Як дізнатися модель материнської плати просто та швидко

Показати зміст статті

 1. Як дізнатися назву материнської плати
 2. Через командний рядок
 3. «Відомості про систему» у Windows
 4. Через CPU-Z
 5. Візуальний огляд материнської плати
 6. 7 програм для перегляду відомостей про систему

Апгрейд чи ремонт ПК починається з ідентифікації компонентів. Ключовий елемент будь-якого комп’ютера — материнська плата. До неї підключаються основні вузли та системи:

 • центральний процесор;
 • відеокарта;
 • оперативна пам’ять;
 • накопичувачі (SSD, HDD чи гібриди);
 • блок живлення;
 • монітор, акустика та інша периферія.

Якщо будь-який компонент з перерахованих зламався або застарів, його потрібно буде замінити. Перед покупкою корисно дізнатися, яка материнська плата зараз встановлена. Це знання дозволить легко підібрати сумісне «залізо» для апгрейду або ремонту.

Як дізнатися назву материнської плати

Розглянемо варіанти ідентифікації материнки від найпростіших до складніших. Всі наведені нижче способи більш-менш універсальні та підійдуть для користувачів будь-яких версій Windows.

Через командний рядок

Натисніть комбінацію клавіш Win+R, щоб миттєво відкрити діалогове вікно «Виконати». У порожній рядок впишіть CMD, після чого натисніть клавішу Enter. Відкриється командний рядок, який виглядатиме приблизно так:

Тут потрібно вбити команду wmic baseboard get manufacturer, і утиліта видасть вам назву виробника материнської плати.

Недолік цього способу в тому, що він не дозволяє отримати детальну інформацію про модель та її специфікації. Є й інші способи, як дізнатися назву материнської плати.

«Відомості про систему» у Windows

У цій стандартній утиліті можна отримати вичерпну системну інформацію, встановлювати на комп’ютер нічого не потрібно. Дійте за схожою схемою:

 1. Натисніть Win+R.
 2. У рядок вбийте команду msinfo32, натисніть Enter.

На скріншоті нижче ми бачимо повну назву материнки, виділену сірим:

Вкладки зліва потрібні, щоб перемикатися між розділами, де зібрана інформація про різні вузли та компоненти ПК. Так можна дізнатися не тільки те, яка модель материнської плати у вас встановлена, але й отримати вичерпні відомості про всю систему, драйвери та підключену периферію.

Через CPU-Z

Безкоштовна утиліта, яка часто постачається у комплекті з материнськими платами на спеціальному диску. Якщо такого у вас немає, програму можна завантажити з офіційного сайту розробників. Установка займе 2-3 хвилини, програма дуже легка та багато місця на диску не займе.

Запустивши програму, ви побачите перед собою докладну інформацію про всі системні компоненти. В цьому випадку нас цікавить вкладка «Mainboard», яка виглядатиме так:

Як бачимо, окрім найменування виробника, тут також зазначено повну назву моделі материнської плати. У нашому випадку це Asus ROG STRIX B550-F.

Крім назви моделі, тут також можна побачити інші корисні відомості:

 • назва чіпсету — ця інформація вам потрібна у разі, якщо надумаєте міняти центральний процесор;
 • версія BIOS/UEFI;
 • версія протоколу PCI-Express — корисно знати при апгрейді відеокарти.

В інших вкладках утиліти представлена докладна інформація про інші компоненти системи: процесор, ОЗП, відеокарту і т.д.

Візуальний огляд материнської плати

Якщо ПК зламано, отримати необхідну інформацію через систему не вдасться. Візуальний огляд — ще один хороший спосіб, як дізнатися модель материнської плати. Для цього потрібно відкрити системний блок і знайти маркування — як правило, назва моделі вказана в районі південного моста.

У поодиноких випадках буває і таке, що на материнській платі не вказано жодної інформації про модель і виробника. У такому разі доведеться звертатися до сервісного центру або до знайомого фахівця, який розуміється на ПК.

7 програм для перегляду відомостей про систему

Для тих, кого перераховані вище способи з будь-яких причин не влаштовують, ми зробили добірку з 7 програм, які дозволяють отримати вичерпну інформацію про систему:

 1. Speccy — інструмент, розроблений компанією Piriform, призначений для перегляду детальної інформації про залізо, операційну систему та мережу.
 2. HWiNFO — програма для моніторингу та діагностики обладнання комп’ютера, яка надає повну інформацію про системні компоненти.
 3. CPU-Z — утиліта для відображення інформації про процесор, материнську плату та оперативну пам’ять.
 4. GPU-Z — програма, що дозволяє переглянути докладну інформацію про відеокарту, включно з даними про частоту ядра, пам’ять та температуру.
 5. AIDA64 — комплексний застосунок для діагностики та моніторингу системи, який відображає інформацію про залізо, програмне забезпечення, мережеві підключення та температуру.
 6. Belarc Advisor — безкоштовна утиліта для формування докладного звіту про залізо та програмне забезпечення на ПК.
 7. System Information for Windows (SIW) — програма, яка дозволяє переглянути інформацію про залізо, операційну систему та мережеві параметри, а також налаштування безпеки та програмне забезпечення.

Тепер ви знаєте, як переглянути компоненти комп’ютера. На цьому ми закінчуємо наш матеріал, дякую за увагу!

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
або


Ваша оцінка


Коментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів