Що таке саундбар, навіщо він потрібен і які бувають

Показати зміст статті

 1. Саундбар: що це таке
 2. Активний саундбар
 3. Пасивний саундбар
 4. Звукові панелі і «об’ємний звук»
 5. Цифрові звукові проектори
 6. Вибір аудіоконсолі
 7. Звукові панелі і ресивери
 8. Можливо, вам знадобиться ще й сабвуфер
 9. Висновок

Сучасні телевізори дуже рідко можуть похвалитися достатньою товщиною, тому місця для повноцінних динаміків в корпусі часто не вистачає. Як же виправити ситуацію і прокачати звук так, щоб ефект був порівняний з домашнім кінотеатром? Відповідь проста – встановити саундбар, який поєднує в собі можливості повноцінної акустики і компактні габарити. Детальніше про те, що таке саундбар і навіщо він потрібен – далі в статті.

Саундбар: що це таке

Саундбар – це компактна аудіосистема з динаміками, розташованими в одному корпусі. Зовні саундбар нагадує подовжений циліндр, який легко поміщається на тумбочці під телевізором. При бажанні, пристрій також можна прикріпити до стіни під ТВ. Існує безліч різновидів звукових панелей. Розберемося на конкретних прикладах.

Активний саундбар

Під активним саундбаром розуміють незалежну аудіосистему, яка виконує відразу дві функції:

 • відтворення звуку ТВ;
 • посилення інших джерел сигналу.

Даний вид техніки особливо зручний в експлуатації, тому що легко підключається до звукових виходів телевізора. Крім того, активний саундбар в більшості випадків оснащений спеціальними роз’ємами і модулем Bluetooth для сполучення з програвачами DVD, аудіо системами, колонками і не тільки.

Пасивний саундбар

Пасивні саундбари поступово зникають з асортименту зважаючи на порівняно обмежений функціонал. На відміну від активних пристроїв, саундбари пасивного типу можна підключити тільки до зовнішнього підсилювача або ресивера, що приймає сигнал ТБ.

Незважаючи на такий недолік, пасивний саундбар для телевізора все ж може стати корисним придбанням. Пристрій покращує якість звуку за рахунок трьох вмонтованих каналів і при цьому має компактні габарити. Ще один нюанс, який бажано знати – даний тип звукових панелей часто називають акустичними системами LCR.

Звукові панелі і «об’ємний звук»

Деякі моделі саундбарів не тільки підсилюють звук, а й надають йому реалістичності і об’єму. Такий результат може досягатися різними способами:

 • спеціальне розташування динаміків;
 • різні технології (DTS Virtual X, Surround sound, DTS Digital Surround, тощо);
 • система багатоканального звуку Dolby Digital.

До речі, в деяких пристроях є можливість підключення окремих колонок для саундбара, що створюють реалістичне і об’ємне звучання, яке обволікає глядачів з усіх боків.

Цифрові звукові проектори

Говорячи про те, як вибрати саундбар, важливо пояснити, що таке конфігурація техніки або кількість каналів. Наприклад, формат класичних систем домашнього кінотеатру – 5,1. Тобто у домашніх кінотеатрів є п’ять основних каналів (лівий, правий, центральний, пара тилових) і сабвуфер. А ось схема пристрою більшості саундбарів виражається формулою 2,1 – тобто два канали в центральному модулі та опціональний сабвуфер. Але є і моделі з індексом 3,1 з окремим динаміком, розташованим в центрі саундбара.

Якщо в конфігурації моделі вказані індекси 5,1 і вище – перед вами звуковий проектор з виділеними динаміками для тилових каналів і складними алгоритмами обробки, що створюють об’ємний звук. Більшість звукових проекторів високої якості виробляється японською компанією Yamaha. Крім підсилювачів і аудіопроцесора всередині техніки є AM/FM радіо, роз’єми для підключення iPod, численних аудіо, відеопристроїв і смартфонів.

Вибір аудіоконсолі

Хочете, щоб новий саундбар до телевізора не тільки покращував звук, а й виконував функцію підставки? Тоді зверніть увагу на аудіоконсолі. Корпус таких саундбарів не тільки обладнаний багатоканальною акустикою, але і відрізняється міцністю і може служити опорою для будь-якого сучасного телевізора. Аудіоконсолі або саундбрейси також оснащуються DVD-програвачами і роз’ємами для підключення різних гаджетів.

Звукові панелі і ресивери

Як уже згадувалося раніше, активні саундбари не потребують додаткових ресиверів для підключення до екрану ТВ, чого не скажеш про пасивних звукових панелях. Вибір саундбара для телевізора повністю залежить від ваших цілей. Якщо ви хотіли б зменшити кількість колонок і замінити їх одним функціональним пристроєм, пасивна звукова панель з ресивером в комплекті – те, що потрібно.

Можливо, вам знадобиться ще й сабвуфер

Саундбар з сабвуфером точно припаде до душі прихильникам басів. На відміну від класичних саундбарів, пристрої з сабвуфером повноцінно розкривають низькі частоти і повністю занурюють глядача в те, що відбувається на екрані. Домогтися глибокого звучання басів можна й іншим способом – купивши і підключивши сабвуфер окремо.

Висновок

Щоб добре чути діалоги у кінофільмах, кожен музичний інструмент в аудіо і насолоджуватися звучанням глибоких басів, необов’язково встановлювати безліч колонок. Досить придбати саундбар з багатоканальним звуком.

Вибираючи саундбар для ТВ, врахуйте, що активні моделі безпосередньо з’єднуються з телевізором. А ось для підключення пасивного апарату знадобиться ресивер. Хочете, щоб саундбар став повноцінною заміною домашнього кінотеатру? Тоді зверніть увагу на звукові проектори з індексом 5,1 і вище, які видають об’ємний реалістичний звук. Якщо хороший звук для вас неможливий без гучного баса, зверніть увагу на пристрої, оснащені сабвуфером.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
абоКоментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів
Вам може бути цікаво