від англійського слова «Power Bank» (банк сили, енергії). Так називають автономні зарядні пристрої, які містять в собі певну кількість енергії і можуть зарядити будь-які сумісні гаджети через USB або Lightning. Повербанки незамінні в подорожах, тому що відрізняються компактними габаритами і виручають, якщо поблизу немає джерела електроенергії. Про те, як вибрати повербанк і не прогадати, – далі в статті.

Power Bank – що всередині?

Всього існує два види батарей, якими оснащуються пауербанки. Йдеться про літій-іонні акумулятори Li-Ion і літій-полімерні батареї Li-Polimer. Перші використовуються в ПЗУ з показником 18650 (168А). Другі відрізняються трохи легшим вагою і більшою щільністю енергії на одиницю площі.

Усередині пауербанка завжди знаходяться кілька послідовно з’єднаних акумуляторів, які і забезпечують вихідну напругу. А за контроль і корекцію всіх вихідних параметрів відповідає електронна плата.

Кому знадобиться повербанк?

Як вибрати повербанк для ноутбука, айфона, планшета або будь-якого іншого гаджета? Перш ніж приступати до активної вибору пристрою, переконайтеся, що воно вам дійсно необхідно. Повербанк точно не буде зайвим, якщо:

 • ви відеограф або фотограф, часто обробляєте матеріали або робите презентації для клієнтів;
 • вам весь час потрібно бути на зв’язку;
 • ви любите відпочивати далеко від цивілізації, але вважаєте за краще мати під рукою заряджені гаджети.

Зовнішні пристрої зарядки також корисні людям, які проводять багато часу в дорозі і користуються гаджетами, щоб читати, грати в ігри, спілкуватися, тощо. Впізнали себе в одному з пунктів? Тоді приступайте до вивчення покрокової інструкції про те, як правильно вибрати повербанк.

КРОК 1: сумісність з іншими гаджетами

Сучасні повербанки можуть сполучатися з будь-якими видами цифрових пристроїв – від айфонів і смартфонів на Android до плеєрів і відеокамер. Але щоб все працювало, потрібно правильно підібрати вхідна напруга і споживану силу струму. Так, для зарядки більшості пристроїв через USB знадобиться 5 вольт постійного струму (5В DC).

А ось показник споживаної сили струму може досить сильно відрізнятися від пристрою до пристрою. Так, середній смартфону потрібна сила струму 1 А, а планшету – 2А. Чи можна зарядити смартфон від двухамперного повербанка? Так, гаджет все одно не може спожити більше, ніж потрібно. А ось заряджати ноутбуки та планшети від слабких пауербанков не рекомендується: це може пошкодити акумулятора пристрою. Як вибрати повербанк для смартфона? Подивіться на маркування зарядного пристрою вашого телефону. Вибирайте пауербанк з такою ж величиною сили струму.

КРОК 2: ємність ПЗУ

Даний параметр – один з найважливіших, тому що від нього залежить, які пристрої і в якій кількості ви зможете зарядити від конкретного пауербанка. Як вибрати повер банк з ідеальною ємністю? Визначте за інструкцією або інформації в інтернеті, скільки енергії (mAh) потрібно для кожного з ваших гаджетів і виходити зі своїх потреб. Наприклад, за допомогою пауербанка з ємністю 10000 mAh можна чотири рази зарядити iPhone6, ємність батареї якого становить 1810 mAh. Найбільш поширені ємності ПЗУ: 10000 mAh, 20000 mAh і 30000 mAh.

Пауербанкі з мінімальної ємністю 5000 mAh годяться тільки для підтримки заряду гаджетів протягом дня, для подорожей і багатоденних туристичних походів рекомендується купувати пристрій з ємністю мінімум 10000-20000 mAh.

Ще одне правило вибору ємності ПЗУ – підбирати ємність з запасом, тому що реальна величина часто відрізняється від заявленої в технічних параметрах товару. Причин цьому явищу може бути кілька:

 • втрати енергії пов’язані з перетворенням електрики в теплову енергію;
 • втрати енергії через корекцію напруги для кожного окремого пристрою;
 • навмисне вказівку завищеного обсягу ПЗУ виробником (на жаль, часто зустрічається серед китайських ноунейм).

Важливий нюанс: заряджати всі види гаджетів краще в вимкненому стані, тоді пауербанк не витрачатиме енергію на обслуговування робочих процесів активного пристрою.

КРОК 3: виробники повербанков

Бренд – не завжди показник якості. Однак невідомих виробників китайського походження все-таки краще уникати. А знання лідерів ринку, які вкладають в виробничий процес круглі суми і піклуються про свою репутацію, не завадить. Отже, на сьогоднішній день в топі брендів-виробників паурбанков: PINENG, XIAOMI, DOCA, Lenovo, Sony, Yoobao, Samsung, Huawei, Asus, Momax. Поговоримо докладніше про парі лідерів, чиї товари вважаються найкращими повербанками і чиї продажі б’ють рекорди по всьому світу.

Перше місце заслужено займає бренд родом з КНР під назвою PINENG. У виробника є офіційний сайт, на якому можна легко перевірити справжність продукції.

Друге місце закріпилося за Xiaomi. Пауербанки від цього бренду не підведуть вас в плані якості і порадують порівняно бюджетної вартістю. Однак у зв’язку з поширеністю фірмових виробів, на ринку з’явилося багато підробок. Будьте обережні і купуйте техніку тільки у перевірених продавців.

КРОК 4: додаткові функції зовнішньої зарядки

Додатковими функціонал – не найважливіший параметр. Однак, коли вибір за основними критеріями зроблений, наявність додаткових приємних бонусів може стати вирішальним фактором для покупки конкретного екземпляра.

Серед найкорисніших додаткових опцій:

 • ліхтарик з відбивачем;
 • індикація заряду – допомагає контролювати стан батареї;
 • кілька портів з різною силою струму для різних пристроїв;
 • заряд повербанка за допомогою сонячної енергії – заряджати доведеться довго, але функція може бути незамінною в турпоходах.

Який повербанк вибрати, якщо ви весь час поспішайте і на зарядку гаджетів часто не вистачає часу? Зверніть увагу на гаджети, оснащені технологією швидкої зарядки. Врахуйте, що для успішного використання така опція повинна бути і на заряджає пристрої. Те ж саме стосується бездротової зарядки: зручна додаткова функція, але тільки якщо другий пристрій підтримує такий варіант зарядки.

КРОК 5: габарити і дизайн портативного акумулятора

Дизайн пауербанків вражає своєю різноманітністю. Гаджети можуть бути виконані у вигляді м’яких іграшок, браслетів, гаманців, фруктів і овочів, тощо. Звичайно, стандартний лаконічний дизайн теж ніхто не відміняв. У продажу є плоскі, прямокутні, квадратні й круглі пауербанки стриманих кольорів.

Як підібрати повербанк за розміром? Що стосується габаритів, для правильного вибору гаджета потрібно запам’ятати, що ємність ПЗУ прямо пропорційна розміру пауербанка. Чим їх більше – тим більшими будуть габарити гаджета. Допомогти в правильності вибору також може обсяг вашої повсякденної сумки або розміри кишень, в яких ви звикли носити повербанк.

Рекомендації по експлуатації повербанків

Якщо ви хочете продовжити життя своєму пауербанку, дотримуйтесь наступних простих рекомендацій.

 • Характеристики пристрою повинні збігатися з вимогами повербанка по силі струму і вхідній напрузі.
 • Не бійтеся використовувати пауербанк якомога частіше. Найскромніший гарантійний термін для даного типу техніки – 500 циклів, а це 5-6 років інтенсивної експлуатації.
 • А ось тримати пауербанк зарядженим без діла – погана ідея: це скорочує термін служби техніки. Якщо використання гаджета не передбачається в найближчому майбутньому, краще розрядити його наполовину.
 • Відразу ж після покупки новий пауербанк рекомендується повністю розрядити і зарядити мінімум 3 рази. Це допоможе набрати і зберегти максимальну ємність ПЗУ.

Протипоказання

Всі без виключення моделі пауербанків потрібно берегти від холоду і перегріву. Не піде на користь техніці висока вологість. А відкритий вогонь поблизу пристрою і зовсім може стати причиною вибуху. Що робити, якщо на вулиці морозна зима, а пауербанк потрібно взяти з собою? Зберегти пристрій від холоду можна, помістивши його в спеціальний чохол або внутрішню кишеню зимової куртки. Ні в якому разі не можна залишати пауербанк на зарядці, якщо батарея вже повністю заряджена. Це може призвести до пошкодження вашого телефону.

Підсумки

Як вибрати хороший повербанк, який не підведе в потрібний момент? Перший крок до вдалу покупку – визначення правильної сили струму і вихідної напруги. Зорієнтуватися допоможе маркування на зарядний пристрій телефонів, ноутбуків, планшетів, тощо. Другий важливий момент – ємність повербанка. Тут все залежить від ваших потреб. Якщо зовнішня зарядка потрібна тільки для страховки і підтримки активного стану гаджетів протягом дня, підійдуть повербанки на 5000 mAh. Для повноцінної зарядки декількох пристроїв потрібна ємність 10000 mAh, а для походів і подорожей краще обзавестися повербанком з ПЗУ не менше 20000 mAh.

Інші параметри, включаючи габарити, дизайн, бренд і додатковий функціонал – вторинні. Їх вибір залежить від особистих переваг користувача.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
абоКоментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів