Як зробити скриншот на iMac і MacBook

Показати зміст статті

 1. Інструкції зі створення знімка екрана
 2. Створення знімка екрана в Mac OS X
 3. Як зробити скриншот на Маці частини екрана
 4. Сторонні програми для скриншотів на Mac OS

Скриншот — зручний спосіб зафіксувати та поділитися інформацією з екрана вашого комп’ютера. Ви можете використовувати їх для демонстрації роботи програми, збереження важливих повідомлень, створення інструкцій. Але як зробити скриншот на Маці? Відповідь на це питання буде цікава не тільки новачкам, а й досвідченим користувачам, які хочуть навчитися нових трюків. 

У цій статті ми розповімо вам про різні способи створення знімків екрана на пристроях з операційною системою Mac OS X. Ви дізнаєтеся, як зробити скриншот усього екрана, частини екрана або конкретного вікна, а також які сторонні програми використовувати для розширення можливостей скриншотів на Mac OS.

Інструкції зі створення знімка екрана

Створення знімків екрана на Mac OS — досить простий процес. Операційна система пропонує кілька вбудованих методів для захоплення зображення з дисплея вашого комп’ютера. Ось докладні інструкції як зробити скрин на Маці:

 1. Усього екрана. Натисніть комбінацію клавіш «Shift + Command (⌘) + 3». Зображення автоматично збережеться на робочому столі у форматі PNG.
 2. Конкретного вікна. Натисніть «Shift + Command (⌘) + 4», а потім натисніть клавішу «Пробіл». Покажчик миші перетвориться на камеру. Наведіть курсор на потрібне вікно і клацніть лівою кнопкою миші. Скриншот вікна буде збережено на робочому столі.
 3. Використання програми «Знімок екрана»: В операційній системі Mac OS X є застосунок, який можна знайти в теці «Програми» > «Утиліти». Він пропонує додаткові можливості для створення скринів, такі як таймер затримки, збереження в різних форматах і вибір місця збереження файлу.

Тепер ви знаєте основні методи створення знімків екрана на iMac і MacBook. Ці інструкції допоможуть вам швидко та легко ділитися інформацією з екрана вашого комп’ютера, зберігати важливі дані та створювати візуальні матеріали для різних цілей.

Створення знімка екрана в Mac OS X

У Mac OS X є ще одна функція для створення скриншотів через «Універсальний доступ». Цей метод дає змогу легко та швидко робити знімки екрана Mac, навіть якщо ви не знайомі з іншими комбінаціями клавіш або сторонніми програмами.

Для початку вам потрібно відкрити «Системні налаштування» та перейти в розділ «Універсальний доступ». Тут ви знайдете безліч опцій, призначених для полегшення роботи з комп’ютером. У лівій частині вікна виберіть вкладку «Бачення» та переконайтеся, що опція «Захоплення екрана» активована. Якщо ні, просто натисніть на перемикач поруч із нею.

Тепер, коли функція захоплення екрана активована, ви можете використовувати комбінацію клавіш «Option (⌥) + Command (⌘) + F5» для виклику панелі управління універсальним доступом. Ви побачите кнопку «Зробити знімок екрана», яку потрібно натиснути для створення скриншоту на Маці. Після цього на робочому столі з’явиться PNG-файл із зображенням.

Одна з переваг використання універсального доступу для створення знімків екрана — можливість легко змінювати налаштування та опції захоплення. Ви можете вибрати, чи хочете робити скриншот усього екрана, певної області або конкретного вікна, а також змінити формат файлу та місце збереження.

Якщо ви хочете отримати доступ до додаткових функцій під час створення знімків екрана на вашому Mac OS X, не забудьте спробувати універсальний доступ. Цей метод не тільки полегшить процес створення скриншотів, а й надасть вам гнучкі налаштування для збереження та надсилання зображень. 

Як зробити скриншот на Маці частини екрана

Цей метод дає змогу вам контролювати, яку частину екрана ви хочете зберегти, і налаштовувати розміри скриншоту відповідно до потреб. Замість того, щоб робити знімок усього екрана та потім обрізати його, ви можете відразу вибрати потрібну ділянку та заощадити час і ресурси. 

Щоб зробити скрин на Макбуці певної області, використовуйте комбінацію клавіш «Shift (⇧) + Command (⌘) + 4»:

 • курсор миші перетвориться на хрестик, і ви зможете виділити область, яку хочете захопити;
 • клацніть лівою кнопкою миші та, не відпускаючи її, перетягніть курсор, щоб створити рамку потрібного розміру;
 • відпустіть кнопку миші, і скриншот частини екрана буде автоматично збережено на вашому робочому столі у форматі PNG. 

Якщо ви передумали робити знімок або хочете змінити виділену область, просто натисніть клавішу «Esc» до того, як відпустите кнопку миші. Є ще кілька корисних можливостей для цього режиму:

 • щоб перемістити виділену область без зміни її розмірів, затисніть клавішу Space і перетягуйте область мишею;
 • щоб змінити розміри виділеної області за горизонталлю або вертикаллю, затисніть клавіші Shift (⇧) і Option (⌥) відповідно та змінюйте розміри мишею;
 • щоб змінити розміри виділеної області пропорційно від центру, затисніть клавіші Shift (⇧) і Option (⌥) одночасно та змінюйте розміри мишею;
 • щоб дізнатися розміри виділеної області в пікселях, подивіться на числові значення в правому нижньому кутку області.

Ці можливості допоможуть вам точно вибрати потрібну частину екрана для скриншоту.

Сторонні програми для скриншотів на Mac OS

Якщо вам не вистачає стандартних функцій Mac OS X, ви можете спробувати використовувати застосунок сторонніх розробників для цієї мети. Існує багато спеціалізованого софту, розглянемо найпопулярніші:

 1. Skitch — безплатна програма для створення та редагування скринів. Ви можете легко робити знімки всього екрана або частин його за допомогою гарячих клавіш або меню. Можна додавати текст, стрілки, фігури та інші елементи. Доступне збереження в різних форматах і надсилання електронною поштою або в соціальні мережі.
 2. Snagit — софт платний, але має більш просунуті функції, на кшталт захоплення відео з екрана, запису аудіо з мікрофона, додавання анотацій і ефектів до скриншотів, організації та пошуку знімків у бібліотеці. Ви можете налаштовувати гарячі клавіші та параметри захоплення для різних ситуацій.

Це лише деякі з безлічі програм для print screen Mac. Ви можете вибрати ту, яка більше підходить вашим потребам і вподобанням.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
або


Ваша оцінка


Коментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів