Що таке саундбар, навіщо потрібен і які бувають

Показати зміст статті

  1. Активний саундбар
  2. Пасивний саундбар
  3. Звукові панелі та «об’ємний звук»
  4. Цифрові звукові проектори
  5. Вибір аудіоконсолі
  6. Звукові панелі та ресивери
  7. Сабвуфер
  8. Висновок

Часто при купівлі телевізора в якості бонусу вам можуть запропонувати купити саундбар. При цьому в більшості випадків ніхто навіть не спромогнеться пояснити, що таке саундбар, і які його характерні особливості. А між тим саундбар для телевізора – це без перебільшення революційний аудіопристрій! Саундбар – це вертикальна колонка, оснащена декількома динаміками. Головна причина популярності цього приладу – поєднання якісного об’ємного звуку з невеликими розмірами пристрою. Завдяки цьому, міні-саундбар цілком здатний змагатися з повнорозмірними акустичними системами домашніх кінотеатрів. Але, як вибрати саундбар правильно? Про це поговоримо далі.

Активний саундбар

Що таке активний саундбар? Це звукова панель, яка може використовуватися в якості незалежної аудіосистеми. Головною характеристикою при виборі саундбара такого типу є простота і зручність в сполученні з телевізором. Досить провести підключення саундбара до TV через відповідні роз’єми, і він відразу почне не тільки транслювати звук, а й посилить його. Деякі активні саундбари також мають у своєму розпорядженні вбудований Bluetooth-модуль, що дозволяє підключати до пристрою і інші прилади для трансляції аудіовізуального контенту.

Пасивний саундбар

Перед тим, як вирішити чи потрібен пасивний саундбар телевізору, важливо зрозуміти, що це таке, і як його підключити. У пасивного саундбара аспект підключення реалізований дещо складніше. На відміну від активного, даний прилад не має функцію посилення звуку, тому кріплення саундбара до телевізора передбачає наявність ресивера або зовнішнього підсилювача, про які йтиметься нижче. Систему такого типу часто описують як «3-в-1», оскільки праві, ліві та центральний канали в ньому об’єднані в єдиний корпус. Крім того, домашній саундбар пасивного типу більш компактний, ніж його активний колега, і може бути розміщений як над дисплеєм, так і під ним.

Звукові панелі та «об’ємний звук»

Відповідаючи на питання, що краще – саундбар або домашній кінотеатр, необхідно поглянути на аспект об’ємного звуку. Звукові панелі не завжди здатні робити звук саме об’ємним. Втім, у великій кількості моделей такий ефект досягається за рахунок поєднання кількох варіантів обробки аудіоволн. Якщо проводити порівняння в категорії «саундбар або домашній кінотеатр», то багатоканальна звукова система кінотеатрів беззастережно є лідером по частині об’ємності звуку. Але незважаючи на це, багато користувачів відзначають, що саундбар виграє у свого старшого брата за рахунок більшої компактності. Все-таки домашній кінотеатр – достатньо габаритна річ. До того ж ціна саундбара значно нижча, в той час як якість звуку практично не відрізняється від мультимедійного центру.

Цифрові звукові проектори

У дискусії на тему «саундбар або колонки» не можна не згадати таку річ, як цифровий звуковий проектор. З саундбаром його об’єднує принцип дії, нехай і реалізований дещо іншим шляхом. У корпусі проектора розміщується кілька динаміків, що проектують звук не тільки в одному напрямку, а й поширюють його по всьому приміщенню. Такі пристрої можуть бути укомплектовані великою кількістю роз’ємів для додаткового підключення апаратури, а в окремих випадках навіть FM/AM приймачем. Звуковий проектор можна характеризувати, як вдале поєднання підсилювача, акустичної системи і ресивера в масштабах компактного корпусу.

Вибір аудіоконсолі

Підібравши звуковий пристрій, ви можете бути впевнені, що це саундбар. Але як не дивно, він може їм не бути, а являти собою аудіоконсоль. У багатьох оглядах саундбарів між аудіоконсолью і цим акустичним пристроєм ставиться знак рівності, це не зовсім вірно. Також даний прилад називають підставкою або звуковою базою. Консоль може виконувати відразу кілька функцій і розташовуватися безпосередньо біля телевізора або ж зовсім бути підставкою для нього. Подібна функціональність дає можливість набагато вдаліше розпоряджатися доступним простором.

Звукові панелі та ресивери

Якщо активні саундбари для телевізора відрізняються автономністю і заздалегідь вбудованим посиленням звуку, то пасивний вид пристрою не може похвалитися даними параметром. Для цього і слід підключати ресивер, який пропустивши звуковий сигнал через кілька каналів, посилить його. Але для підключення саундбара до телевізора потрібно попередньо зрозуміти, чи влаштує вас звук без додаткової установки ресивера. Якщо дане питання не є принциповим, то активного пристрою буде цілком достатньо для комфортного і гучного звучання.

Сабвуфер

Саундбар з сабвуфером – чи варто воно того? Істотним недоліком звичайних саундбарів є досить невиразна передача частотного діапазону низького і середнього рівня. Для когось це не є особливою проблемою, але саме струс підлоги низькими частотами і дозволяє отримати ефект від перегляду фільму «як в кінотеатрі». У таких ситуаціях без сабвуфера, звичайно, не обійтися. Втім, іноді ці пристрої входять в комплектацію саундбара для телевізора. Вдалим варіантом, який позбавить вас від метушні з проводами, є бездротовий сабвуфер.

Висновок

Проводити порівняння характеристик масивної домашньої аудіосистеми і компактного саундбара досить непросто, оскільки вони несумірні. Але при цьому саундбар має істотні плюси, саме завдяки своїм невеликим розмірам. А в маленькому приміщенні, наприклад, спальні або офісі, потенціал пристрою і зовсім розкриється з найкращого боку.

Вибрати саундбар ви можете на сайті Фокстрот.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
абоКоментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів