Як вибрати іригатор: види і ключові параметри пристрою

Показати зміст статті

 1. Призначення іригатора
 2. Види іригаторів
 3. Насадки і їх різновиди
 4. Бальзами і розчини для іригатора
 5. Спосіб застосування іригатора
 6. Як доглядати за іригатором
 7. Поширені помилки
 8. Підсумки

Іригатор – це пристрій, призначений для чищення важкодоступних місць в порожнині рота. За допомогою цього девайса можна з легкістю очистити зони між зубами, ясенні кишені, зуби мудрості, тощо.

Багато хто до цих пір вважає, що іригатори призначені виключно для пацієнтів ортодонтів або ж тих, хто носить зубні коронки. Насправді ж ці пристосування знадобляться всім людям, які турбуються про повноцінну гігієну і здоров’я зубів.

Призначення іригатора

Існує безліч цілей, досягненню яких служить іригатор. Розглянемо найбільш важливі з них.

 • Профілактика карієсу – швидке і ефективне видалення нальоту з усіх поверхонь ротової порожнини запобігає розвитку каріозних процесів.
 • Профілактика захворювань ясен – після чистки за допомогою іригатора поліпшується кровообіг в яснах, прискорюється оновлення тканин, що сприяє загальному зміцненню слизових оболонок.
 • Ретельний догляд за ортодонтичними та ортопедичними конструкціями (брекети, протези, імпланти, тощо).
 • Видалення неприємного запаху за допомогою усунення бактеріального нальоту.

Варто зазначити, що використовувати іригатори можна всім без винятку, протипоказань немає. Головне – вибрати вид і параметри пристрою правильно. Про те, як це зробити, читайте далі.

Види іригаторів

Як вибрати іригатор для порожнини рота? Перший крок до осмисленого вибору – знайомство з видами техніки. За великим рахунком, буває всього три види іригаторів. Мова йде про:

 • стаціонарні конструкції;
 • портативні пристрої;
 • проточні іригатори.

Стаціонарні прилади відрізняються великими габаритами і необхідністю підключення до електромережі. До складу такої техніки входить власне іригатор і резервуар для рідини. Зберігати прилади потрібно в спеціально відведеному для них місці. Найчастіше з цією роллю справляється раковина в ванній або спеціальна підвісна конструкція. Як вибрати іригатор для всієї родини? Відповіддю на це питання може стати якісна габаритна стаціонарна модель. Головним плюсом стаціонарних моделей вважається велика кількість насадок і універсальність приладу, який з легкістю можна використовувати всім членам сім’ї.

Портативні іригатори, які працюють від акумулятора, обирають за їх компактність і мобільність. У більшості випадків такі моделі призначені для однієї людини. Техніка не відрізняється високою потужністю, проте в процесі експлуатації не так багато шуму, та й поміщається портативний іригатор в будь-яку сумочку.

Насадки на кран або проточні іригатори – найменш поширені екземпляри. Як вибрати іригатор для будинку, якщо не хочеться хвилюватися за зарядку? Вибирайте насадки на кран. Їх дуже легко використовувати: прикріпив – і готово (батарейки і електрику, спеціальне місце для зберігання не потрібні).

Критерієм для поділу іригаторів на групи також може бути тип подачі струменя. Прилади з безперервним струменем називають багатоструменеві, з переривчастим потоком – пульсуючими, з бульбашковою подачею води – ультразвуковими.

Який вибрати іригатор для порожнини рота, якщо потрібен портативний гаджет без потреби в електричному живленні? Радимо звернути увагу на механічні прилади, які функціонують завдяки ручним важелям.

Насадки і їх різновиди

Комплектація стаціонарних іригаторів традиційно включає мінімум чотири насадки. Що стосується портативних апаратів, вони оснащуються одним-двома змінними наконечниками. Звичайно ж, комплектацію завжди можна розширити за рахунок придбання потрібних насадок. Якими вони можуть бути?

 • Стандартна – для догляду за зубами і яснами.
 • Ортодонтична – для тих, хто цікавиться, як вибрати іригатор для брекетів.
 • Пародонтологічна – для масажу та чищення ясен.
 • Ложка – для комплексного очищення поверхні язика і щік.

Як вибрати іригатор для імплантів? Для цих випадків розроблена спеціальна насадка, що забезпечує дбайливий догляд за коронками, мостами та іншими конструкціями, яка так і називається – «насадка для імплантів». Асортимент також включає назальний насадку, створену для зрошення носа. Насадка цього типу стане в нагоді людям, що страждають від хронічного нежитю або риніту.

Бальзами і розчини для іригатора

Вибрати кращий іригатор – половина справи. Бажано також використовувати додаткові кошти, які посилюють ефект процедури. У продажу є бальзами для різних цілей: від зміцнення емалі, до антибактеріального і протизапального дії.

Що стосується рідини, не рекомендується використовувати для іригатора звичайну воду з-під крана. Якщо ви не бажаєте своїм зубам зла, а приладу швидкої поломки, використовуйте очищену дистильовану воду. Якщо ви схильні до алергій, звертайте увагу на гіпоалергенні розчини.

Спосіб застосування іригатора

Для того щоб приступити до процедури необхідно наповнити резервуар іригатора водою кімнатної температури. Наступний крок – установка іригатора на базу і вибір необхідної насадки.

Якщо ви маєте намір скористатися іригатором вперше, план дій такий.

 • Встановіть максимальний рівень тиску води.
 • Направте наконечник в раковину.
 • Увімкніть іригатор і спостерігайте до тих пір, поки вода не почне текти через насадку.
 • Вимкніть девайс.

Через кілька хвилин іригатор можна вважати повністю готовим до процедури. Насамперед потрібно встановити середній або мінімальний рівень напору. Далі слід помістити насадку в рот і натиснути кнопку включення. Рухайте іригатор по лінії уздовж зубних рядів, починаючи обробку з бічних зубів. Робіть паузи в потрібних місцях, в кінці процедури не забувайте почистити мову і щоки.

Як доглядати за іригатором

Щоб максимально продовжити термін служби іригатора, досить дотримуватися таких простих рекомендацій.

 • Беріть прилад тільки сухими руками.
 • Протипоказаний контакт включеного іригатора з водою.
 • Не використовуйте прилад, якщо пошкоджений його шнур.
 • Зберігайте пристрій подалі від вогненебезпечних предметів і нагрівальних приладів.
 • Уникайте занадто довгого режиму паузи – великий ризик перегорання двигуна.
 • Застосовуйте якісні фірмові насадки.

І наостанок, одна сезонна рекомендація. Якщо ви маєте намір взяти іригатор з собою в зимову подорож, попередньо видаліть всю воду з резервуара. В іншому випадку рідина може замерзнути, що призведе до проблем із виробом.

Поширені помилки

Незважаючи на всю користь іригатора, експлуатація техніки може мати і негативний ефект, якщо піддаватися помилкам або використовувати пристрій неправильно. Серед найпоширеніших міфів про іригатори варто згадати такі тези.

Іригатор замінює зубну щітку. Це не так, іригатори вважаються додатковими засобами для посиленого догляду за зубами. Прилади рекомендується використовувати після ретельного очищення ротової порожнини за допомогою щітки і пасти.

Досить використовувати іригатор кілька разів на тиждень. Невірно. Необхідно застосовувати іригатор щодня, відразу ж після звичайної чистки зубів.

Використання спеціальних бальзамів – обов’язкове правило. Ні, цілком достатньо залити в резервуар очищену воду кімнатної температури. Бальзами придумані для посилення ефекту процедури і боротьби з різними недугами. Не всім користувачам це потрібно.

Чим довше шланг – тим краще. Занадто довгий шланг може заплутатися і перешкодити під час експлуатації, оскільки під час чистки людині все одно доводиться нахилятися над раковиною.

Висока потужність – пріоритет. Гнатися за високими показниками потужності не рекомендується, тому що в комплекті з високою потужністю йде підвищене енергоспоживання. Набагато краще орієнтуватися на середню потужність і вибирати золоту середину.

Підсумки

Секрет успішної покупки завжди криється в індивідуальному підході і виборі пристрою виходячи з усіх потреб покупця. Хочете придбати іригатор для всієї родини? Підійде стаціонарна модель із чималим набором наконечників і відповідним об’ємом резервуара. Який іригатор вибрати, якщо ви часто подорожуєте? Безумовно, компактний, портативний пристрій.

Для володарів чутливих ясен і новачків дуже важлива наявність функції регулювання напору. Інтенсивність подачі рідини впливає на здоров’я ясен: якщо чутливість підвищена, натиск води повинен бути мінімальним. Як вибрати іригатор для зубів по типу струменя? Для ефективного видалення зубного нальоту добре підходить техніка з пульсуючим струменем, а для полірування зубів – мікробульбашковий потік.

Важливо визначити, який об’єм (вага) резервуара буде комфортною саме для вас. Об’єми іригаторів портативного типу коливаються від 120 до 300 мл. А максимальний об’єм стаціонарного пристрою дорівнює 1 літру.

Вам сподобалася стаття?

Залиште коментар
абоКоментарі
Залишити відгук
Поки що немає коментарів